Estetik AmeliyatlarıAmeliyatsız EstetikYüz Estetiği

Ameliyatsız Yüz Germe Estetiği

Ameliyatsız Yüz Germe Operasyonu
Ameliyatsız Yüz Germe Operasyonu

Ameliyatsız Yüz Germe Estetiği

Ameliyatsız Yüz Germe Operasyonu Nedir?

Ülkemizde son yıllarda en çok tercih edilen estetik çeşitlerinin başında şüphesiz ki yüz estetikleri operasyonları gelmektedir. Yüz germe estetiği operasyonlarının cerrahi müdahale gerektirmeden yapılan yüz germe işlemine Ameliyatsız Yüz Germe Operasyonu adı verilmektedir. Ameliyatsız Yüz Germe Operasyonunun birçok uygulama çeşitleri vardır. Bu uygulamaları sıralayacak olursak;

  • Örümcek Ağı Tekniği
  • Ultra Matrix Tekniği
  • PDO İp Tekniği
  • Altın Üçgen
  • Ulthera
  • Scarlet
  • U – Terapy

Altın Üçgen yöntemi Ameliyatsız Yüz Germe Operasyonu içinde en çok tercih edilen estetik operasyon çeşididir. Altın üçgen yöntemi hakkındaki daha önce yazdığımız makaleyi www.onlineestetik.com sayfamızdan bulup daha detaylı şekilde bilgi edinebilirsiniz. Kısaca altın üçgen yönteminden bahsedecek olursak; Altın Üçgen ile Yüz Germe yöntemi ameliyatsız yapılan bir yüz germe yöntemidir. Esnek yapıda olan yüz germe ipleri ve örümcek ağı yönteminde kullanılan ipler ile birlikte kombine edilerek uygulanan bir yöntemdir. Üstün Ultra-Matrix yöntemi ve cildin diğer katmanlarına da direkt etki edip cildi gençleştiren scarlet ve u-therapy tedavi yöntemlerini de kapsamasından dolayı etkili ve sonuç olarak ta genel olarak başarı elde edilen ameliyatsız yüz germe gerçekleştirilir. Altın Üçgen ismi de bu üç farklı yüz uygulamasının birleştirilerek uygulanmasından gelmektedir.

U-Therapy Contlex Uygulaması

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemlerinden biri olan Altın Üçgen ile Yüz Germenin altın üçgen isminden oluştuğunu ve bu üçgenlerden birinin de U-Therapy Contlex olduğunu belirtmiştik. U-Therapy Contlex uygulaması hastanın cilt ve dokularına termal ısı yayarak cilt üzerinde gençletirme yapan bir yöntemdir. Belli bir seviyeye kadar verilen ısı ile cildin derin tabakalarında germe oluşması sağlanır. U-Therapy Contlex uygulamasında hem mekanik hem de biyokimyasal etkiler ile kolajen fiberlerinin büzüşmesi sağlanır. Daha sonraki aşamada dermal tabaka yeniden şekillenmesi ile birlikte iyileşme süreci başlar.

Ultra-Matrix Ağı

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemlerinden biri olan Altın Üçgen ile Yüz Germenin altın üçgen isminden oluştuğunu ve bu üçgenlerden bir diğeri ise Ultra-Matrix Ağı olduğunu makalemizin başında belirmiştik. Ultra-Matrix Ağı yöntemi PDO (Thread Lift) ipinin Spring Thread ipi ile kombineli şekilde kullanılması sonucu uygulanan ameliyatsız yüz germe yöntemidir. Başarılı sonuçlar alınma oranı yüksek olan Ultra-Matrix Ağı ciltte meydana gelen sarkma veya cildin kendini bırakma olaylarına karşın hiçbir cerrahi müdahaleye ihtiyaç kalmadan cildin gerilmesine ve genç görünmesi sağlanır.

 

Scarlet Teknolojisi

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemlerinden biri olan Altın Üçgen ile Yüz Germenin altın üçgen isminden oluştuğunu ve bu üçgenlerden sonuncusu ise Scarlet Teknolojisi yöntemidir. Altın iğneli radyo frekansının bir üst modeli olan Scarlet Teknolojisi eski modellere oranla derinin daha da alt tabakasına inerek tüm radyo frekansları enerjilerini derinin alt tabakalarına kadar götürüp cildin gençleştirilmesi ve gerilmesi sağlanır.

Ameliyatsız Yüz Germe Operasyonunun kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmekte olup genel olarak kalıcılık süresi 3 – 5 yıl arasında değişkenlik göstermektedir.

İyi bir estetik doktoru tarafından yapıldığı taktirde herhangi bir yan etkisi olmayan Ameliyatsız Yüz Germe Operasyonu yaklaşık 30 dk ile 60 dk sürmektedir. Herhangi bir cerrahi müdahale olmadan yapılan Ameliyatsız Yüz Germe Operasyonlarında hastanın vücuduna herhangi bir kesi atılmaz. Lokal anestezi şeklinde yapılan operasyon sonucunda kişinin enfeksiyon kapması ve yara izi gibi bir sorunu olmayacaktır. Operasyon sonrasında hasta hemen taburcu edilir ve operasyon sorası oluşabilecek ağrılar hafif düzeyde olmakla birlikte antibiyotikler ile bu ağrılar da giderilmektedir.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu