Arnavutköy Devlet HastanesiHastaneler

Arnavutköy Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları

Arnavutköy Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları

Arnavutköy Devlet Hastanesi genel cerrahi doktorları, hastalara hizmet vermeye devam ediyor. Çeşitli hastalıkların teşhisi ve tedavisinden uzmanlaşan bu hekimler, hafta içi randevu ile hastalarına sağlık hizmeti sunuyor. Peki kimdir Arnavutköy Devlet Hastanesi genel cerrahi doktorları? Hangi hastalıklara bakarlar? Online olarak genel cerrahi hekimlerine randevu alınabilir mi?

İçindekiler

Genel Cerrahi Hakkında

Genel Cerrahi, tıbbın bir dalıdır ve genel olarak iç organların cerrahi tedavisini ve operasyonlarını kapsar. Genel cerrahi uzmanları, karın, göğüs, kas-iskelet sistemi ve diğer vücut bölgelerindeki hastalıkların tanı ve tedavisi için cerrahi girişimler yaparlar.

Arnavutköy Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları

Genel Cerrahi Uzmanlarının Sorumlulukları ve Alanları:

Karın Cerrahisi: Genel cerrahi uzmanları, karın boşluğunda bulunan organların (karaciğer, safra kesesi, pankreas, ince bağırsaklar, kalın bağırsaklar, mide, böbrekler vb.) hastalıklarının tedavisi için cerrahi operasyonlar yapar. Bu operasyonlar arasında apandisit ameliyatı, safra kesesi ameliyatı, mide-bağırsak ameliyatları, karaciğer rezeksiyonu gibi işlemler bulunur.

Tiroid ve Paratiroid Cerrahisi: Tiroid ve paratiroid bezlerinin hastalıkları (guatr, tiroid kanseri, hiperparatiroidizm vb.) genel cerrahi uzmanları tarafından tedavi edilir. Tiroid nodüllerinin çıkarılması, guatr rezeksiyonu veya tiroid kanserinin cerrahi olarak çıkarılması gibi işlemler gerçekleştirilir.

Kolon ve Rektum Cerrahisi: Kalın bağırsak ve rektum (anus ile kalın bağırsak arasındaki bölge) hastalıkları (kolon kanseri, divertikülit, inflamatuar barsak hastalığı vb.) genel cerrahi uzmanları tarafından tedavi edilir. Kolon rezeke edilmesi (kolonun bir bölümünün çıkarılması), kolon stoma ameliyatları, rektum kanseri cerrahisi gibi işlemler yapılır.

Göğüs Cerrahisi: Göğüs boşluğunda yer alan organların (akciğerler, kalp, özofagus vb.) cerrahi tedavisi genel cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Akciğer kanseri cerrahisi, göğüs duvarı tümörlerinin çıkarılması, özofagus cerrahisi gibi işlemler yapılır.

Travma Cerrahisi: Acil durumlarda meydana gelen ciddi yaralanmaların (trafik kazaları, düşmeler, yaralanmalar vb.) cerrahi tedavisi genel cerrahi uzmanları tarafından yapılır. Travmatik yaralanmalarda organ tamiri, kanama kontrolü, yara dikişi ve diğer cerrahi müdahaleler gerçekleştirilir.

Genel Cerrahi, geniş bir yelpazede cerrahi prosedürleri kapsar ve diğer cerrahi uzmanlık alanlarıyla da işbirliği yapabilir. Genel cerrahi uzmanları, hastaların tanı, ameliyat planlaması, cerrahi müdahaleler, ameliyat sonrası bakım ve takip gibi süreçlerde görev alır.

Arnavutköy Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları

Arnavutköy Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü

Genel Cerrahi Bölümü sindirim sistemi hastalıkları, karaciğer, mide, barsak, safra kesesi, safra yolları, pankreas ve dalak hastalıkları, hemoroid ve anal bölge cerrahisi, pilonidal sinüs (kıl dönmesi) meme cerrahisi, tiroid, paratiroid cerrahisi, fıtık, yumuşak doku ve yanık cerrahisi, travma cerrahisi, laparoskopik cerrahi ile ilgili tedavi ve ameliyatları yapmaktadır.

Hastanede 08:00-16:30 saatleri arasında Poliklinik hizmeti verilmektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalarımıza hekim seçme hakkı tanınmıştır.

Aşağıdaki şikayetlerin oluşması durumunda randevu alarak Genel Cerrahi Uzmanına müracaat edebilir ve tedavinizi olabilirsiniz.

Apandisit : ( ilk olarak karın üst bölgesinde ağrı ile başlar, Karın üst bölgesindeki ağrı hafifler ve karın sağ alt bölgesinde ağrı başlar, Karında hissedilen ağrının yavaş yavaş şiddetlenmesi, Karında hissedilen ağrının süreklilik kazanması, Ateş, Kalp atışlarında hızlanma, İştah kaybı, Mide bulantısı ve kusma )

Memede ağrı

Memede kollara doğru yayılan ağrı

Memede sertlik hissi

Memede ele gelen sertlik

Karın bölgesinde şişlik buna bağlı ağrı

Kangren,

Basur,

Hemoroid,

İnce bağırsak,

Kalın bağırsak,

Karaciğer,

Mide,

(Tiroid bezinin az çalışması ); yorgunluk, halsizlik, uyuşukluk ve uyku hali, konsantrasyon bozukluğu, sersemlik hissi, depresyon, saç dökülmesi, ciltte kuruma ve soğukluk hissi, kabızlık, kilo alma, göz kapakları ve bacaklarda şişlik, terlemede azalma, balmumu gibi cilt, soğuğa tahammülsüzlük, üşüme, ses kalınlaşması, ses kısılması, konuşmada ağırlaşma, reflekslerde azalma, tansiyon, kolesterol yüksekliği ve nabız düşüklüğü, adet düzensizliği, hamile kalmada zorluk, çocuklarda boy kısalığı ve gelişme geriliği gibi belirtilerle kendini gösterir.

Hipertiroidi; sinirlilik, aşırı heyecan, duygusallık, kilo kaybı, terleme ve vücut sıcaklığında artma, ellerde titreme, nabız sayısında ve tansiyonda artış, cilt terleme ve nemlilik hissi, saç dökülmesi, sıcağa tahammülsüzlük, bağırsak hareketlerinde artma, adet düzensizliği, gözde canlı bakış, bazen tek gözde büyüme, bazen çift görme şeklinde ortaya çıkar.

Vücut ta et beni veya yağ bezesi

Şiddetli karın ağrısı

Büyük dışkı ile gelen kan

Dönüşümlü olarak ishal ve kabızlık.

Yağa karşı duyarlılık, bağırsak gazları ve karında doygunluk duygusu

Sağ kaburga altında baskı, sağ kürekkemiğine kadar yansıyan sırt ağrıları, sağ omuz bölgesinde gerginlikler.

Göbek bölgesinde ağrı ve şişlik

Kasıkta ağrı ve şişlik

2023 Arnavutköy Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları

Arnavutköy Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları Kimlerdir?

Arnavutköy Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Doktorları uzman ve operatör doktorlarla hizmet vermeye devam ediyor. İşte o doktorlar;

– Op. Dr. Ahmet Serdar Cabaloğlu

– Uzman Dr. Erdal Ayar

– Uzman Dr. Erdal Onur

– Op. Dr. Halit Kocaosman

– Op. Dr. Kemal Atayoğlu

Arnavutköy Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Doktorlarına Randevu Nasıl Alınır?

Hastanede bu polikliniğe randevu almanın iki farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki telefonla randevu alma yöntemidir. Alo 182 çağrı merkezini arayarak uygun olması halinde dilediğiniz gün ve saatte dilediğiniz hekime randevu almanız mümkün. Randevu alırken tedavi olacak kişinin kimlik bilgilerini bilmeniz ya da kimliğinin yanınızda olması gerekmektedir.

Hastaneye randevu almanın bir diğer yolu da online randevu yöntemidir. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden online olarak randevu almanız mümkündür. Sisteme giriş yaptıktan sonra daha önce üye olmadıysanız önce üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Bunun içinde çeşitli kimlik bilgisi ve iletişim bilgisi şartı bulunuyor. Üye olduktan sonra sisteme kimlik numaranız ve parolanızla giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra uygun olması halinde dilediğiniz gün ve saatte istediğiniz hekime randevu alabilirsiniz.

Randevu saatinden on dakika önce muayene olacağınız polikliniğin önünde olmanız yararınıza olacaktır.

Online randevu almak için tıklayın.

Arnavutköy Devlet Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres: Merkez Mahallesi Eski Edirne Asfaltı No:1165 Arnavutköy – İstanbul / TÜRKİYE 34275

Telefon: +90 212 453 12 12

Arnavutköy Devlet Hastanesi fizik tedavi ve rehabilitasyon doktorları için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu