Hastalıklar

Adana Şehir Hastanesi Algoloji Kliniği Doktorları

Adana Şehir Hastanesi Algoloji Kliniği Doktorları

Adana Şehir Hastanesi Algoloji Kliniği Doktorları

Adana Şehir Hastanesi Algoloji Kliniği son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar, steril ameliyathane ve poliklinik binası, modern hasta odaları ve alanında uzman Algoloji cerrahı ile hastalarına hizmet vermektedir. Ağrı Kliniği olarak bilinen Algoloji kliniğinde tedavisi yapılan hastalıklar ve tedavi yöntemlerine değinmeden önce Adana Şehir Hastanesi Algoloji Kliniği Doktoru Dr. Ahmet Yılmaz hakkında kısa bilgiler verelim.

Dr. Ahmet Yılmaz Kimdir?

Dr. Ahmet Yılmaz Kimdir?
Dr. Ahmet Yılmaz Kimdir?

Dr. Ahmet Yılmaz, Adana Şehir Hastanesi Algoloji Kliniğinde hastalarına hizmet veren Algoloji uzmanı olarak görev yapmaktadır. Dr. Ahmet Yılmaz, 1996 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olup lisans eğitimini başarıyla tamamladı. Uzmanlık eğitimini 2009 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Kliniğinde tamamladı. Yan Dal uzmanlık eğitimini ise 2015 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Algoloji Kliniğinde yan dal asistanlığı yaparak tamamladı. Şu anda Adana Şehir Hastanesi Algoloji Kliniğinde hem Adana ilinden hem de Adana dışından sevk ile gelen hastalara Algoloji alanındaki hastalıkların tanı, teşhis ve tedavilerinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Adana Şehir Hastanesi Algoloji Polikliniği

Adana Şehir Hastanesi Algoloji Kliniği Doktorları
Adana Şehir Hastanesi Algoloji Kliniği Doktorları

Adana Şehir Hastanesi Algoloji Polikliniği B Blok zemin katta hizmet vermekte.

Algoloji Ameliyathanesi E Blok 1. Katta hizmet vermekte.

Algoloji Yataklı Servisi D Blok 9. Katta hizmet vermekte.

Adana Şehir Hastanesi Algoloji Kliniğinde en son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar, alanında uzman doktor kadrosu (1 Uzman Doktor, 1 Sorumlu Hemşire, 4 Klinik Hemşiresi), modern hasta odaları ile hastalarına hizmet vermektedir.

Algoloji Nedir?

Algoloji diğer bir adıyla Ağrı Bilimi ağrının kaynaklarını inceleyen ve bu kaynağın tedavisi ile ilgilenen tıbbi birimdir. Algoloji daha çok kronolojik ağrıların tedavisi ilgilenmektedir.

Algoloji Hangi Hastalıkları Tedavi Eder?

Algoloji Kliniğinin alanına giren ve tedavi ettiği hastalıkların başlıcaları;

Baş ve Yüz Ağrıları: Baş ve Yüz ağrıları, ateşli enfeksiyonlar, baş dönmesi, sırt ağrıları, migren, yüz nevraljisi, omurgadan kaynaklana baş ağrıları ve gerilim tipi baş ağrıları gibi hastalıkları tedavi eder.

Boyun, Omuz ve Kol Ağrıları

Sırt ve Göğüs Ağrıları

Karın ve Kasık Ağrıları

Damar Tıkanıklığına Bağlı Ağrılar

Şeker Hastalıklarına Bağlı Nöropatik Ağrılar

Kanser Ağrıları

Nedeni Belirlenemeyen Ağrılar

Algoloji Kliniği Tedavi Yöntemleri

Sinir Blokları: Kanserin neden olduğu ağrılarda şayet başka tedavilere yanıt veremeyen kronik ağrılarda ve ağrılı işlemlerden hemen önce kullanılan bir Ağrı Tedavi Yöntemidir. Kalıcı veya geçici olan bu yöntemde ağrının olduğu organa ait sinir lifleri devre dışı bırakılır.

Kalıcı Morfin Pompaları: Cildin altına yerleştirilen Morfin Pompaları özel bir cihazla omuriliğe montelenir. Düşük doz morfin verilerek ağrının azalması sağlanır. Genellikle damar tıkanıklığı ve kansere bağlı ağrılarda kullanılan bir Ağrı Tedavi Yöntemidir.

Omurilik Pilleri: Kronik nöropatik ağrılar genellikle şeker hastalığında ortaya çıkmaktadır. Nöropatik ağrılar şiddetli ağrılar olabilmekte ve morfin tedavisi bu ağrıları maalesef ki dindirememektedir. Omurilik Pilleri omurgada ağrıyla ilgisi olan bölgeye sedasyon veya lokal anestezi yöntemi yerleştirilir. Böylece hastanın ağrı hissi azalması sağlanır.

Bel Fıtıklarına Uygulanan Enjeksiyonlar

Lomber Faset Eklem Enfeksiyonları

Kullanılan diğer ağrı tedavi yöntemlerinden bazılarıdır.

Adana Şehir Hastanesi Algoloji Kliniği Randevu Al

ALO 182 hattını arayarak doktor tarih bilgisi seçimi yaparak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MRHS sistemi üzerinden doktor tarih bilgisi seçimi yaparak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Adana Şehir Hastanesi Adres ve Telefon

Adana Şehir Hastanesi Adres

Adres: Dr. Mithat Özsan Bulvarı Kışla Mah. 4522 Sok. No:1 Yüreğir/ADANA

Tel: +90 322 455 90 00

Faks: +90 0322 344 03 05

E-posta: [email protected]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu