Bahçelievler Devlet HastanesiHastaneler

Bahçelievler Devlet Hastanesi Burun Estetiği

Burun estetiği yaptırmak isteyenler Bahçelievler Devlet Hastanesi burun estetiği ameliyatı yapılıp yapılmadığını merak ediyor. Peki burada estetik ameliyat yapılır mı? Bahçelievler Devlet Hastanesi burun estetiği ameliyatı yapan doktorlar kimler? Bahçelievler Devlet Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bulunuyor mu?

İşte bu ve buna benzer soruların cevaplarıyla sizlerleyiz.

İçindekiler

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği, burun şeklinin ve görünümünün iyileştirilmesi amacıyla yapılan cerrahi veya cerrahi olmayan işlemleri kapsayan bir prosedürdür. Bu işlemler, burunun boyutunu, şeklini, simetrisini ve profilini düzeltmek veya yeniden şekillendirmek için uygulanır.

Burun estetiği, hem fonksiyonel hem de kozmetik amaçlarla yapılabilir. Fonksiyonel burun estetiği, burun tıkanıklığı veya nefes alma sorunları gibi sağlık sorunlarını gidermeyi hedefler. Kozmetik burun estetiği ise burun görünümünü iyileştirmek ve yüzün genel denge ve uyumunu sağlamak için yapılır.

Burun estetiği prosedürleri genellikle aşağıdaki gibi işlemleri içerebilir:

Burun küçültme (Rinoplasti): Burun boyutunu küçültmek veya burunun şeklini ve yapısını düzeltmek için yapılan cerrahi bir müdahaledir.

Burun büyütme: Burun boyutunu artırmak veya burunun şeklini düzeltmek için kullanılan prosedürlerdir. Bu genellikle burun dolgusu veya implantlarla gerçekleştirilir.

Burun ucu düzeltme: Burun ucunun şeklini düzeltmek veya burun ucu estetiğini iyileştirmek için yapılan işlemlerdir.

Burun eğriliği düzeltme: Burun kemiğindeki veya kıkırdaktaki eğrilikleri düzeltmek için yapılan işlemlerdir. Bu işlem, burunun simetrisini ve doğal görünümünü iyileştirmeyi hedefler.

Burun septumu düzeltme: Burun septumu olarak adlandırılan burun içindeki kıkırdak ve kemik yapıyı düzeltmek için yapılan işlemlerdir. Bu prosedür, burun tıkanıklığı ve solunum sorunlarını düzeltmeyi amaçlar.

Burun estetiği işlemleri genellikle deneyimli bir plastik cerrah tarafından yapılır ve kişinin beklentilerine, anatomisine ve sağlık durumuna göre kişiselleştirilir. Prosedürlerin sonuçları genellikle uzun süreli olup, yüzün genel denge ve uyumunu iyileştirebilir. Ancak her cerrahi işlem gibi, riskleri ve potansiyel komplikasyonları da içerir. Bu nedenle, burun estetiği yapmayı düşünüyorsanız, bir uzmana danışmak ve kapsamlı bir değerlendirme yapmak önemlidir.

Bahçelievler Devlet Hastanesi Burun Estetiği

Burun Estetiği Hangi Bölümde Yapılır?

Bahçelievler Devlet Hastanesi burun estetiği ameliyatını araştıranlar, burun estetiğinin hangi bölümde yapıldığını da merak ediyor. Aslında burun estetiği iki farklı bölümde de yapılabilmektedir. Bunlar Kulak Burun ve Boğaz Polikliniği (KBB) ile Plastik cerrahi bölümlerinde yapılır. Birçok vatandaş, hangi bölümde estetik ameliyat yaptırmalıyım gibi sorularla karşımıza çıkıyor. Kısaca şöyle açıklayacak olursak burnun fonksiyonel cerrahi temelde KBB uzmanı alanına, burun estetiği ise plastik cerrahi alanına giriyor olsa bile her iki branşta da tecrübeli cerrahlar tarafından bu işlem gerçekleştirilebilir.

Bahçelievler Devlet Hastanesi Burun Estetiği Ameliyatı

Bahçelievler Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Ameliyatı Yapılır Mı?

Bahçelievler Devlet Hastanesi burun estetiği ameliyatı yapılan hastanelerden bir tanesidir. Hastanede bulunan Plastik, Rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümünde burun estetiği işlemi gerçekleştirilmektedir. Operatör doktorlar tarafından bu işlem gerçekleştirilmekte ve uygun durumda olanlar ameliyat edilebilmektedir.

Bahçelievler Devlet Hastanesi Burun Estetiği Doktorları

Bahçelievler Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Ameliyatı Doktorları

Bahçelievler Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Ameliyatı yapan doktorlar merak edilmektedir. Hastanenin, Plastik, Rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümünde görev yana doktorlar şunlardır;

– Op. Dr. Mehmet Karahangil

– Op. Dr. Ömer Elmas

Bahçelievler Devlet Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Doktorlarına Randevu Nasıl Alınır?

Hastane, devlet hastanesi statüsünde yer aldığı için 2 farklı şekilde randevu almak mümkündür. Randevu almanın ilk yöntemi telefonla arayarak randevu almaktır. Dilediğiniz zaman Alo 182 çağrı merkezini arayarak kimlik bilgilerinizle dilediğiniz hastanede dilediğiniz hekime uygun olan bir tarihte randevu alabilirsiniz.

Randevu almanın bir diğer yöntemi de online olarak randevu almaktır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden online olarak randevu almak mümkündür. Sisteme girdikten sonra üye olmadıysanız ilk önce üye olmanız gerekmektedir. Üye olurken kimlik bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz sizlerden istenecektir. Bu bilgilerle sisteme üye olduktan sonra giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra hangi ilde hangi hastanede hangi hekime randevu alacağınızı seçmeniz gerekmektedir. İstediğiniz hekime uygun olan dilediğiniz saatte randevunuzu bu sistem üzerinden alabilirsiniz.

Randevu saatinden en az 10 dakika önce muayene olacağınız polikliniğin önünde olmanız yararınıza olacaktır.

Online randevu almak için tıklayın.

Bahçelievler Devlet Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres: Binbirdirek Mah. Peykhane Sk. No:8 PK. 34122 Çemberlitaş / İSTANBUL

Telefon: 0 212 638 30 00

Arnavutköy Devlet Hastanesi Göğüs cerrahisi doktorları için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu