Devlet Hastanelerinde Estetik AmeliyatlarıEstetik Cerrahlarıİzmir Estetik Cerrahları

Prof. Dr. Ali Barutçu Yara İyileştirme

İçindekiler

Prof. Dr. Ali Barutçu Yara İyileştirme

Prof. Dr. Ali Barutçu Yara İyileştirme
Prof. Dr. Ali Barutçu Yara İyileştirme

Prof. Dr. Ali Barutçu Yara İyileştirme, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi cerrahi tıp bilimleri bölümü Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında Yara İyileştirme ana bilim dalında hastalarına hizmet vermektedir.

Prof. Dr. Ali Barutçu Eğitim Geçmişi

Prof. Dr. Ali Barutçu 1977 yılında Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olup 1983 yılında yine Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Şirurji Bilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. 1985 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinde yardımcı doçent ünvanını alan Prof. Dr. Ali Barutçu 1987 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Estetik Cerrahi bölümünde doçentlik ünvanını almaya hak kazandı. 1993 yılında İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinde profesörlük ünvanını almıştır.

Prof. Dr. Ali Barutçu İdari Görevleri

Prof. Dr. Ali Barutçu (2012- 2015 ) (2015 – 2018) yılları arasında Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Yara İyileşmesi Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapmıştır. (1996 – 1999), (1999 – 2002), (2002 – 2005) yılları arasında Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı görevlerini başarılı şekilde yürütmüştür.

Prof. Dr. Ali Barutçu Yara Tedavisi

Prof. Dr. Ali Barutçu Yara İyileştirme
Prof. Dr. Ali Barutçu Yara İyileştirme

Prof. Dr. Ali Barutçu kendi gibi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olan arkadaşları Prof. Dr.  Semih Başkan ve Doç. Dr. Bülent Erdoğan ile birlikte 1996 yılında Ankara’da Yara Bakımı ve Doku Onarımı derneğini kurdu. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ve Yara izi tedavisinde daha sağlıklı hizmet vermek amacıyla Yara İyileşmesi Bilim Dalını kurup başkanlık görevini yürütmeye devam etmektedir.

Plastik cerrahide yarık dudak konusuna çok fazla ilgi duyan Prof. Dr. Ali Barutçu plastik cerrahide Tek Taraflı Yarık Dudak Burnu tekniğini geliştirdi. Meme estetiği ile birlikte burun estetiğinde de önemli operasyonlara imza atan Prof. Dr. Ali Barutçu bir çok başarılı ameliyatlar gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Ali Barutçu 2001 yılında yaşadığı kısmi felç ve kalça protez ameliyatı sonrası aktif cerrahiyi bırakıp kendini Yara Tedavisine yönlendirdi. Yara tedavisinde iyileşemeyen yaralar için kablosuz elektrik stilümünasyonu, bor tedavisi, PRF tedavisiyle dünyada tanınmış bir isim haline gelmiştir.

Yara tedavisi konusunda bir çok bilimsel makale yayımlayan Prof. Dr. Ali Barutçunun EWMA Dergisinde yayımladığı “Anadolu’da Yara Tedavisi” ve “Bası Yarasını Korunmanın İlk Literatürü Kuran-ı Kerim” makaleleriyle Avrupa’da yara tedavisinde en çok okunan makaleler arasına girmeyi başarmıştır.

Prof. Dr. Ali Barutçu doku mühendisliği, ESOGU yara tedavisinde gelişmeler, Diyabetik Ayak ülseri ve tedavisi ve yara iyileşmesinde yeni gelişmeler gibi konularda verdiği dersler ile bir çok plastik ve estetik cerrah yetişmesine de katkıda bulunmuştur.

Prof. Dr. Ali Barutçu Uzmanlık Alanları

Prof. Dr. Ali Barutçu İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi cerrahi tıp bilimleri bölümü Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğinde binlerce Plastik ve Rekonstrüktif başarılı operasyona imza atmıştır. Bu operasyonları sıralayacak olursak;

Doğumsal kitleler

Tavşan dudak tedavisi

Yarık dudak damak tedavisi

Yüz şekil bozuklukları

Ağız şekil bozuklukları

Yüz şekil bozuklukları

Çene şekil bozuklukları

Burun defektleri

Burun tümörleri

Burun kopmaları

Yumuşak doku yaralanmaları

Kaza sonucu organ kopmaları

Kaza izi tedavisi

Yanık tedavisi

El cerrahi tedavisi

Yara izi tedavisi

Prof. Dr. Ali Barutçu Yara İyileştirme
Prof. Dr. Ali Barutçu Yara İyileştirme

Prof. Dr. Ali Barutçu İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi cerrahi tıp bilimleri bölümü Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğinde özellikle yara iyileşmesi tedavilerinde operasyonlara katılmaktadır. Devlet hastanelerinde yara iyileşme cerrahisinde öncü isimlerden biri olan Prof. Dr. Ali Barutçu hem İzmir’den hem de İzmir dışından gelen hastalarına hizmet vermektedir.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi cerrahi tıp bilimleri bölümü Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğinden randevu alabilmek için MRHS sisteminden internet üzerinden alabileceğiniz gibi MRHS uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, E-devlet üzerinden MRHS partalından ya da 182 numarayı telefonla arayarak randevunuzun tarihini ve doktorunuzu seçebilirsiniz. Randevu almadan önce doktorunuz mutlaka çok iyi araştırmanızı öneriyoruz. Bizde sizler için İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi cerrahi tıp bilimleri bölümü Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğinde görev yapan doktorlarının her birini çok ayrıntılı şekilde araştırıp sayfamızda bulunan doktorlar kategorisi altında yayınladık. Araştırmalarınıza buradan devam edebilirsiniz.

 

Sizlerde Prof. Dr. Ali Barutçu, Prof. Dr. Ali Barutçu Yara İzi Tedavisi ve İzmir Yara Tedavisi hakkında yorum yapmak ve görüşlerinizi dile getirerek Prof. Dr. Ali Barutçu’ya Yara İzi Tedavisi yaptırmak isteyen kişilere fikir vermek için sayfamızın yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İletişim: Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi

Adres: İnciraltı mahallesi Mithatpaşa caddesi no:1606 Balçova/İZMİR

Telefon: +90 (232) 412 22 22

Faks: +90 (232) 412 97 97

Otobüs ile Ulaşım: 5 | 6 | 7 |8 | 82 | 209 | 305 | 320 | 554 | 725 | 730 | 735 | 736 | 950 | 971

Gemi Hatları | Hava Limanından Ulaşım

E-mail: [email protected]

Tel: 0 232 – 412 35 10 – 35 10

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu