Arnavutköy Devlet HastanesiHastaneler

Arnavutköy Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Arnavutköy Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

2023 Arnavutköy Devlet Hastanesi göğüs hastalıkları doktorları, vatandaşlara sağlık alanında hizmet vermeye devam ediyor. Devlet hastanesi statüsünde yer alan hastanede, göğüs hastalıkları alanında uzman hekimler görev yapmaya devam ediyor. Peki 2023 Arnavutköy Devlet Hastanesi göğüs hastalıkları doktorları kimler? 2023 Arnavutköy Devlet Hastanesine randevu nasıl alınır? Ulaşım bilgileri nedir?

İçindekiler

Göğüs Hastalıkları Hakkında

Göğüs hastalıkları, solunum sistemi ile ilgili sorunları ifade eder. Bu hastalıklar, solunum yollarında, akciğerlerde, göğüs boşluğunda veya diğer solunum organlarında meydana gelebilir. İşte bazı yaygın göğüs hastalıklarının örnekleri:

Astım: Astım, solunum yollarının iltihaplanması ve daralması sonucu nefes almayı zorlaştıran bir hastalıktır. Göğüste sıkışma, öksürük, hırıltılı solunum ve nefes darlığı gibi belirtilere yol açar.

Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH): KOAH, genellikle sigara içimi nedeniyle oluşan ilerleyici bir akciğer hastalığıdır. Kronik bronşit ve amfizem gibi durumları içerir. KOAH, hava yollarının daralması ve akciğerlerdeki hava akışının azalmasıyla karakterizedir. Öksürük, balgam üretimi ve nefes darlığı gibi belirtiler görülebilir.

Akciğer Enfeksiyonları: Pnömoni (zatürre) gibi akciğer enfeksiyonları, bakteri, virüs veya mantarlar nedeniyle oluşur. Göğüste ağrı, ateş, öksürük, balgam üretimi ve solunum sıkıntısı gibi belirtilerle kendini gösterebilir.

Akciğer Kanseri: Akciğer kanseri, akciğer hücrelerinin anormal büyümesiyle oluşan bir tümördür. Göğüs ağrısı, öksürük, nefes darlığı, kan tükürme, kilo kaybı ve yorgunluk gibi belirtilere yol açabilir. Sigara içimi en yaygın risk faktörüdür.

Göğüs Zarı Hastalıkları: Göğüs zarı, akciğerleri çevreleyen zar tabakasıdır. Göğüs zarı enfeksiyonu (zatürree) veya göğüs zarı iltihabı (pleurisi) gibi durumlar, göğüs ağrısı, nefes almada zorluk ve öksürükle kendini gösterebilir.

Pulmoner Emboli: Pulmoner emboli, akciğer arterlerindeki tıkanma sonucu oluşan bir durumdur. Genellikle derin ven trombozu (DVT) olarak adlandırılan bir durumdan kaynaklanır. Göğüs ağrısı, nefes darlığı, çarpıntı, öksürük ve kan tükürme gibi belirtiler görülebilir.

Bu sadece bazı örneklerdir ve göğüs hastalıkları oldukça geniş bir yelpazeyi kapsar. Herhangi bir göğüs rahatsızlığı veya şüpheli belirti durumunda, bir sağlık uzmanına danışmanız önemlidir.

Arnavutköy Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Arnavutköy Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları

Hastanenin göğüs hastalıkları bölümünde Astım, kronik bronşit, KOAH, akciğer kanseri, zatürre, tüberküloz gibi akciğer hastalıkları tetkik ve tedavileri yanında   gereken hastalara bronkoskopi, Solunum Fonksiyon Testi (SFT) yapılmaktadır. Ayrıca sigara bağımlılığından kurtulmak isteyenler için Sigara Bırakma Polikliniğinde profesyonel destek verilmektedir.

Hastanede 08:00-16:30 saatleri arasında Poliklinik hizmeti verilmektedir. Poliklinik hizmetlerinde hastalara hekim seçme hakkı tanınmıştır.

Aşağıdaki şikayetlerin oluşması durumunda randevu alarak Göğüs Hastalıkları Uzmanına müracaat ediniz.

Öksürük

Balgam

Nefes Darlığı

Balgamdan Kan Gelmesi

Göğüs Ağrısı

Gece Terlemesi

Kilo Kaybı

Halsizlik

Hırıltılı solunum şikayetleri

Arnavutköy Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Arnavutköy Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Arnavutköy Devlet Hastanesi göğüs hastalıkları doktorları arasında şuan için bir isim yer alıyor. Hastanenin göğüs hastalıkları bölümünde 1 uzman hekim sağlık hizmeti veriyor. İşte Arnavutköy Devlet Hastanesi göğüs hastalıkları doktorları;

– Uzman Doktor Ahmet Serhan Dağıstanlı

Arnavutköy Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Arnavutköy Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorlarına Randevu Nasıl Alınır

Hastane, devlet hastanesi statüsünde yer aldığı için 2 farklı şekilde randevu almak mümkündür. Randevu almanın ilk yöntemi telefonla arayarak randevu almaktır. Dilediğiniz zaman Alo 182 çağrı merkezini arayarak kimlik bilgilerinizle dilediğiniz hastanede dilediğiniz hekime uygun olan bir tarihte randevu alabilirsiniz.

Randevu almanın bir diğer yöntemi de online olarak randevu almaktır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden online olarak randevu almak mümkündür. Sisteme girdikten sonra üye olmadıysanız ilk önce üye olmanız gerekmektedir. Üye olurken kimlik bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz sizlerden istenecektir. Bu bilgilerle sisteme üye olduktan sonra giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra hangi ilde hangi hastanede hangi hekime randevu alacağınızı seçmeniz gerekmektedir. İstediğiniz hekime uygun olan dilediğiniz saatte randevunuzu bu sistem üzerinden alabilirsiniz.

Randevu saatinden en az 10 dakika önce muayene olacağınız polikliniğin önünde olmanız yararınıza olacaktır.

Online randevu almak için tıklayın.

Arnavutköy Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri

Adres Merkez Mahallesi Eski Edirne Asfaltı No:1165 Arnavutköy – İstanbul / TÜRKİYE 34275

Telefon +90 212 453 12 12

Arnavutköy Devlet Hastanesi genel cerrahi doktorları için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu