Ameliyatsız Estetik

Botoks Hakkında Merak Edilenler

Botoks Hakkında Merak Edilenler

Botoks Hakkında Merak Edilenler
Botoks Hakkında Merak Edilenler

Onlineestetik aracılığı ile ülkemizde ve yurtdışında hizmet veren tüm estetik, plastik, cerrahi merkezleri ve saç ekim merkezleri hakkında bilgi alabilir ve olanların adreslerine ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Plastik, estetik cerrahi ve saç ekim merkezleri ve hekimlerinin hangi alanda uzman olduklarını ve en çok hangi alanda başarılı olduklarını portalımızda sizlerle paylaşacağız. Aynı zamanda alanında uzman plastik ve estetik cerrahları hakkında sitemizde yer alan yorumları okuyarak da hekimlerin başarıları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


 1. Botoks Nedir?

Botoks gerek yaşlanmadan gerekse de başka nedenlerden dolayı kişinin vücudunun belli yerlerinde oluşan kırışıklık ve derideki çizgileri yok etmek amacıyla uygulanan estetik müdahaledir.


 1. Botoks Hangi Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır?

Botoks vücudun her alanında etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı olmamaktadır. Botoks’un vücudumuzun etkili olduğu alanları sıralayacak olursak

 • Botoks Hakkında Merak Edilenler
  Botoks Hakkında Merak Edilenler

  Alın Botoksu

 • Göz Çevresi Botoksu
 • Kaş Arası Botoksu
 • Dudak Botoksu
 • Çene Botoksu
 • Boyun Botoksu
 • Migren Botoksu
 • Burun Botoksu
 • Gülüş Botoksu
 • Diş Eti Botoksu

 1. Botoksun Etkileri Nelerdir?

Botoks sadece uygulandığı alanda etkisini göstermektedir. Botoks uygulaması ile sinir uçlarında bulunan ve uyarıcı niteliği olan kaslar veya ter bezleri arasındaki elektriksel iletimi belli bir süreliğine durdurup etkilerini göstermeye başlar. Bu etkileşim ile birlikte Botoksun yalnızca uygulandığı alanla sınırlı kalıp bu alanlarda oluşan kırışıklığı giderir. Sistemsel olarak tüm kaslar yerine sadece enjekte alanlarında etkindir.


 1. Botoks Hangi Amaçla Yapılır?

Günümüzde Botoks maalesef asıl amaçla yapılmamaktadır. Bunun nedeni ise artık bir çok estetik merkezi ve hastanede Botoks uygulamasının yapılmasından kaynaklanmaktadır. Botoks özellikle yüz bölgesinde oluşan kırışıklıkların giderilmesi ve koltuk altı terlemelerini önlemek amacıyla yapılmaktadır. Botoksun tedavi edici özelliğinin yanında birde koruyucu özelliği vardır.

Aşırı terleyen kişilere de uygulanan Botoks ile aşırı terleme sonlandırılır. Botoksun koruyucu etkisine de değinecek olursak henüz kırışmamış fakat kırışmaya yüz tutmuş vücudun belli alanlarında kırışmayı engellemek amacıyla Botoks uygulanır.


 1. Botoks Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Botoks uygulamadan hemen sonra etkisini göstermez. Botoks uygulamasından yaklaşık 72 saat sonra etkisini göstermeye başlayacaktır.


 1. Botoksun Etkisi Ne kadar Sürer?
Botoks Hakkında Merak Edilenler
Botoks Hakkında Merak Edilenler

Yüz bölgesine uygulanan Botoksun etkisi yaklaşık 6 ay sürmektedir. Botoks işlemi tekrarlanabilen bir işlem olduğu için daha sonra uygulanan her Botoks uygulaması 8 veya 10 ay kadar etkili olmaktadır. Koltuk altlarına uygulanan Botoksun etkili olduğu süre ise 12 ay kadardır. Daha sonra tekrar yapılan koltuk altı Botoks uygulamasının etkisi ise yaklaşık 18 ay sürmektedir. 1. Kimlere Botoks Uygulanmaz?

Hamile olanlara, emzirme dönemimde olan annelere ve sinir kas hastalığı olan kişilere Botoks uygulaması sağlık açısından uygun değildir. 1. Botoks’un Yan Etkileri Var mıdır?

Botoks’un yanlış uygulanması, fazla verilen dozlar ve steril olmayan merkezlerde yapılan uygulamalarda kalıcı ve geçici yan etkiler oluşmaktadır. Botoks uygulamasında en sık rastlanan yan etki iğne ve enjeksiyondan kaynaklanan morarmalardır. Bu denli önemli bir uygulamanın mutlaka steril ve alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde uygulama alanında kalıcı izlere neden olabilecek durumlara maruz kalabilirsiniz. Başka bir yan etkisi ise göz kapağı botoksunda göz kapağı ve kaşlarda yığılmalar oluşabilmektedir. Zira gittiğiniz bir çok estetik merkezi veya hastane sizlere yan etkilerinden bahsetmez. Fakat tarafsız olarak siz değerli ziyaretçilerimiz için yaptığımız araştırmalar sonucu kalıcı olabilecek durumlar yaşandığını belirtelim. 1. Devlet Hastanelerinde Botoks Yapılır mı?

Botoks her devlet hastanesinde yapılmamaktadır. Devlet hastanelerinde plastik cerrahi  bulunan devlet hastaneleri, üniversitelere ait tıp hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri ve yeni yeni açılan şehir hastanelerinde yapılmaktadır. 1. Botoks Ücretini SGK Karşılar mı?

Her estetik operasyonunda olduğu gibi eğer ki operasyon sağlık açısından yapılan bir ameliyat ise SGK bu ücretin ya bir kısmını ya da tamamını karşılamaktadır. Fakat estetik açıdan yapılan hiçbir operasyon veya uygulamayı SGK karşılamamaktadır. Bu nedenlerden dolayı Botoks genelde estetik açıdan yapıldığı için SGK tarafından karşılanmamaktadır.

 1. Botoks Fiyatları

Botoks Fiyatları ekimi gerçekleştireceğiniz ile, hastaneye, doktora ve kırışıklık durumuna göre farklılık gösterecektir. Buradan net fiyat vermek olanaksızdır. Fakat ortalama fiyat verecek olursak Botoks fiyatlarını il bazında sizler için araştırdık. Vereceğimiz fiyatlar ortalama fiyatlar olmakla beraber değişkenlik gösterebilmektedir.

İstanbul Botoks Fiyatları: İstanbul’da yapılan Botoks Fiyatları ortalama 2000 TL ile 4000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye, hastaneye ve estetik merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Ankara Botoks Fiyatları: Ankara’da yapılan Botoks Fiyatları ortalama 2250 TL ile 3750 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye hastaneye ve estetik merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

İzmir Botoks Fiyatları: İzmir’de yapılan Botoks Fiyatları ortalama 2000 TL ile 3500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye hastaneye ve estetik merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Bursa Botoks Fiyatları: Bursa’da yapılan Botoks Fiyatları ortalama 17500 TL ile 3500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye hastaneye ve estetik merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Gaziantep Botoks Fiyatları: Gaziantep’te yapılan Botoks Fiyatları ortalama 1500 TL ile 3250 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye hastaneye ve estetik merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Kayseri Botoks Fiyatları: Kayseri’de yapılan Botoks Fiyatları ortalama 1500 TL ile 3000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye hastaneye ve estetik merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Eskişehir Botoks Fiyatları: Eskişehir’de yapılan Botoks Fiyatları ortalama 1750 TL ile 3200 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye hastaneye ve estetik merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Diyarbakır Botoks Fiyatları: Diyarbakır’da yapılan Botoks Fiyatları ortalama 1500 TL ile 3000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye hastaneye ve estetik merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Van Botoks Fiyatları: Van’da yapılan Botoks Fiyatları ortalama 1500 TL ile 3000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye hastaneye ve estetik merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Kocaeli Botoks Fiyatları: Kocaeli’de yapılan Botoks Fiyatları ortalama 1750 TL ile 3000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye hastaneye ve estetik merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Samsun Botoks Fiyatları: Samsun’da yapılan Botoks Fiyatları ortalama 1500 TL ile 2500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye hastaneye ve estetik merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Trabzon Botoks Fiyatları: Trabzon’da yapılan Botoks Fiyatları ortalama 1750 TL ile 2500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye hastaneye ve estetik merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Antalya Botoks Fiyatları: Ankara’da yapılan Botoks Fiyatları ortalama 2000 TL ile 4000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye hastaneye ve estetik merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Adana Botoks Fiyatları: Adana’da yapılan Botoks Fiyatları ortalama 2000 TL ile 3000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye hastaneye ve estetik merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Mersin Botoks Fiyatları: Mersin’de yapılan Botoks Fiyatları ortalama 1750 TL ile 3000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye hastaneye ve estetik merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Konya Botoks Fiyatları: Konya’da yapılan Botoks Fiyatları ortalama 1750 TL ile 2500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye hastaneye ve estetik merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Erzurum Botoks Fiyatları: Erzurum’da yapılan Botoks Fiyatları ortalama 1750 TL ile 2500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar operasyonun yapıldığı ilçeye hastaneye ve estetik merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Botoks Fiyatları ortalama fiyatlar olmakla beraber Botoks yapılacak olan bölgesinde sizlerin vücudunuzda oluşan kırıklıkların durumu da fiyatları etkilemektedir. Botoks yaptırmadan önce mutlaka estetik merkezi veya hastanenizi çok iyi araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu