Estetik FiyatlarıBotoks

Botoks Fiyatları 2020

İçindekiler

Botoks Fiyatları 2020

Botoks Fiyatları 2020
Botoks Fiyatları 2020

Yüzde oluşan kırışıklıkları, keskin çizgileri, yorgun ve yaşlı görüntüyü yok etmek için en etkili estetik yöntem şüphesiz ki Botoks uygulamasıdır. Günümüzde Botoks uygulaması özel hastane, devlet hastaneleri, estetik klinikleri ve güzellik merkezleri gibi bir çok yerde yapılmasından dolayı akla gelen ilk sorulardan biride şüphesiz ki Botoks Fiyatları 2020 oluyor. 2020 Botoks Fiyatları her ne kadar önemli bir konu olsa da Botoks uygulamasını yapan kişide o denli önemli bir konudur. Zira merdiven altı diye tabir edilen hijyen olmayan, sağlıksız ortamlarda, Botoks eğitimini almayan binlerce işletme vardır. Bu işletmelerde yapılan Botoks uygulamaları ne yazıktır ki sonuç olarak hüsran olmakta. Herkesin çevresinde mutlaka bu gibi istenmeyen durumlarla karşılaşan tanıdıkları vardır.

2020 Botoks Fiyatlarına değinmeden önce Botoks hakkında kısa bilgiler almak faydanıza olacaktır.

Botoks Nerelerde Yapılır?

Botoks, sağlık bakanlığı tarafından verilmiş ruhsata sahip olan özel hastane, estetik klinikleri, devlet hastaneleri, şehir hastaneleri gibi işletmeler tarafından yapılmaktadır. Botoks uygulamasını yapan işletmeler mutlaka hijyen kurallarına uygun ve hastane ortamında yapılması gerekmektedir. Güzellik merkezlerinde yapılan Botoks uygulamalarını tercih etmeyiniz.

Botoks Nedir?

Botoks Nedir?
Botoks Nedir?

Botoks, tıp dünyasında sıklıkla kullanılan Clostridium Botulinum bakterisinden elde edilen toksinler ile başta yüz olmak üzere vücudun bir çok bölgesine uygulanabilen bir toksindir. Ölmüş kasları tekrar canlandırarak vücutta oluşmuş kırışıkları keskin çizgileri yok eden bir uygulama olmakla beraber Botoks terleme ve migren tedavisinde kullanılmaktadır.

Botoks tıp dünyasında hastalıkları tedavi etmek amacıyla sıklıkla kullanılırken son zamanlarda estetik amacıyla da kullanılmaya başlandı. Estetik dünyasında oldukça yaygın bir şekilde kullanılan Botoks kırışıkları yok ederek daha canlı ve genç bir yüz ifadesi oluşturur.

Botoks Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır.

Botoks yüz bölgesi yoğunlukta olmak üzere

Alın Botoksu

Kaş arası Botoksu

Göz Botoksu

Burun Botoksu

Dudak Botoksu

Çene Botoksu

Diş Eti Botoksu

Migren Botoksu

Botoks Nasıl Uygulanır?

Estetik amaçlı yapılan Botoks genellikle yüz bölgesine uygulanmaktadır. Yaklaşık 15 – 20 dakika süren Botoks uygulama sonrasında kişide herhangi bir ağrı ve sızı olmamakta. Kişi uygulamadan hemen sonra sosyal yaşantısına dönebilir. Kasların kasılma noktaları belirlenir ve kas içerisinde hazırlanan toksinler enjekte edilerek uygulama yapılır. Uygulama alanının kırışıklık durumuna göre 2 -3 doz enjekte edilir.

Bildiğiniz gibi Botoks sadece estetik amaçla değil tıbbi amaçla da uygulanmakta. Özellikle migren tedavisi ve terleme tedavisinde kalıcı olmayan çözümler yaratmaktadır. El ayak ve koltuk altı terlemelerine karşın uygulama alanı uygulama öncesinde lokal kremler ile uyuşturulduktan sonra enjekte işlemi ile işlem tamamlanır.

Botoks Kalıcı mıdır?

Maalesef Botoks kalıcı olmamakla beraber etkisi yaklaşık 6 ay sürmekte. Tekrarlanan Botoks uygulamaları ile bu süre 8 aya kadar çıkmakta. Terleme tedavisinde de kalıcı olamayan Botoks yaklaşık 10 – 12 ay sürmekte. Etkisini yitiren uygulamadan sonra kişi isterse tekrar Botoks uygulaması yaptırabilmekte.

Kimlere Botoks Uygulanmaz?

Botoks hamile ve emziren bayanlara ve sinir kas sistemi hastalığı bulunan kişilere uygulanmaktadır.

Botoksun Yan Etkileri

Botoks uygulamasından sonra kişide kızarıklıklar ve uygulama alanlarında kabuklaşma kabarma oluşabilmekte. Bunlar geçici olmakla beraber aksi durumda mutlaka doktorunuza bizzat başvurun.

Devlet Hastanelerinde Botoks Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Botoks Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Botoks Yapılır mı?

Botoks uygulaması Devlet Hastanelerinde de yapılabilmekte fakat her devlet hastanesinde bu uygulama işlemi yapılmamaktadır. Devlet Hastanelerinde 2020 Botoks Fiyatları özel hastane ve estetik kliniklere oranla daha düşük fiyatlara yapılabilmektedir.

2020 Botoks Fiyatları

2020 Botoks Fiyatları uygulamayı yapan hastane, doktor, estetik kliniği ve şehre göre değişkenlik göstermektedir. Yüz bölgesine uygulanan Botoks Fiyatları 2020 yaklaşık 1250 TL de başlamakta 10000 TL ye kadar çıkabilmekte ve kişinin kırışıklık durumuna ve hangi bölgelere uygulanacağına göre de değişkenlik gösterebilmekte. 1250 TL den daha düşük fiyatlara yapılan Botoks uygulaması maalesef şüpheli yaklaşılan işletmelerdir.

2020 Botoks Fiyatlarını net almak için hastane veya estetik kliniğinde ön muayene sonucu verilmekte. Belirttiğimiz fiyatlar ortalama Botoks Fiyatları olmakla beraber sizlere fikir vermek için ortalama fiyatlardır.

Botoks Yaptıranlar Yorumlar ve Şikayetler

Botoks Yaptıranlar Yorumlar ve Şikayetler
Botoks Yaptıranlar Yorumlar ve Şikayetler

Sizlerde daha önce gerçekleştirdiğiniz Botoks uygulamaları hakkında yorumlarınızı, şikayetlerinizi, önerilerinizi yazımızın yorum kısmında paylaşarak Botoks yaptırmak isteyenlere hem fikir vermek hem de tecrübelerinizden faydalanmalarını sağlayabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu