Estetik AmeliyatlarıVücut Estetiği

Bacak İçi Germe Estetiği Hakkında En Çok Merak Edilenler?

Bacak İçi Germe Estetiği Hakkında En Çok Merak Edilenler?

 

Soru: Bacak İçi Germe Estetiği nedir?

Cevap: Bacak İçi Germe Estetiği deride meydana gelen sarkma ve sarmanın oranına, deri altında oluşan yağ tabakasının kalınlığına ve derinin esnekliğinin derecesine bakılarak bacaklara yapılan germe işlemidir.

 

Soru: Bacak İçi Germe Estetiği hangi yöntemler ile yapılır?

Cevap: Bacak İçi Germe Estetiği genel olarak lokal anestezi yöntemi ile yapılmakla birlikte az da olsa gerekli görüldüğü taktirde genel anestezi yöntemi de kullanılmaktadır.

 

Soru: Karın Sarkmasıyla Bacak İçi Sarkmasına Tek Ameliyatla Müdahale edilebilir mi?

Cevap: Bacak İçi Germe Estetiği yaptıracak olan hastaların genel olarak Bacak İçi Germe Estetiğinin yanında aynı zamanda karın sarkması operasyonunu kombineli şekilde yaptırabilirler. Bu tercih çoğu hasta tarafından talep edilmektedir. Bunun nedeni bacak içi sarkması ile karın bölgesi sarkmasının aynı zamanda sarkmaya başlamasıdır. Hastaya bu şekilde tek ameliyat ile iki bölgeye de estetik bir operasyonla estetik bir görünüme sahip olma imkânı doğar.

 

Soru: Bacak İçi Germe Estetiğinde bacağın tümüne müdahale edilir mi?

Cevap: Bacak bölgesinde sarkma ve gevşemenin en yoğun olduğu bölüm bacaktaki oyluk bölgesidir. Kişinin aşırı derece ve hızlı şekilde kilo alıp vermesi bacağın tüm bölgelerinde sarkmalara neden olabilmektedir. Bundan dolayıdır ki bacağın tüm bölgesine estetik operasyonu yapılmaktadır fakat bu durum maalesef yetmemektedir. Bacak İçi Germe Estetiğinin yetersiz kaldığı bu durumda vücudun karın, kalça ve bel gibi bölümlerinde olduğu gibi bacağın tüm bölgesinde germe estetiği yapılması şarttır.

 

Soru: Bacak İçi Germe Estetiği riskleri var mıdır?

Cevap: Her operasyonda olduğu gibi Bacak İçi Germe Estetiği operasyonunda anesteziye bağlı olarak risklerin olması muhtemeldir. Enfeksiyon riski bulunan operasyonda antibiyotikler ile bu risk minimize edilmektedir. Bu riskin yanı sıra operasyon bölgesinde oluşacak izler bir başka risk olarak sayılabilir. Bazı hastalarda izlerin daha belirgin olabileceğini belirtmemiz gerekmektedir. Operasyon sonrası genişleme riski olan operasyonda hastada bu izlerin daha fazla ilerlememesi için hastaya oyluk bölgesinin hareketini kısıtlamasını öneririz.

Soru: Bacak İçi Germe Estetiği operasyonunda dren kullanılır mı?

Cevap: Bacak İçi Germe Estetiğinde dren kullanılmaktadır. Bu drenin 1 veya 2 gün sonra çıkarılması planlanmaktadır.

 

Soru: Bacak İçi Germe Estetiği sırasında ve sonrası ağrı ve acı var mıdır?

Cevap: Bacak İçi Germe Estetiği sırasında anestezi yöntemi kullanıldığı için hastanın operasyon sırasında açı hissetmesi olanaksızdır. Operasyon sonrasında hastada ağrı olacaktır fakat antibiyotikler ile bu ağrılar azaltılabilir.

 

Soru: Bacak İçi Germe Estetiği ne kadar sürmektedir?

Cevap: Bacak İçi Germe Estetiğinin operasyon süresi uygulanan işleme göre değişkenlik gösterebilir. Fakat genel olarak bahsedecek olursak Bacak İçi Germe Estetiği operasyonu ortalama 2-3 saat sürebilmektedir.

 

Soru: Bacak İçi Germe Estetiği sonrası sosyal hayata dönüş ne kadar sürmektedir?

Cevap: Bacak İçi Germe Estetiği sonrası hasta yaklaşık 1 gün doktor kontrolünde hastanede yatmaktadır. Operasyon sonrası hasta yaklaşık 1 ay boyunca özel bir korse kullanmaktadır. Operasyondan 2 gün sonra hasta sosyal hayata dönebilir.

 

Soru: Bacak İçi Germe Estetiği operasyonu sonrası hastanın dikkat etmesi gereken durumlar nelerdir?

Cevap: Bacak İçi Germe Estetiği operasyonu sonrasında hasta ilk birkaç gün boyunca yatma ve oturma pozisyonlarında bacak seviyesinde çok dikkat etmesi gerekiyor. Hasta bu sürede bu pozisyonlarda bacaklarını kalp seviyesinin üstünde tutması gerekiyor. Bunun nedeni ise bu şekilde bacakta ödem oluşmasını azaltmaktır. Hasta operasyondan sonra yaklaşık 10 gün varis çorabı kullanmalıdır. Operasyonda hastaya uygulanan dikişler kendiliğinden eriyen dikişler olduğu için dikişleri almasına gerek yoktur. Hasta yaklaşık 1 ay boyunca yürümesine oturma ve yatma pozisyonuna da dikkat etmesi gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu