Ameliyatsız Estetik

Alın Dolgusu

Alın Dolgusu

Alın Dolgusu
Alın Dolgusu

Özellikle yaş ilerlemesine bağlı olarak kişinin yüz hatlarında kırışıklıklar ve belirginler çizgiler oluşmaya başlar. Bayanlarda 30 yaşın erkeklerde ise 35 yaşından sonra daha çok belirginleşen bu çizgi ve kırışıklardan kurtulmak için en kolay ve en pratik yöntemlerden biri de Alın Dolgusu uygulamasıdır. Alın bölgesinde oluşan kırışıklılar konuşurken veya yüz mimikleri sırasında daha belirginleşir. Bu durum da kişinin yüzünde yorgun ve yaşlılık ifadesi yaratmaktadır.

Alın Dolgusu uygulaması sadece alın bölgesindeki kırışıklıkları ve çizgileri yok etmek amacıyla değil alın bölgesine daha estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla da yapılabilmektedir.

Alın Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Alın Dolgusu alnında çizgiler bulunan herkese uygulanmaz. Bunun nedeni ise alın çizgileri herkeste bulunabilir ve bu çizgiler mimiklere göre belirginleşir. Yüzlerinde kırışıklık bulunmayan kişilerde de yüz mimiklerine göre kırışıklıklar çıkabilir. Örneğin kaşlarınızı çattığınız zaman alın çizgileri ortaya çıkar. Bunun nedeni derinin sarkmasından değil derideki sıkışmadan kaynaklanmaktadır. Bu sebepten dolayı deri sıkışması gibi durumlarda değil deri sarkmasında Alın Dolgusu daha faydalı olacaktır. Zira deri sıkışması durumunda yapılan Alın Dolgusu çok kısa süre içerisinde etkisini yitirecektir. Mimik yapılmadığında ve erkeklerde 35 kadınlarda ise 30 yaşından sonra alın bölgesinde oluşan çizgiler için Alın Dolgusu uygulaması ile alın çizgileri yok edilir.

Alın Dolgusu Nasıl Yapılır?

Alın Dolgusu
Alın Dolgusu

Alın Dolgusu 2 farklı yolla yapılabilir. Bu yollar Hyaluronik Asit ve Yağ Enjeksiyonu ile Alın Dolgusu uygulamalarıdır. Hyaluronik Asit ile yapılan Alın Dolgusu çok basit ve kısa süren bir dolgu uygulaması olup Yağ Enjeksiyonu ile Alın Dolgusu ile yapılan uygulama ise hastadan liposuction ile alınan yağların hastane ortamında tekrar hastanın alın bölgesine enjektesi ile yapılır. Yağ Enjeksiyonu ile Alın Dolgusu uygulamasında kök hücreli yağ enjeksiyonu ile hastadan alına yağlar kök hücrelerinden ayrılıp çoğaltıldıktan sonra hastaya doktor tarafından enjekte edilir. Bu konuda www.onlineestetik.com ailesi olarak sizlere en iyi tavsiyemiz Hyaluronik Asit ile yapılan Alın Dolgusu uygulaması için güzellik merkezlerini tercih edebilirsiniz fakat Yağ Enjeksiyonu ile Alın Dolgusu uygulaması mutlaka bir doktor eşliğinde yapılması daha sağlıklı olacaktır.

Alın Dolgusu Kalıcılık Süresi

Alın Dolgusu eğer ki Hyaluronik asit uygulaması ile yapılmış ise kalıcılık süresi 6 ay ile 1 yıl kadar sürmektedir. Alın Dolgusu Yağ Enjeksiyonu uygulaması ile yapılmış ise eğer 1 yıl ile 3 yıl sürebilmektedir. Bu durum hastanın yaş ilerlemesi ve cildinin hassaslığına göre değişebilmektedir.

Alın Dolgusu İyileşme Süreci

Hyaluronik Asit ile yapılan Alın Dolgusunun herhangi bir iyileşme süreci yoktur. Uygulama sonrası kişi sosyal hayatına devam edebilir. Yağ Enjeksiyonu ile Alın Dolgusu uygulamasının iyileşme süreci ise yaklaşık 1 – 2 hafta sürebilmektedir. Zira hastada morluklar şişlikler ve ödem oluşabilmekte ve bu ödemlerin vücuttan atılması 1 – 2 hafta sürebilmektedir.

www.onlineestetik ailesi olarak tüm estetik operasyonlarında olduğu gibi Alın Dolgusu uygulamasında da hem doktorunuzu hem estetik merkezini hem de hastanenizi çok iyi araştırmanızı öneriyoruz. Zira estetik şansa bırakılmayacak kadar önemlidir.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu