Devlet Hastanelerinde Estetik AmeliyatlarıEstetik AmeliyatlarıMeme Estetiği

Beykoz Devlet Hastanesi Meme Küçültme Estetiği

İçindekiler

Beykoz Devlet Hastanesi Meme Küçültme Estetiği

Beykoz Devlet Hastanesi Meme Küçültme Estetiği yada bir diğer adıyla Meme Hipertrofisi hastanenin Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğinde hastalarına hizmet veren Op. Dr. Hasan Şahin tarafından yapılmaktadır. Beykoz Devlet Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğinde pazartesi günleri ameliyatlara ayrılmasından dolayı pazartesi günleri dışında hafta içi Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri poliklinikte Op. Dr. Hasan Şahin tarafından hizmet vermektedir.

Beykoz Devlet Hastanesi Meme Küçültme Estetiği
Beykoz Devlet Hastanesi Meme Küçültme Estetiği

Meme Küçültme Estetiği cerrahi operasyon olarak Meme Hipertrofisinden belli noktalarda ayrılmaktadır.

Meme Hipertrofisi Nedir?

Meme Hipertrofisi Nedir?
Meme Hipertrofisi Nedir?

Meme Hipertrofisi meme büyümesi anlamına gelmekle beraber göğüslerin tek taraflı veya her iki göğsün birden orantısız şekilde büyümesi işlemidir. Bu orantısız büyüme maalesef vücutta görüntü bozukluğuna ve daha da önemlisi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Meme Hipertrofisinin neden oluştuğu maalesef henüz tam olarak tespit edilememiştir. Bu oluşum kalıtsal olmakla beraber daha sonradan da oluşabilmektedir.

Özellikle doğum yapmamış veya gebelik yaşamamış bayanlarda meme uçlarında aşırı büyüme görülmektedir. Hormonal bir bozukluk olmamasına rağmen görülen bu hastalık sonrası gebelik ve emzirme döneminde göğüs dokusunu bozabilmekte. Bu durumda maalesef meme küçültmenin Meme Hipertrofisi dışında henüz herhangi bir yönteminin olmadığını belirtelim.

Meme Hipertrofisi Şikayetleri

Özellikle ergenlik döneminde vücut yapılanmasına bağlı olarak hastanın meme dokusunda ki bozukluktan dolayı göğüslerin büyümesi durumunda omuz, bel, sırt, boyun ve göğüs kafesinde ağrılar oluşabilmekte. Yine bu bölgelerde duruş bozuklukları maalesef kalıcı olabilmektedir. Bu durum hem yaşam kalitesini hem de sağlığı olumsuz yönde etkilemektedir.

Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır mı? sorusuna gelecek olursak her devlet hastanesinde olmasa da ülkemizde bir çok devlet hastanesinde bir çok estetik operasyonları yapılabildiği gibi Meme Küçültme Estetiği de başarılı şekilde yapılabilmektedir. Fakat ülkemizde devlet hastanelerinde maalesef plastik ve estetik cerrah sayısının yeteri kadar olmaması ve hastaların devlet hastanesini çok fazla talep etmesinden dolayı randevu tarihi ilerleyen zamanlarda alınabilmektedir. Beykoz Devlet Hastanesi estetik ve plastik cerrahi kliniğinde de tek plastik cerrah olan Op. Dr. Hasan Şahin’in görev yapmasından dolayı randevunuzu biraz geç alabilirsiniz.

Beykoz Devlet Hastanesi Meme Küçültme Ameliyatı

Op. Dr. Hasan Şahin
Op. Dr. Hasan Şahin

Beykoz Devlet Hastanesi Meme Küçültme Ameliyatı hastanenin tek estetik ve plastik cerrahı olan Op. Dr. Hasan Şahin tarafından yapılmaktadır. Meme Küçültme Ameliyatı Meme Hipertrofisi şikayeti olanlar hastalar ile birlikte göğüs boyutlarının büyük olduğunu düşünen kişilere uygulanabilmekte. Meme Küçültme Estetiği ile göğüslerin fizyolojik yapısını koruyarak hastanın daha estetik göğüslere sahip olmasını sağlamaktır.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme Küçültme Ameliyatı hastanın göğüslerinde bulunan fazla yağ dokusunun alınması ve var ise fazla derinin alınması işlemidir. Şayet hastanın meme dokusunda fazla yağ dokusu ve deri fazlalığı yok ise meme küçültme işlemi için sadece Liposuction yeterli olabilmektedir. Çok farklı teknik ve yöntemler ile yapılan Meme Küçültme Estetiği maalesef çoğunlukla hastanın göğüslerinde iz bırakabilmektedir. Fakat bu izler genellikle meme altında veya göğüs ucunda olduğundan dolayı dikkatli bakılmadığı sürece çok fazla belirgin olmaz.

Meme Küçültme genellikle genel anestezi yöntemi ile yapılmaktadır. Operasyon hastanın meme yapısına bağlı olarak 3 – 4 saat sürebilmektedir.

Beykoz Devlet Hastanesi Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatı

Beykoz Devlet Hastanesi Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatı
Beykoz Devlet Hastanesi Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatı

Beykoz Devlet Hastanesi Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatını internet ortamında net vermek tamamen olanaksızdır. Devlet hastanelerinde 2020 Meme Estetiği Fiyatları özel hastane ve estetik kliniklerine oranla daha uygun fiyatlara yapılmaktadır.

SGK Meme Küçültme Ameliyatı Ücretini Karşılar mı?

SGK Meme Küçültme Ameliyatı Ücretini karşılaması için belli şartların oluşması gerekmektedir. hasta operasyonu estetik amaçlı yaptıracak ise SGK kesinlikle operasyon ücretini karşılamamaktadır. Şayet hasta sağlık açısından yani Meme Küçültme Ameliyatını Meme Hipertrofisi şikayetinden yani sağlık sorunlarından dolayı yaptırıyor ise SGK bu ücretin belli bir kısmını karşılamaktadır.

 

Beykoz Devlet Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği İletişim

Paşabahçe – Ana Bina

Adres: Saip Molla Cad. Kısayol Sok. No:1 Beykoz / İSTANBUL

Telefon: (216) 322 22 10

Fax: (216) 413 79 58

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu