Arnavutköy Devlet HastanesiHastaneler

Arnavutköy Devlet Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Doktorları

Arnavutköy Devlet Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Doktorları

Deri ve zührevi hastalıklar konusunda araştırma yapanlar için bu yazımızda Arnavutköy Devlet Hastanesi deri ve zührevi hastalıkları doktorlarından bahsetmeye çalışacağız. Yılda çok sayıda hastaya tedavi hizmeti sunan Arnavutköy Devlet Hastanesi deri ve zührevi hastalıkları doktorları, 2023 yılında da hizmet sunmaya devam ediyor. Peki burada hizmet veren doktorlar kimlerdir. Deri ve Zührevi hastalıkları içinde hangi rahatsızlıklar bulunmaktadır. Arnavutköy Devlet Hastanesi deri ve zührevi hastalıkları doktorları hangi hastalıklara bakar? İşte bu sorular ve cevapları ile siz değerli okurlarımızın karşısındayız.

Arnavutköy Devlet Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Doktorları

İçindekiler

Deri ve Zührevi Hastalıklar

Deri ve zührevi hastalıkları bölümünde, farklı rahatsızlıklarda çeşitli teşhis ve tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Deri hastalıkları (dermatolojik hastalıklar) ciltte meydana gelen çeşitli koşulları ifade eder. Zührevi hastalıklar ise cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları (CYBE) ifade eder. İşte bazı yaygın deri hastalıkları ve zührevi hastalıkların bazı örnekleri:

Deri Hastalıkları:

Egzama: Cildin iltihaplanmasıyla karakterize olan bir deri hastalığıdır. Kaşıntı, kızarıklık, kabarcıklar ve cilt kuruluğu gibi semptomlarla kendini gösterebilir.

Sedef Hastalığı: Hızlı hücre üretimi nedeniyle ciltte kalın, kırmızı, pul pul dökülmelerle kendini gösteren kronik bir hastalıktır.

Akne: Ciltte yağ bezlerinin iltihaplanması sonucu oluşan sivilce ve siyah noktalarla karakterizedir.

Rozasea: Yüzde kızarıklık, şişme, küçük kan damarlarının genişlemesi ve sivilce benzeri kırmızı kabarcıklarla kendini gösteren bir cilt hastalığıdır.

Mantar Enfeksiyonları: Ciltte mantarların üremesi sonucu oluşan enfeksiyonlardır. Örnek olarak ayak mantarı (tinea pedis) ve kasık mantarı (tinea cruris) verilebilir.

Arnavutköy Devlet Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Doktorları

Zührevi Hastalıklar:

Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar (CYBE): Bu kategoriye HIV/AIDS, sifiliz, gonore (bel soğukluğu), klamidya, genital herpes, kondilom (siğil) gibi cinsel yolla bulaşabilen enfeksiyonlar dahildir.

Klamidya: Chlamydia trachomatis adlı bakterinin sebep olduğu bir enfeksiyondur ve sıklıkla cinsel yolla bulaşır. İdrar yaparken yanma, akıntı, karın ağrısı gibi belirtilere yol açabilir.

Gonore (bel soğukluğu): Neisseria gonorrhoeae bakterisinin neden olduğu bir enfeksiyondur. İdrar yaparken yanma, akıntı, ağrılı cinsel ilişki gibi semptomlara yol açabilir.

Sifiliz: Treponema pallidum adlı bakterinin sebep olduğu bir enfeksiyondur. Deri döküntüleri, yaralar, ateş, baş ağrısı gibi belirtiler gösterebilir ve tedavi edilmezse ciddi komplikasyonlara yol açabilir.

Bu sadece bazı deri hastalıkları ve zührevi hastalıkların örnekleridir. Herhangi bir şüphe durumunda, bir doktora başvurmanız önemlidir. Bir dermatolog (cildiye uzmanı) deri hastalıklarıyla ilgili teşhis ve tedavi konusunda en uygun uzmandır, zührevi hastalıklarla ilgili olarak ise bir cinsel sağlık uzmanı veya enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurmanız tavsiye edilir.

Arnavutköy Devlet Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Doktorları

Arnavutköy Devlet Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları

Deri, dış ortamla sürekli temas halinde olması nedeniyle hastalıkların oluşumuna açık bir organdır. Günlük yaşamda çevresel etkenler, kimyasal maddeler, alerjenler ve benzeri uyarıcılara sıklıkla maruz kalınması nedeniyle dermatolojik rahatsızlıkların ortaya çıkması kolaylaşabilir. Deride oluşabilecek hastalıklar bazı durumlarda estetik ve kozmetik sorunlara, bazı durumlarda günlük işlevlerin yerine getirilmesinde oluşabilecek zorluklara neden olabilir. Bu nedenle dermatolojik hastalıklar fark edildikleri andan itibaren derhal tedavi edilmelidir. Cilt hastalıklarının tanı ve tedavileriyle Cildiye veya Deri ve Zührevi Hastalıkları olarak da bilinen Dermatoloji bölümlerinde, 6 yıllık tıp eğitiminin ardından 4 yıl uzmanlık eğitimi alan hekimler ilgilenir.

Dermatoloji Kliniklerinde Hangi Hastalıklar Tedavi Edilir?

Dermatoloji bölümü, tüm cilt hastalıklarının tanı ve tedavisine yönelik hizmetler verir. Mantar hastalıkları, sedef hastalığı (psoriasis), akne, ergenlik sivilceleri, egzamalar, frengi, bel soğukluğu gibi zührevi hastalıklar, tüm cinsel yolla geçen deri hastalıklarının tedavisi, deri kanserleri (melanoma teşhisi ve tedavisi), doğum lekeleri, saç dökülmeleri, ilaç alerjileri, kurdeşen (ürtiker) tedavisi ve nedenlerinin araştırılması, güneş alerjisi ve tedavisi, ağız içi hastalıkların tedavisi, Behçet hastalığı, aft, dil mantarı ve diğer hastalıklarının tedavisi, genetik geçişli deri hastalıkları, siğil, et benleri ve molluskum, tırnağın mantar hastalıkları, tırnak kalınlaşmaları, tırnak batması ve diğer tırnak hastalıkları, deride yağlanma, kepeklenme gibi rahatsızlıkların tanı ve tedavisi dermatoloji bölümlerinde gerçekleştirilir.

Arnavutköy Devlet Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları polikliniğinde  08:00-16:30 saatleri arasında Poliklinik hizmeti verilmektedir. 

Arnavutköy Devlet Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Doktorları

Arnavutköy Devlet Hastanesi deri ve zührevi hastalıkları doktorları şuan itibariyle tek kişidir. Hastanede bu poliklinikte Uzman Doktor Münevver Meltem Erman, hastaları tedavi etmektedir.

Arnavutköy Devlet Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Doktorlarına Randevu Nasıl Alınır?

Hastanede bu polikliniğe randevu almanın iki farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki telefonla randevu alma yöntemidir. Alo 182 çağrı merkezini arayarak uygun olması halinde dilediğiniz gün ve saatte dilediğiniz hekime randevu almanız mümkün. Randevu alırken tedavi olacak kişinin kimlik bilgilerini bilmeniz ya da kimliğinin yanınızda olması gerekmektedir.

Hastaneye randevu almanın bir diğer yolu da online randevu yöntemidir. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden online olarak randevu almanız mümkündür. Sisteme giriş yaptıktan sonra daha önce üye olmadıysanız önce üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Bunun içinde çeşitli kimlik bilgisi ve iletişim bilgisi şartı bulunuyor. Üye olduktan sonra sisteme kimlik numaranız ve parolanızla giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra uygun olması halinde dilediğiniz gün ve saatte istediğiniz hekime randevu alabilirsiniz.

Randevu saatinden on dakika önce muayene olacağınız polikliniğin önünde olmanız yararınıza olacaktır.

Online randevu almak için tıklayın.

Arnavutköy Devlet Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres: Merkez Mahallesi Eski Edirne Asfaltı No:1165 Arnavutköy – İstanbul / TÜRKİYE 34275

Telefon: +90 212 453 12 12

Arnavutköy Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktorları için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu