Estetik AmeliyatlarıSaç Ekimi

Ağrısız Saç Ekimi

ağrısız saç ekimi
ağrısız saç ekimi

Ağrısız Saç Ekim’i

 

Saç dökülmesi günümüzde birçok insanın ortak sorunu haline gelmiştir. Saç dökülmesini engellemek için piyasaya sürülen sabunlar, şampuanlar, bitkisel ürünler ve kozmetik ürünleri her ne kadar da çoğalsa da bunlar saç dökülmesini maalesef durduramıyor. Bu durumda saç dökülmesinin önüne geçilemediğinden dolayı kişiler için tek alternatif kalıyor. Bu alternatifte Saç Ekim’idir. Saç Ekim’i günümüzün de gelişen teknolojisi ile artık çok yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Çok fazla talep edilen Saç Ekim’i olması nedeniyle uzmanlar ve doktorlar tarafından geliştirilen birçok saç ekim yöntemi de doğal olarak geliştirildi.  Böylece Saç Ekim’i yaptırmak isteyenler için hem Saç Ekim’i merkezleri hem de Saç Ekim’i yöntemleri çok fazla oldu. Bizde sizler için özellikle Türkiye’de kullanılan Saç Ekim’i yöntemlerini ve Saç Ekim merkezlerini iyice araştırdık. Saç Ekim’i yöntemlerine geçmeden Saç Ekim’i hakkında yararlı bilgileri önceden edinmek sizler içiz çok daha faydalı olacaktır. Zira kafa yapısı, saç yapısı gibi etmelerden dolayı hangi ekim yöntemini seçmeniz gerektiği saçlarınızın daha gür operasyonun daha başarılı sonuçlanması ve kalıcı bir Saç Ekim’i olması anlamında bu araştırma çok önemlidir.  Bu kadar yoğun şekilde kullanılan Saç Ekim’i bazı kişilerde tedirginliklere yol açmaktadır. Bu tedirginliklerin başında da ekim sırasında ve sonrasında ağrı ve acı hissidir. Ağrısız bir ekim yönteminin olup olmadığı tedirginliğini yaşayan kişilerin sayısı çok fazla. Bizde sizler için Saç Ekim’inde Ağrısız Saç Ekim’i konusunu araştırdık.

 

Ağrısız Saç Ekim’i İçin Kullanılan Teknikler

  1. FUE Saç Ekim Yöntemi İle Ağrısız Saç Ekimi

 

FUE saç ekim yöntemi ile yapılan saç ekimlerinde lokal anestezi ile yapılan FUE saç ekiminde özel uçlara sahip mikro motorlar ile donör bölgesinde belirlenen saç kökleri yani greftler özenle alınıp saç ekimi için belirlenen alanlara titizlikle ekilmesi ile FUE saç ekim işlemi tamamlanmış olur. Saçların doğal çıkış yönü ve çıkış açısı da dikkate alınarak yapılan bu ekimde daha doğal saçlara sahip olabilirisiniz. Mikro uçlar alınacak olan saçlara odaklandıktan sonra saçları kavradıktan özenle saçı kök hücreden alır. Böylece mikro uçlar burada sadece saç almamış saçım genel dokusunda almış olur. Böylece doku uyumsuzluğu gibi herhangi olumsuz bir durumla karşılaşma olasılığınız yoktur. Donör bölgesindeki saçlar özel motorlar ile alındıktasn sonra ekim yapılacak bölge uyuşturulur. Daha az kayıplar ile saç ekiminiz ağrısız ve acısı bir şekilde tamamlamış olacaktır.

 

  1. Safir Perkutan Saç ekim Yöntemi İle Saç Ekimi

 

  1. Safir Perkutan Saç ekim Yöntemi İle Saç Ekimi tekniği genel olarak tıraşsız yapılan saç ekim ve ağrısız yapılan saç ekim yöntemleri için iyi bir referanstır. Bu saç ekim yönteminde donör olan bölge genelde ense bölgesidir. Donörden alınan saç kökleri saç ekiminin yapılacak bölgesine iğne kullanılmadan lokal anestezi yöntemiyle ağrısız ve acısız bir şekilde saç ekim işlemi gerçekleştirilir. Safir Perkutan Saç ekim Yöntemi İle Saç Ekiminde kullanılan motorlar köklere zarar vermeden saç köklerine uygun boyuttaki uçlar ile ağrısız ve acısız şekilde titizlikle alınır. Safir adı verilen madenden yapılan ve ismini buradan alan cihazın en büyük özelliği deriye zarar vermemesidir.

 

FUE saç ekim yöntemine çok benzeyen ancak FUE saç ekim yöntemine göre deride daha küçük kanallar açmasından ve bu kanalların açılması sırasında ağrı çekilmemesi ve iyileşme sürecinde FUE saç ekim tekniğinden daha hızlı bir iyileşme süreci olduğu için daha fazla tercih edilen bir saç ekim yöntemidir.

 

Ağrısız Saç Ekim’inde Unutulmaması Gerekenler

Ağrısız Saç Ekimleri genellikle lokal anestezi ile yapıldığından dolayı bir süre saç bandajlarıyla gezmek ve en azından saçlarınızın altındaki deri iyileşene kadar saçlarınıza çok iyi bakmanız gerekmektedir. Saç ekimine kendinizi hazır hissettiğiniz zaman yaptırmanız ve kendinizi buna hazırlamanız gerekmektedir. Saç ekim klinik, hasta ve doktorunuzu mutlaka çok iyi araştırmanız gerekmektedir. Zira günümüzde artan saç ekimi ihtiyacına karlın çok sayıda saç ekim merkezi açılmakta ve sizde bu kadar çok ekim merkezleri içinden en tecrübeli ve en başarılı estetik klinik ve saç ekim merkezlerini mutlaka iyi araştırmanız gerekmektedir. Çünkü saç ekimi ve estetik tedavileri estetik ve güzel görünmek için yapılan tedavilerdir. Bu kadar önemli bir tedaviyi çok iyi araştırmak gerekmektedir.

Saç Ekim merkezleri, doktorları, estetik merkezlerini ve estetik çeşitlerini araştırmak için www.onlineestetik.com adresimizdeki makalelerimizi takip edebilirsiniz.

 

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu