Vücut Estetiği

Anti-Selülit Masajı Yapmanın Selülit Konusunda Faydaları

Anti-Selülit Masajı Yapmanın Selülit Konusunda Faydaları
Anti-Selülit Masajı Yapmanın Selülit Konusunda Faydaları

Estetik tıpta selülit tedavisi için birçok seçenek vardır:

 • Ultrasonlar
 • Radyoterapi
 • Presotherapy
 • Lazer

Anti-Selülit Masajının Faydaları

Bununla birlikte, evde ya da profesyonel bir ellerde, anti-selülit masajı, estetik dünyasını istila eden cihaza kıyasla çok daha az yer kaybetmedi. Temel işlevi şudur.

 • Gözenekleri açar
  Lenfatik sistemi mobilize eder
  Yağ eritir
  Kullanılan kozmetik ürünlerin penetrasyonunu kolaylaştırır.

Anti-selülit masajı için ilk önemli nokta, kullanılacak anti-selülit kremini doğru seçmektir. Piyasada birçok krem var, ancak bunların yalnızca% 10’unun etkinliği kanıtlandı. Bir uzmana danışmak en iyisidir.

Bir sonraki adım sabittir. Evde günlük, selülit karşıtı bir masaj, duştan önce, sırasında ve sonrasında doğru olarak yapılır. Ve bu eyleme sağlıklı bir diyet ve küçük bir egzersizle eşlik edin. Evde masaj, duştan önce, bir yelenin yelesiyle başlar ve ayaktan kalçaya düzgün ve dairesel hareketler yapar. Ayak bileklerinde, dizin içinde ve kasıkların yanındaki uylukta bulunan düğümleri aktive etmeniz gerekir. Yele eldivenini çıkarmadan, zaten duşta iken, kalçalara ve kalçanın alt kısmına masaj yapmanız gerekir. Bu dolaşımı uyarır ve ölü hücreleri ortadan kaldırır.

Duştan çıkınca, elinize anti-selülit kremi sürdüğünüzde cildinizi selülit ile bir kek için hamur gibi yoğurun. Daha sonra, cildi birkaç dakika basılı tutup cildi sıkıştırmanız gerekir, avuç içi ile krem ​​tamamen emilene kadar hafif ve dairesel bir masajla bitirmek için.

Ev yapımı anti-selülit masajı istenen etkilere sahip değilse, en sık olarak drenaj ve portakal kabuğunu çıkarmak için yapılanlar olmasına rağmen, çeşitli tiplerde anti-selülit masajları sunan profesyonellere başvurma olasılığı her zaman vardır. Birincisi, yağ arasında ganglionlara doğru yakalanan sıvıları harekete geçirmeyi, böylece cildin ilk seansta bile gözle görülebilir bir hacim kaybıyla pürüzsüzleşmesini ve sıkılığını kazanmasını kolaylaştırır. İkincisi, yağ torbalarını kırmak ve bunları ayırmaktır. Acı verici olabilir, ancak etkilidir. Sıvıların ve toksinlerin yok edilmesini kolaylaştırmak için lenfatik bir drenaj masajı da önerilir.

Uzmanlar, beş ila altı seans anti-selülit masajı seansı önermektedir: ilk hafta iki, geri kalan haftada bir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu