Kaş EstetiğiEstetik Ameliyatları

Botox İle Kaş Kaldırma

Botox İle Kaş Kaldırma

Son yıllarda kadınların makyajında en çok özen gösterdiği yerin kaşları olduğunu hepimiz fark etmekteyiz. Kaş tasarımına bayanlar günlük olarak ciddi emek ve zaman harcayabilmektedir. Bu yükten kurtulabilmek için kaş kaldırma estetiğine yönelen birçok kadın bulunmakta. Kal kaldırma estetiğine kullanılan yöntemlerden biri ise botoks ile kaş kaldırma yöntemidir.

Botox İle Kaş Kaldırma
Botox İle Kaş Kaldırma

Botox ile kaş kaldırma yöntemi nasıl yapılır?

Botox ile kaş kaldırma uygulaması tedavi olacak olan kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Hatanın yüz şekli, kaş şekli, kaş çevresinde bulunan sorulara göre yapılacak olan operasyon değişiklik gösterebilmektedir. Botox ile kaş kaldırma operasyonu göz ve alnın etrafına uygulanmaktadır. Botox tekniği ile kaş kaldırma yönteminin en büyük artısı kaş uçlarını kalkık bir hale getirmesidir. Bunun yanında kaşın alt bölümüne ve uç bölümüne uygulanan botoks kaşların daha fazla kalkmasına da büyük artı sağlar.

Botox yöndetmi ile kaş kaldırmak için kozayağı ve alın bölgesine botox uygulayarak kaşı kaldırabiliriz.

 

Kaşın duruşu kişinin yüz ifadesindeki anlamı büyük elçide güçlendirmektedir. Ayrıca kişinin kaş tasarımı gözlerinin çekiciliği yine önemli oranda arttırır ya da azaltır. Kişide en çekici duran kaş formu ise şu şekildedir. Kaşların orta kalınlıkta olması kaş uçlarının ise az bir miktar kalkık olması ve kaşların yay şeklinde olmasıdır. Kaş uçlarının kaşın başlangıç noktasına göre 2 milimetre daha yukarıda durması lazım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu