Beykoz Devlet HastaneleriHastaneler

2023 Beykoz Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

İçindekiler

Beykoz Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

Beykoz Devlet Hastanesi kulak burun boğaz hastalıkları biriminde uzman hekimleriyle hizmet vermeye devam ediyor. Çeşitli hastalıkların tanı ve tedavisinde uzmanlaşan hekimler, hastalara hizmet vermeye devam ediyor. Beykoz Devlet Hastanesi kulak burun boğaz hastalıkları bölümüne gitmek isteyen vatandaşların cevabını aradığı sorular şu şekilde;

– Beykoz Devlet Hastanesi kulak burun boğaz hastalıkları bölümü var mı?

– Beykoz Devlet Hastanesi kulak burun boğaz hastalıkları doktorları kimler?

– Kulak burun boğaz hastalıklarında hangi rahatsızlıklara bakılır?

– Bu bölüme randevu nasıl alınır? Online randevu alınır mı?

Beykoz Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz

Kulak Burun Boğaz (KBB) Hastalıkları Nedir? Hangi Hastalıklara Bakar?

Kulak burun boğaz (KBB) hastalıkları, kulak, burun, boğaz ve çevresindeki dokularda görülen enfeksiyonlar, yaralanmalar, tümörler ve diğer hastalıkları kapsayan bir tıbbi disiplindir. KBB uzmanları, bu tür hastalıkların teşhis, tedavi ve önlenmesinde uzmanlaşmış tıbbi doktorlardır.

Kulak hastalıkları arasında kulak enfeksiyonları, işitme kaybı, kulak çınlaması, vertigo (baş dönmesi) ve kulakta yabancı cisimler bulunur. Burun hastalıkları arasında alerjik rinit (saman nezlesi), sinüzit, burun tıkanıklığı, burun kanaması, koklama kaybı ve burun içi tümörler yer alır. Boğaz hastalıkları arasında bademcik iltihabı, faranjit, larenjit, ses kısıklığı ve boğaz kanseri bulunur.

KBB uzmanları, teşhis için genellikle fizik muayene, kulak burun boğaz endoskopisi, işitme testleri, görüntüleme teknikleri gibi tıbbi araçlar kullanırlar. Teşhisin ardından, hastalığın tipine ve şiddetine göre farklı tedavi yöntemleri kullanılır. Tedavi seçenekleri arasında ilaç tedavisi, cerrahi müdahale, alerji tedavisi ve konuşma terapisi yer alabilir.

KBB hastalıklarının önlenmesi için, sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek, sigara kullanmamak, enfeksiyonlardan korunmak, alerjileri yönetmek ve işitme koruma cihazları kullanmak önemlidir. Düzenli olarak KBB muayeneleri yaptırmak da, erken teşhis ve tedavi için önemlidir.

KBB hastalıkları oldukça yaygın olup, yaşam kalitesini önemli ölçüde etkileyebilirler. Bu nedenle, KBB uzmanları, hastaların bu tür hastalıkların teşhis ve tedavisi için zamanında ve etkili bir şekilde yardımcı olmak için çalışırlar.

Ayrıca son dönemlerde çokça kişinin yaptırmak istedikleri burun estetiği için de KBB uzmanları ameliyat girebilmektedir.

Beykoz Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

Hastanede kulak, burun ve boğaz ile ilgili hastalıkların tanısı ve tedavisi işlemleri yapılmaktadır. Bu branş, Beykoz Devlet Hastanesinde Cerrahi tıp birimleri alanı içerisinde yer alır. Kulak Burun Boğaz (KBB) kulaklar burun boğaz ve baş-boyunla ilgili yapıların tıbbi ve cerrahi tedavisini veren bir bilim dalıdır. Kulak burun nazal geçiş sinusler gırtlak ağız boşluğu üst yutak ile yüz ve boyunda yer alan yapıların (boyun kitleleri tiroid tükürük bezleri gibi) hastalıklarının tedavisi Kulak Burun Boğaz’ ın kapsamındadır.

Beykoz Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Doktorları

Bu branşta hizmet veren doktorların uzman olduklarından bahsetmiştik. Beykoz Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları bölümünde aktif olarak görev yapan ve hizmet veren 5 hekim bulunuyor. İşte o hekimler;

– Uzman Doktor Murathan Elmas

– Uzman Doktor Süleyman Erdoğdu

– Uzman Doktor Utku Yılmaz

– Uzman Doktor Vahit Emre Anadol

– Uzman Doktor Yeliz Koyuncu Özgökçe

Beykoz Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Randevusu Nasıl Alınır

Bu bölüme randevu almanın birkaç farklı yöntemi bulunuyor. Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor. Hastane, devlet hastanesi statüsünde olduğu için tüm vatandaşların tedavi hakkı bulunuyor. Sosyal güvencesi olan vatandaşlar tedavi hizmetlerinde ücretsiz yararlanırken herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan vatandaşlar, belli bir ücret karşılığında tedavi olabilmektedir.

Kulak burun boğaz hastalıkları bölümü için randevuyu iki şekilde almak mümkündür. Bunlardan biri online randevu iken bir diğer ise telefonla randevu almaktır.

Telefonla randevu almak için Alo 182 hattını arayarak gerekli kimlik bilgileriyle dilediğiniz bölüme uygun olan tarihlerde uygun olan hekimlere randevu alabilirsiniz.

Bir diğer randevu yöntemi ise online randevudur. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ile sisteme kayıt yaptırdıktan sonra dilediğiniz zaman giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz. Randevu alırken ilgili alanları doldurmanız gerekmektedir. Hangi hastaneden, ne zaman, hangi hekime randevu alacağınızı belirlemeniz gerekir. Uygun olan hekim ve tarihler karşınıza çıkacaktır. Sizlerde başvurunuzu tamamlayarak randevunuzu alabilirsiniz.

Online randevu almak için tıklayın.

Beykoz Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri

Adres

( Merkez Hastane ) Saip Molla Cad. Kısayol Sok. No:1 Beykoz / İSTANBUL

(Ek Hizmet Binası) Çiğdem Mah. Barbaros Cad. Hastane Sok. No: 1/3 Beykoz / İSTANBUL

Telefon

Merkez Hastane ( 216 ) 322 22 10

Ek Hizmet Binası ( 216 ) 413 63 00

Beykoz Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü İçin Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu