Ben Aldırma EstetiğiEstetik Ameliyatları

Ben Aldırma

Ben Aldırma

Ben Aldırma
Ben Aldırma

Bazı benler doğuştan bazı benler ise sonradan vücudumuzun değişik yerlerinde çıkmaktadır. İnsanların vücutlarındaki benler hem sağlık açısından hem de estetik açıdan olumsuz durumlara yol açmaktadır. İşte bu mustarip durumlardan ötürü Ben Aldırma operasyonları yapılmaktadır.

Benlerin yüz bölgesinde olması ve bu benlerin büyük ve çıkıntılı olduğu durumlarda Ben Aldırma estetiğinin mutlaka yapılmasını ve Ben Aldırma operasyonun yapılmadığı taktirde hem sağlık hem de estetik açıdan sorun yaratacaktır.

Benler Neden Oluşur?

Genel olarak genetik yapıdan dolayı doğuştan oluşan benler çok sık olmasa da ilerleyen yaşlarda da ortaya çıkmaktadır. İnsan vücudunda bulunan benlerin sayısı 100 ü geçmesi durumunda maalesef cilt kanserine yakalanma riski çok yüksektir. Genetik yapıdan dolayı doğuştan oluşan benler dışında bir de sonradan oluşan yani güneşe çok çıkmakta bazı kişilerde ben oluşumuna neden olmaktadır. Güneş ışınlarının neden olduğu benler ilerleyen zamanlarda görünmeye başlar. Bunu engellemek içinde güneşe çıkmadan önce güneş koruyucu kremler kullanılmalı.

Ben Aldırma Estetiği

Vücudunuzun herhangi bir yerinde oluşan benleri Ben Aldırma operasyonu ile aldırabilirsiniz. Bu benler özellikle yüz bölgesinde ise bu kişide can sıkıntısına neden olabilmektedir. Ben Aldırma operasyonları radyofrekans ablasyon, lazer veya cerrahi kişiler ile yapılmaktadır. Ben Aldırmadan doktorunuz tarafından ön muayene yapılması şarttır. Doktorunuz tarafından sizlerin beni için konan ön teşhisle hangi yöntemle Ben Aldırma operasyonun gerçekleştirileceğine karar verilir. Bazı durumlarda Ben Aldırma operasyonları birkaç seans sürebilmekte ve bu seansların her biride 5 dk ile 15 dk sürmektedir.

Ben Aldırma Nedenleri?

Vücutta bulunan benlerin sayısının çok fazla olmasından dolayı cilt kanserine yakalanma olasılığının yüksek olmasından dolayı Ben Aldırma yapılması gerekmektedir.

Kişinin vücudunda bulunan benler kişide rahatsızlık uyandırıyor ise

Özellikle yüz bölgesinde bulunan benler kişide estetik görünümü olumsuz etkilemektedir. İşte bu nedenlerden dolayı Ben Aldırma operasyonları yapılabilir.

Hangi Durumda Benler Tehlikeli Olmakta?

Benlerin boyutu ve yapısı ve rengi cilt kanserini oluşumunda etkilidir. Benlerin aşağıda sıralayacağımız durumlarda olması kişiyi sağlık açısından olumsuz etkilemektedir.

Benin renginin çık kısa süre içinde koyulaşmaya başlaması kişide cilt kanseri oluşumuna karşı haberdar etmesi anlamına gelmektedir. Bu durum oldukça tehlikelidir.

Simetri olmayan benlerde tehlike uyandırmakta. Oldukça büyük olan benlere karşıda Ben Aldırma operasyonları yapılmalıdır.

Çapı 0,5 cm den büyük olan benler ve hızla büyüyen benlere karşı da Ben Aldırma operasyonu yapılmaması durumunda tehlikeli olabilmektedir.

Üst yüzeyi kabaran benlere karşı da hızlıca Ben Aldırma operasyonu yapılmalı.

Et şeklinde oluşan benler de kansere davetiye çıkaran benlerdir.

Sıraladığımız bu durumda olan benler estetik açıdan çok sağlık açısından yani cilt kanseri belirtileri olduğu için mutlaka Ben Aldırma operasyonları yapılmalı.

Ben Aldırma Operasyonu:

Ben Aldırma Operasyonu lokal anestezi yöntemi ile yapıldığı için operasyon sırasında herhangi bir ağrı ve acı çekmezsiniz. Lokal anestezi ile yapılan Ben Aldırma yöntemleri radyofrekans ablasyon ve cerrahi kesi yöntemleridir. Lazer ile yapılan Ben Aldırma Operasyonu öncesinde lokal anestezi yerine benin alınacağı bölgeye uyuşturucu krem sürülmesi ile lazer ile Ben Aldırma Operasyonu yapılır.

Ben Aldırma Operasyonu sonrası en çok sorulan ve merak edilen konu iz kalıp kalmayacağı konusudur. Ben Aldırma Operasyonundan sonra benin yapısı ve kullanılan yönteme göre çok azda olsa küçük yara izleri oluşabilmektedir. Benin derinliğin çok fazla olması durumda 3 seansta yapılan estetik operasyon ile iz kalma olasılığı en aza indirgenir. Cerrahi operasyon ile yapılan Ben Aldırma Operasyonu sonrası iz kalma durumunda kendinden eriyebilen estetik dikişler ile izler giderilir.

Ben Aldırma Operasyonu Sonrası:

Ben Aldırma Operasyonu sonrası ben alınan bölgede hafiften kabuklanma oluşmakta. Bu kabuklanma yaklaşık 2 hafta içerisinde kendiliğinden erimektedir. Bu kabuklanmanın gitmesinden sonra bu alanda ce cilt derisi çıkmaya başlar. Ben Aldırma Operasyonu Sonrası ben alınan bölgeyi 2 hafta sudan ve güneş ışınlarından korumanızı ve estetik operasyonundan önce de doktorunuzu mutlaka çok iyi araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu