Merak EdilenlerYüz Estetiği

Bıyık Ekim’i Hakkında Merak Edilenler?

    bıyık ekim'i hakkında merak edilenlerhttps://www.onlineestetik.com/wp-content/uploads/2019/07/bıyık-ekimi-1.png

Bıyık Ekim’i Hakkında Merak Edilenler?

 

Soru: Bıyık Ekim’i yaptırmak için en uygun yaş kaçır?

Cevap: Bıyık Ekim’i yaptırmak için en uygun yaş 21 yaş üstüdür. Erkekler Bıyık Ekim’i

için ortalama 21 yaşına kadar beklemeli. Eğer ki kişide yara, yanık ve seyrekleşmeden dolayı Bıyık Ekim’i yaptırmak için beklenmesine gerek yoktur.

Soru: Bıyık Ekim’i sırasında veya sonrasında ağrı ve acı hissedilir mi?

Cevap: Bıyık Ekim’i sırasında lokal anestezi uygulandığı için acı çekme gibi bir durum yoktur. Ekim sonrasında kişide hafifte olsa ağrı olabilir. Bu ağrı antibiyotikler ile geçmektedir.

Soru: Bıyık Ekim’i sonrasında özel bakım gerekli midir?

Cevap: Bıyık Ekim’i sonrasında herhangi bir özel bakıma ihtiyaç yoktur. Zira bakım uzmanınızın size tavsiyesi ile size önerdiği yöntemler ile bakımını yapması yeterlidir.

Soru: Bıyık Ekim’i kaç seans sürmektedir?

Cevap: Bıyık Ekim’inde herhangi bir seans sayısı yoktur. Zira bu seanslar kişinin bıyık yapısına, kişinin ekim alanındaki yanık, yara ve seyrekleşme durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Bundan dolayıdır ki Bıyık Ekim’inde net bir seans sayısı da yoktur.

Soru: Bıyık Ekim’inden sonra günlük tıraşı ne zaman yaptırabilirim?

Cevap: Bıyık Ekim’inden sonra günlük tıraşın yapılması için ekim alanın tam olarak iyileşmesi gerekmektedir. Buda yaklaşık 3 ay gibi bir süre sürmektedir. Bu iyileşme süreci dolduktan sonra kişi günlük tıraşını yaptırabilir.

Soru: Bıyık Ekim’i tekrarlanabilir mi?

Cevap: Bıyık Ekim’inden sonra kişinin sakallarında dolgunluk kişinin istediği seviyede olamayabilir veya kişide yaşanan hormon bozukluğundan dolayı daha önce ekilmiş bıyıklar dökülebilir. Bu durumda kişi isterse Bıyık Ekim’ini tekrardan yaptırabilir.

Soru: Bıyık Ekim’i ile bıyık bölgesinde bulunan yara ve yanık izleri kapanabilir mi?

Cevap: Bıyık Ekim’inde kişi bıyık bölgesinde bulunan yara ve yanık izlerini kapatabilir. Ama bunun için kaç kıl kökü ekilmesi gerektiği ekimden önce yapılan muayene ile net bilgi verilebilir.

Soru: Bıyık Ekim’inde enfeksiyon riski var mıdır?

Cevap: Bıyık Ekim’inde enfeksiyon riskinin olup olmaması tamamen Bıyık Ekim’inin yapıldığı estetik merkezinin hijyeni ve oramın steril olması durumu ile alakalı bir durumdur. Bu sıkıntılı durumla karşılaşmamak için kişi mutlaka ekimi yapacağı hastane ve uzmanı çok iyi araştırıp daha önce yaptığı operasyonlardaki referansları hataya mutlaka göstermesi rica etmesi gerekiyor.

Soru: Bıyık Ekim’inde dolgun bıyıklara ulaşmak için kaç kıl kökü gerekiyor?

Cevap: Bıyık Ekim’inde eğer ki kişide yara ve yanık izi yok ise ortalama 400 kıl kökü ile dolgun bıyıklara kavuşabilir. Kişide yara ve yanık izi olması durumunda yaklaşık 100 kıl kökü ile yara ve yanık izi kapanabilir. Sakal çıkmama gibi sorunu olan yani köselik gibi sıkıntısı olanlar için yaklaşık 800 kıl kökü ile dolgun bıyıklara ulaşılabilir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu