Burun EstetiğiEstetik Ameliyatları

Ankara Şehir Hastanesi Burun Ameliyatı

Ankara Şehir Hastanesi Burun Ameliyatı

İçindekiler

Ankara Şehir Hastanesi Burun Ameliyatı

Burun Estetiği
Burun Estetiği

Ankara Şehir Hastanesi Burun Ameliyatı (Rinoplasti) hastanenin plastik ve estetik cerrahları tarafından başarılı şekilde yapılmaktadır. Ankara Şehir Hastanesi estetik ve plastik cerrahi konusunda Türkiye’nin en başarılı ve sayı olarak en çok estetik cerrah ile çalışan hastanelerin başında yer almaktadır. Ankara Şehir Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği alanında uzman doktor kadrosu, estetik ve plastik cerrahi işlemleri için modern ekipmanlar ve konforlu hasta odaları ile son derece lüks bir hastane olma özelliği taşımaktadır.

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti), Ankara Şehir Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniğinde en fazla talep edilen estetik operasyonudur. Son derece kapsamlı olan Burun Estetiği (Rinoplasti) yada Burun Ameliyatı hem estetik hem de sağlık açısından talep edilmektedir. Burun Estetiği (Rinoplasti) operasyonları bir çok farklı yolla yapılmaktadır. Hasta için hangi yöntemin uygun olacağı hastanın burun yapısına, hastanın operasyondan beklentisine ve doktorun tercihine göre değişkenlik göstermektedir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) cerrahi yöntem ve cerrahi olmayan yani ameliyatsız yöntemler ile yapılmaktadır. Cerrahi yöntemler ile yapılan Burun Estetiği (Rinoplasti) çeşitlerine kısaca değinecek olursak;

Açık Burun Estetiği (Rinoplasti)

Açık Burun Ameliyatı
Açık Burun Ameliyatı

Burun Estetiğinde en çok tercih edilen yöntem şüphesiz ki açık yöntemdir. Peki neden Açık Burun Estetiği (Rinoplasti) tercih etmeliyim? Bu yöntemi tercih etmenizde en büyük etmen şüphesiz ki doktorunuzun burununuz üzerinde sınırsız yetki ile müdahalede bulunmasıdır. Açık yöntemde doktorunuz burun delikleri arasında kalan kısma açtığı küçük kesi ile burun üzerinde istediği şekilde müdahalelerde bulunabilir. Burun septumu ve sorunlu bölge şekillenip simetrik hale getirilir.

Peki doktorunuza bu kadar yetki tanıyan bu yöntemin dezavantajları var mı? dezavantajları elbette vardır. Fakat bu dezavantajlar diğer yöntemler ile kıyaslandığı zaman ortaya çıkmakta. Peki bu dezavantajlar nelerdir? En büyük dezavantajı operasyon izidir. Zira burun delikleri arasına atılan kesi izi oluşmakta. Bu izler zamanla belirginliğini azaltsa da tamamen yok olmamakta.

Kapalı Burun Estetiği (Rinoplasti)

Cerrahi yöntem kullanılarak yapılan bir diğer operasyon türü ise Kapalı Burun Estetiği (Rinoplasti) yöntemidir. Açık yönteme göre daha kısa süren bu operasyonda doktorunuza burun üzerinde yetki sınırlı şekilde verilmekte. Açık yönteme nazaran kesiler burun içerisine atılır. Bu yöntemin dezavantajı burunda istenildiği gibi şekil verilmez iken avantajı ise kes izinin burun içinde kalacağı için görünen bir kesi izi olmayacaktır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) İyileşme Dönemi

Cerrahi yöntemler ile yapılan Burun Estetiği (Rinoplasti) operasyonları şayet açık teknik ile yapılmış ise iyileşme dönemi yaklaşık 10 gün sürmekte. Her estetik operasyonda olabileceği gibi bu operasyonda da operasyon sonrası ilk birkaç günlük sürede şişlik, ödem ve morarma olması normaldir. Bu olumsuzlukların 3 günü geçmesi durumunda ters giden bir şeyler olabilir. Bu durumda mutlaka doktorunuz ile iletişime geçiniz. Hastanın operasyon sonrası mutlaka kontrollerini aksatmaması ve burun bölgesini darbelerden ve güneş ışığı – soğuk gibi olaylardan koruması son derece önemlidir. Tam iyileşme sağlanması yaklaşık 1 yıl sürmekte.

Operasyon kapalı yöntem ile yapılmış ise iyileşme süreci yine yaklaşık 10 gün sürmekte. Ameliyat anında buruna yerleştirilen silikon aletler operasyondan 4 gün sonra doktorunuz tarafından çıkarılır. Burada da yine şişlik ve morarma olabilmekte.

Ameliyatsız Burun Estetiği (Rinoplasti)

Cerrahi yöntemler kullanılmadan yapılan Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Dolgusu

Burun Botoksu

İple Asılma Yöntemi

Ameliyat ve kesi izlerinden çekinen hastalar için gayet uygun ve sağlıklı olan bu yöntemler doktorunuzun da onay vermesi ile başarılı şekilde uygulanabilmekte.

Ankara Şehir Hastanesi Plastik ve Estetik Cerrahlar

Prof. Dr. Ramazan Erkin Ünlü (İdari ve Eğitim Sorumlusu)

Prof. Dr. Mustafa Erol Demirseren (Eğitim Görevlisi)

Doç. Dr. Yakup Çil (Eğitim Görevlisi)

Op. Dr. Murat İğde (Başasistan)

Dr. Ahmet Kaplan

Dr. Murat Enes Sağlam

Op. Dr. Fatma Betül Bozkırlı

Dr. Bora Özkale

Dr. Ömercan Yağız Öksüz

Op. Dr. Mehmet Sönmez

Dr. Uğur Öner

Dr. Rabican Akkanat

Dr. İpek Allı

Dr. Atakan Baş

Dr. Kübra Bi

Dr. Okan Acicbe

Op. Dr. Burak Yaşar

Dr. Çağdaş Kuru

Dr. Özge Utku

Ankara Şehir Hastanesi Burun Ameliyatı Fiyatları 2020

Ankara Şehir Hastanesi Burun Ameliyatı Fiyatları 2020
Ankara Şehir Hastanesi Burun Ameliyatı Fiyatları 2020

2020 Burun Estetiği (Rinoplasti) Fiyatlarını sanal ortamdan vermek tamamen olanaksızdır. Zira operasyonun hangi yöntem ile yapıldığı, hastanın burun yapısı, operasyonun SGK tarafından karşılanıp karşılanmadığı veya ne kadarının karşılandığı gibi durumlara göre fiyatlar değişmektedir. 2020 Burun Estetiği (Rinoplasti) Fiyatlarını net olarak almak için aşağıda belirteceğimiz iletişim adresleri ile hastane yetkilileri ile iletişime geçiniz.

Ankara Şehir Hastanesi Randevu Alma

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden http://hastanerandevu.gov.tr/Randevu/ internet sayfasından, e devlet üzerinden ve telefon ile 182 arayarak Ankara Şehir Hastanesinde muayene olmak için randevu alınabilirsiniz.

Ankara Şehir Hastanesi İletişim

Adres: Üniversiteler Mahallesi 1604. Cadde No: 9 Bilkent/Çankaya/ANKARA

Tel: 0 312 552 60 00

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu