Estetik AmeliyatlarıYüz Estetiği

Bıyık Ekim’i

bıyık ekim'i
https://www.onlineestetik.com/wp-content/uploads/2019/07/bıyık-ekimi-1.png

Bıyık Ekim’i

 

Günümüzde bıyık erkekler için çok önemli görsellik kaynağı oluşturmaktadır. Bıyık bölgesinin yoğunluğunun az olması ve halk arasındaki adıyla köselik kavramı birçok erkeği bıyık gibi önemli bir kavramdan mahrum etmektedir. Bıyık bölgesinde sıkıntı yaşayan erkekler için günümüzün gelişen teknolojisi sayesinde Bıyık Ekim’i hem çok rahat hem de çok başarılı sonuçlar alınması sağlamaktadır.

 

Bıyık Ekim’i ekimi yerine bıyık çıkarma yöntemleri günümüzde çok fazla kullanılmaktadır. Ama bunlardan başarılı sonuçlar alma ihtimali çok düşük ihtimaldir. Bıyık çıkarma için kullanılan kremler ve kozmetik ürünler sadece tüy çıkarma işlevini gördükleri için kişinin bıyık bölgesinde herhangi bir kıl köklerinin oluşmasını sağlamamaktadır. Bu durumda köksüz kılların çok kısa süre içinde tekrar dökülmesine ve yerine yeni kılların tekrar çıkma ihtimalinin olmaması gibi durum söz konusudur.

Bıyık çıkarma konusunda eğer ki kişinin bıyık dökülmesi veya seyrekleşmesi hormonal bozukluklar sebebi ile oluşmuş ise hormon takviyesi yapılarak bu sorun çözüme kavuşturulabilir. Ama kişinin bıyıklarında yaralanmadan, yanmadan veya bölgesel olarak başka sebeplerden dolayı kişinin bıyıklarında dökülme veya seyrekleşme olması durumunda bunun tek tedavisi vardır oda Bıyık Ekim’i operasyonudur. Bunun dışında kesinlikle başka bir yöntem etkili ve başarılı olamaz.

bıyık ekimi
https://www.onlineestetik.com/wp-content/uploads/2019/07/bıyık-ekimi-4.jpg

Bıyık Ekim’i Nasıl Yapılmaktadır?

Bıyık Ekim’i genel olarak saç ekiminin yapıldığı saç ekim merkezleri veya estetik merkez ve kliniklerinde yapılmaktadır. FUE yöntemiyle yapılan Bıyık Ekim’i saç ve sakal ekim yöntemi ile aynı şekilde yapılmaktadır. Ense bölgesinden alınan kıl kökleri yaklaşık 30 ve 40 derecelik açılar ile dudak bölgesine transferi ile ekim işlemi gerçekleştirilir.

Hangi Durumlarda Bıyık Ekim’i Yaptırılır?

 Bıyık Ekim’i yaptırmak için birçok neden vardır. Bu nedenleri sırlayacak olur isek

Seyrek bıyıklara sahip olunduğunda: Seyrek bıyıklara sahip olan erkekler bıyıklarını gürleştirmek için bıyık ekimi yaptırabilirler. Bıyık Ekim’i yerine kozmetik ürünler ile bıyıklarını gürleştirmek isteyen kişiler kesinlikle başarılı sonuçlar alamamaktadır.

Bıyık bölgesinde kıl çıkmaması veya diğer adıyla köselik durumunda: Köselik durumu günümüzde birçok erkeğin ortak sorunu olarak gözükmektedir. Yüz bölgesinde kıl çıkmaması durumu kişi çok fazla rahatsız etmekle birlikte sosyal yaşamda da kendine güvenin azalmasına neden olur. Bıyık ve sakal bölgesinde kıl çıkmaması durumunda da tek tedavi yöntemi kesinlikle kesinlikle sadece Bıyık Ekim’dir. Bu sorunu yaşayanlarda Bıyık Ekim’i dışında hiçbir ilaç ve krem tedavisi sonuç vermemektedir.

Ameliyat sonucu bıyık bölgesinde kalan izler: Daha önce yüz bölgesinden ameliyat geçiren kişilerde bıyık bölgesinde kalıcı izler kalabilir. Bu durumda bıyık ve sakal bölgesinde kıl çıkma ihtimali yoktur. Bu sorunu yaşayan kişililerde Bıyık Ekim’i yaptırabilir. Zira yukarıda da bahsettiğimiz gibi bunun tedavi yöntemi sadece Bıyık Ekim’idir. Bunun dışında ilaç ve krem tedavisi kesinlikle başarılı bir sonuç almanızı sağlamaz.

Saçkıran sorunu yaşayanlar: Saçkıran sorunu günümüzde çok sık rastlanan bir durum haline gelmiştir. Saçkıranın bıyık bölgesinde çıkmaması kişiyi bıyık ekimine yönlendirmektedir. Saçkıran genelde gençlerde ve çok ilerlemeyen yaş sınıflarında gözükmekte iken bunun tedavi yöntemleri vardır. Fakat bu tedavi yöntemleri ölmüş kıl köklerini onarmada etkisiz kaldığı için saçkıran devamlı tekrarlanır. Bu durumun en garanti ve en başarılı sonuç veren yöntemi şüphesiz ki Bıyık Ekim’i yöntemidir. Bıyık Ekim’i dışındaki tedavi yöntemleri kalıcı sonuç vermez.

Yanıklardan kaynaklanan izler sonucu bıyık bölgesinde sorun yaşayanlar: Daha önce yaşadığı yanma sorunu nedeniyle bıyık bölgesinde yanık izleri oluşan kişilerde bıyık çıkmama sorunu yaşanmaktadır. Bu yanmadan kaynaklı bıyık bölgesindeki kıl kökleri büyük hasar görmektedir. Ve böylece bıyık bölgesinde bıyık çıkmama gibi sorunlar oluşmaktadır. Bu sorunun çözümünde Bıyık Ekim’i size kalıcı çözüm sunmaktadır. Bıyık Ekim’i ile yenilenen kıl kökleri sayesinde çok gür ve doğal bıyıklara sahip olabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu