Arnavutköy Devlet HastanesiHastaneler

Arnavutköy Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

İstanbul’da yaşayanlar, Arnavutköy Devlet Hastanesi beyin ve sinir cerrahisi doktorlarını araştırmaya devam ediyor. Uzman hekimlerle hizmet veren beyin ve sinir cerrahisi, her yıl binlerce vatandaşın rahatsızlığını tespit ve tedavi etmeye devam ediyor. Peki Arnavutköy Devlet Hastanesi beyin ve sinir cerrahisi doktorları kimdir? Beyin ve sinir cerrahisi doktorları hangi hastalıklara bakar? Arnavutköy Devlet Hastanesine nasıl gidilir?

İçindekiler

Beyin ve Sinir Cerrahisi Hakkında

Beyin ve sinir cerrahisi, beyin, omurilik, sinirler ve diğer ilgili yapılarla ilgilenen bir cerrahi uzmanlık alanıdır. Bu uzmanlar, merkezi sinir sistemi ve periferik sinir sistemi üzerindeki çeşitli hastalıkları, yaralanmaları ve bozuklukları tedavi ederler.

Beyin cerrahisi, beyin tümörleri, anevrizmalar, epilepsi, hidrosefali, Parkinson hastalığı, travmatik beyin hasarı gibi çeşitli durumların cerrahi tedavisini içerir. Beyin cerrahları, beyin dokusuna erişmek için kafatasını açabilirler ve çeşitli teknikler kullanarak hastalıklı veya hasarlı dokuyu çıkarabilir veya düzeltebilirler. Ayrıca beyin cerrahları, beyin damarlarını cerrahi olarak onarabilir veya tıkanıklıkları tedavi edebilirler.

Sinir cerrahisi, omurilik yaralanmaları, fıtıklaşmış diskler, sinir sıkışması, sinir tuzakları, karpal tünel sendromu gibi sinir sistemi bozukluklarının tedavisini içerir. Sinir cerrahları, sinirlerin hasar görmüş veya sıkışmış olduğu alanlara erişmek için cerrahi teknikler kullanır. Bu cerrahi müdahaleler genellikle sinirleri serbest bırakmak, sıkışmayı gidermek veya hasarlı sinirleri onarmak amacıyla gerçekleştirilir.

Beyin ve sinir cerrahisi oldukça karmaşık ve hassas bir uzmanlık alanıdır. Beyin ve sinir cerrahisi uzmanları, uzun yıllar süren özel eğitim ve deneyim gerektiren bir süreçten geçerler ve genellikle multidisipliner bir yaklaşım kullanarak diğer tıp uzmanlarıyla birlikte çalışırlar.

Arnavutköy Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Beyin ve Sinir Cerrahisi Hangi Hastalıklara Bakar

Beyin ve sinir cerrahisi, çeşitli hastalıklar, yaralanmalar ve bozukluklarla ilgilenir. İşte beyin ve sinir cerrahisinin baktığı bazı hastalıkların örnekleri:

Beyin Tümörleri: İyi veya kötü huylu tümörlerin beyinde oluşması durumunda cerrahi müdahale gerekebilir. Beyin cerrahları, tümörü çıkarmak veya azaltmak için cerrahi teknikler kullanabilir.

Omurilik Yaralanmaları: Omurilik yaralanmaları, omurilik üzerinde meydana gelen hasarlar sonucu sinir fonksiyonlarında bozukluklara yol açar. Sinir cerrahları, omurilik yaralanmalarının tedavisinde cerrahi müdahaleler gerçekleştirebilir.

Omurga Bozuklukları: Omurga fıtığı, skolyoz, omurga tümörleri gibi omurga ile ilgili bozukluklar, sinir cerrahlarının ilgilendiği durumlar arasındadır. Bu durumların tedavisi için cerrahi müdahaleler gerekebilir.

Sinir Sıkışması: Sinir sıkışması, sinirin çevre dokular tarafından sıkıştırılması sonucu ağrı, uyuşma veya kas güçsüzlüğü gibi belirtilere yol açabilir. Sinir cerrahları, sıkışmış sinirleri serbest bırakmak için cerrahi yöntemler kullanabilir.

Epilepsi: Bazı epilepsi vakalarında, epilepsi nöbetlerini kontrol altına almak için cerrahi müdahale gerekebilir. Beyin cerrahları, epilepsi odak noktalarını tespit etmek ve bu bölgeleri çıkarmak veya düzeltmek için cerrahi teknikler kullanabilir.

Parkinson Hastalığı: İleri evre Parkinson hastalığında, bazal ganglionlardaki belirli bölgelere derin beyin stimülasyonu (DBS) ameliyatı yapılabilir. Bu ameliyat, Parkinson hastalarının hareket bozukluklarını hafifletmeyi amaçlar.

Bu sadece birkaç örnek olup, beyin ve sinir cerrahisinin ilgilendiği hastalıkların geniş bir yelpazesi vardır. Her hastanın durumu benzersiz olduğundan, cerrahi tedavinin gerekip gerekmediğine ve hangi yöntemin kullanılacağına dikkatlice karar verilmesi önemlidir. Bu nedenle, her durumda bir beyin ve sinir cerrahisi uzmanına başvurmak önemlidir.

Arnavutköy Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Arnavutköy Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü

Arnavutköy Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisinde beynin ya da omurilik dokusunun içinden kaynaklanan veya ona dışarıdan basarak sorun oluşturan tümörlerin, beyin dokusunu ya da omuriliği besleyen damarların anevrizma (balonlaşma), arteriovenöz malformasyon, kavernom gibi rahatsızlıklarının, karotis stenozu dediğimiz boyun damarlarındaki darlıkların, doğumla birlikte olan meningomyelosel gibi sinir sisteminin oluşumu sırasında gelişen rahatsızlıkların, hidrosefali adı verilen ve beyin boşluklarındaki sıvının miktarının artışının, bel fıtığı başta olmak üzere her türlü omurga hastalıklarının, kafa ve omurilik yaralanmalarının, beyin damarlarının tıkanıklıklarının, beyin kanamalarının cerrahi tedavisi ile ilgilenir.

Hastanede 08:00-16:30 saatleri arasında Poliklinik hizmeti verilmektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

Arnavutköy Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Arnavutköy Devlet Hastanesi beyin ve sinir cerrahisi doktorları 3 kişiden uzmandan oluşmaktadır. İşte o isimler;

– Uzman Doktor Ayşegül Esen Aydın

– Uzman Doktor İsmet Başkurt

– Uzman Doktor Nur Elif Hancı

Arnavutköy Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorlarına Randevu Nasıl Alınır?

Hastane, devlet hastanesi statüsünde olduğu için randevu almanın iki farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki Alo 182 çağrı merkezini arayarak randevu almaktır.

Bir diğer randevu alma yöntemi de online randevu almaktadır. Online olarak Merkezi Hekim Randevu Sitemine girerek dilediğiniz gün uygun olan hekime randevu alabilirsiniz.

Online randevu almak için tıklayın.

Arnavutköy Devlet Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres: Merkez Mahallesi Eski Edirne Asfaltı No:1165 Arnavutköy – İstanbul / TÜRKİYE 34275

Telefon: +90 212 453 12 12

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktorları İçin Tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu