Beykoz Devlet HastaneleriHastaneler

Beykoz Devlet Hastanesi Ortopedi Doktorları

İçindekiler

Beykoz Devlet Hastanesi Ortopedi Doktorları

Devlet hastaneleri arasında hastalar tarafından en çok araştırılan branşlardan bir tanesi de ortopedi ve travmatoloji bölümüdür. Peki Nedir Ortopedi ve travmatoloji? Beykoz Devlet Hastanesi ortopedi doktorları kimlerdir? Bu bölümde kimlere nasıl hizmet verilir? Beykoz Devlet Hastanesi ortopedi doktorlarına nasıl randevu alınır?

Beykoz Devlet Hastanesi Ortopedi Doktorları

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü

Ortopedi ve travmatoloji, kas-iskelet sistemi ile ilgili hastalıkların teşhis, tedavi ve rehabilitasyonuyla ilgilenen bir tıbbi uzmanlık dalıdır. Bu alan, kemikler, eklemler, kaslar, tendonlar, bağlar ve sinirler gibi yapılarla ilgili problemlerin yanı sıra spor yaralanmaları ve kaza sonucu oluşan travmalara odaklanır.

Ortopedi ve travmatoloji uzmanları, aşağıdaki gibi çeşitli durumları ele alır:

Kırıklar ve kırık sonrası tedavi: Kemik kırıkları, düşme, kaza veya spor aktiviteleri gibi durumlar sonucunda meydana gelebilir. Ortopedi uzmanları kırıkları teşhis eder ve uygun tedavi yöntemlerini belirler. Bu tedavi yöntemleri arasında kırığın yerine getirilmesi (reduksiyon), alçı uygulaması, çivi, plaka veya vida ile iç kırık onarımı bulunabilir.

Eklem problemleri: Ortopedi ve travmatoloji, osteoartrit, romatoid artrit ve eklem kireçlenmesi gibi durumların tedavisini de içerir. Bu hastalıklar genellikle eklem ağrısı, sertlik ve hareket kısıtlılığı ile ilişkilidir. Uzmanlar, ilaç tedavisi, egzersiz programları, fizik tedavi ve gerektiğinde cerrahi müdahaleleri kullanarak eklem problemlerini yönetir.

Spor yaralanmaları: Ortopedi uzmanları, spor aktiviteleri sırasında oluşan yaralanmaların tedavisiyle ilgilenir. Menisküs yırtıkları, çapraz bağ yaralanmaları, burkulmalar, kas zorlanmaları ve tendon yaralanmaları gibi durumlar sporcular arasında sıkça görülen sorunlardır. Uzmanlar, spor yaralanmalarının doğru teşhisini yapar ve uygun tedavi planını oluşturur.

Omurga sorunları: Omurga deformiteleri, bel ve boyun ağrısı, skolyoz ve omurga kırıkları gibi durumlar da ortopedi ve travmatoloji uzmanlarının ilgi alanına girer. Uzmanlar, omurga sorunlarının teşhisini yapar ve non-invaziv veya cerrahi tedavi seçenekleri sunar.

Ortopedi ve travmatoloji, hastaların yaşam kalitesini iyileştirmeyi ve normal hareketliliği geri kazandırmayı hedefler. Uzmanlar, multidisipliner bir yaklaşımla, cerrahi ve cerrahi olmayan tedavi yöntemlerini kullanarak hastaları tedavi eder ve iyileşme sürecinde rehabilitasyon sağlar.

Beykoz Devlet Hastanesi Ortopedi Doktorları

Beykoz Devlet Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü

Klinik, toplam 24 yatak kapasiteli olup, tüm odalar da  banyo ve tuvalet mevcuttur.

Hafta içi mesai saatlerinde 2 poliklinikte ortalama150 -160 hastaya hizmet verilmektedir. Hafta sonu ve mesai saatleri dışında acil hastalar için Acil Ortopedi polikliniği saat: 23:00 a kadar hizmet vermektedir.

Haftanın her günü randevulu ameliyatlar planlı bir şekilde yapılmaktadır. Aylık ortalama ameliyat sayısı 65 – 70 civarındadır.

Her biri kendi alanında uzmanlaşmış hekimler tarafından Artroplasti (kalça, diz omuz protezler vb.) Artroskopi (diz, omuz vb.) menisküs yırtıkları çapraz bağ rekonstrüksiyonu vb. ameliyatların takip ve tedavisi yapılmaktadır.

Beykoz Devlet Hastanesi Ortopedi Doktorları Kimlerdir?

Beykoz Devlet Hastanesi ortopedi ve travmatoloji bölümü, uzman hekim kadrosu ile hastalara hizmet vermeye devam ediyor. Ameliyat günleri ve poliklinik hizmet günleri birbirinden farklı olan hekim kadrosu şu şekildedir;

Uzman Doktor Göker Utku Değer

Uzman Doktor İsmail Ayder Gültekin

Uzman Doktor Mete Cemal Meçikoğlu

Uzman Doktor Ömer Muharrem Yağcıoğlu

Uzman Doktor Savaş Mutlu

Uzman Doktor Şevket Uğur Sönmez

Beykoz Devlet Hastanesi Ortopedi Doktorlarına Randevu Nasıl Alınır?

Hastane, devlet hastanesi statüsünde olduğu için randevu online olarak ya da çağrı merkezi aranarak yapılabilecektir. Çağrı merkezi aracılığıyla randevu almak isteyenler, Alo 182 çağrı merkezi hattını arayarak dilediği zaman hekimin uygunluğuna göre randevusunu oluşturabilir. Bunun için randevu alacak kişinin kimliğini yanında hazır bulundurması gerekmektedir.

Bir diğer randevu sistemi ise online randevu yöntemidir. Online olarak Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne (MHRS) giriş yaptıktan sonra üye olmanız gerekmektedir. Kimlik bilgilerinizle üyeliğinizi yaptırdıktan sonra online randevu alma sistemine giriş yapabilirsiniz. Daha sonra bu sayfa üzerinden ilgili alanları doldurarak hangi gün ve tarihte hangi doktora randevu alabileceğinizi kontrol edebilirsiniz. Dilediğiniz tarihte hekiminizin müsait olması durumunda online olarak randevu işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Online randevu almak için tıklayın.

Beykoz Devlet Hastanesi Ulaşım Bilgileri

Adres

( Merkez Hastane ) Saip Molla Cad. Kısayol Sok. No:1 Beykoz / İSTANBUL

(Ek Hizmet Binası) Çiğdem Mah. Barbaros Cad. Hastane Sok. No: 1/3 Beykoz / İSTANBUL

Telefon

Merkez Hastane ( 216 ) 322 22 10

Ek Hizmet Binası ( 216 ) 413 63 00

Beykoz Devlet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi doktorları için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu