Estetik Ameliyatları

Başakşehir Devlet Hastanesi Jinekomasti Ameliyatı

Başakşehir Devlet Hastanesi Jinekomasti Ameliyatı

İçindekiler

Başakşehir Devlet Hastanesi Jinekomasti Ameliyatı

Başakşehir Devlet Hastanesi Jinekomasti Ameliyatı operasyonları hastanenin estetik, plastik ve Rekonstrüktif cerrahi kliniğinde alanında uzman doktor kadrosu tarafından yapılmaktadır. Devlet Hastanelerinde Jinekomasti Ameliyatı Yapılır mı? Sorusu bir çok hasta tarafından merak edilmektedir. Zira özel hastane ve estetik kliniklerinde yapılan Jinekomasti operasyon ücretlerinin bir hayli yüksek olması kişileri Devlet Hastanelerinde Jinekomasti Ameliyatı Yapılır mı? Veya Hangi Devlet Hastanelerinde Jinekomasti AmeliyatıYapılmaktadır? Gibi sorulara yöneltmektedir. Bizlerde siz değerli ziyaretçilerimiz için bu yazımızda Başakşehir Devlet Hastanesi Jinekomasti operasyonları üzerine araştırma yaptık. Öncelikle kısaca Jinekomasti Nedir? Jinekomasti Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Sorularına cevap arayalım.

Başakşehir Devlet Hastanesi Jinekomasti Ameliyatı
Başakşehir Devlet Hastanesi Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti, erkeklerde bulunan testosteron ve östrojen hormonlarının dengesizliği sonucu erkeklerin meme sayılarında oluşabilecek olan iyi huylu büyümedir. Jinekomasti bazı hastalarda bir memeyi bazı hastalarda ise iki memeyi birden etkileyip memelerin boyutlarının farklı olmasına neden olabilmektedir.

Vücutta bulunan hormon dengesinin bozulmasının bir çok farklı neden olabilmektedir. Jinekomasti nedenleri arasında gösterilen hormon değişliklerinin başlıca nedeni çok sık ilaç kullanımı, sık alkol kullanımı ve bazı bitkisel ürünlerin yan etkilerinin olması durumunda hormonlar arasında dengesizlik oluşur. Jinekomasti bazı vakalarda kendiliğinden iyileşirken bazı vakalarda ilaç tedavisi ile bazı vakalarda ise ameliyat ile çözülmektedir.

Jinekomasti Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Jinekomasti, şayet kendiliğinden düzelmez ise veya hastanın hayat kalitesini etkileyecek derecede ağrı hissettirecek ise hastaya ilaç tedavisi veya cerrahi işlem uygulanmaktadır. Hastaya Jinekomasti tedavisi için 2 farklı cerrahi müdahale işlemi vardır. Bu cerrahi müdahalelerden biri Liposuction (Yağ Aldırma) işlemidir. Yağ aldırma işlemi ile sadece memelerde bulunan yağlar alınırken meme bezi dokusuna karışılmaz. Diğer bir yöntem ise Mastektomi işlemidir. Bu yöntem ile meme bezi dokusu tamamıyla memelerden alınır. Küçük kesiler kullanılarak yapılan bu işlem sonucunda hastanın göğüslerinde meme dokusu bırakılmaz.

Devlet Hastanelerinde Jinekomasti Ameliyatı Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Jinekomasti Ameliyatı Yapılmaktadır. Hastanelerin estetik, plastik ve Rekonstrüktif cerrahi kliniği bulunan ve burada yeteri sayıda estetik ve plastik cerrah bulunan devlet hastaneleri, şehir hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri ile tıp fakültesi hastanelerinde Jinekomasti Ameliyatı yapılmaktadır.

SGK Jinekomasti Ameliyatı Ücretini Karşılar mı?

Her estetik operasyonunda olduğu gibi Jinekomasti Ameliyatında da hastanın operasyon geçirmedeki amacı estetik amaçlı ise operasyon ücreti hasta tarafından karşılanmaktadır. Fakat hasta ağrılardan şikayetçi ise ve gerekli doktorlardan rapor alabilir ise operasyon ücretinin ya tamamı yada belli bir kısmı SGK tarafından karşılanmaktadır. (Başakşehir Devlet Hastanesi Jinekomasti Ameliyatı)

Başakşehir Devlet Hastanesi Jinekomasti Ameliyatı

Başakşehir Devlet Hastanesi Jinekomasti Ameliyatı hastanenin Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğinde hizmet veren estetik cerrah Op. Dr. Nurettin Özer tarafından yapılmaktadır. Özel hastane ve estetik kliniklerinde operasyon ücretlerinin bir hayli yüksek olması hastaları devlet hastanelerine yöneltmektedir. Başakşehir Devlet Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi kliniğinde de hizmet veren doktor sayısının yeterli olmaması da randevu sorununu yaratmaktadır. Randevu almak için ortalama 2 ay beklemeniz gerekebilmektedir. Bu durumu göz önüne alıp planlar yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Başakşehir Devlet Hastanesi Randevu Al

MRHS sistemi üzerinden randevu oluşturabilir.

ALO 182 hattını arayarak randevu oluşturabilir.

E Devlet üzerinden MRHS sistemi

Hastanenin giriş ve poliklinik katında yer alan kiosklardan muayene için sıra alabilirsiniz.

Sekreter kayıt masasından tüm poliklinikler için sıra alabilirsiniz.

Başakşehir Devlet Hastanesi İletişim:

Adres: Başak Mahallesi Yunus Emre Caddesi No:35/A 34480 Başakşehir – İstanbul / TÜRKİYE

Telefon: 0 (212) 488 01 70 (Pbx)

Faks: 0 (212) 488 01 80

E – Posta: [email protected]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu