Estetik AmeliyatlarıVücut Estetiği

Boyun Estetiği

Boyun Germe

 

Yaşlanma belirtilerinin yüz bölgesinden sonra en çok belirtisinin olduğu bölüm boyun bölümüdür. Boyun sarkmaları sadece yaş ilerlemesine bağlı değildir. Boyun sarkması genetik ve kiloya bağlı olarak ta belirtiler gösterebilir. Boyun bölgesinde yaşanan bu sarkmalar boyun üzerinde şişme, baloncuk ve yağ toplanması gibi deforme bir görüntü oluşturur.

 

Boyun Germe Estetiği Çeşitleri

Boyun estetiği yüz estetiğini tamamlayan bir estetik yöntemidir. Boyun bölgesinde oluşan sarkmalar yüz bölgesinde de var ise hem yüz hem de boyun estetiği birlikte yapılmaktadır. Birlikte yapılan bu estetikler çok daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.

Boyun Germe estetiği çeşitleri

Ameliyatsız örümcek ağı estetiği

Cerrahi boyun germe

Ultherapy

Scret ve PRP uygulamaları

Hyalurunik asit içerikli mezoterapi

 

Ameliyatsız Örümcek Ağı Boyun Estetiği

Örümcek ağı estetiği esas olarak cilt germe estetik işlemidir. Boyun estetiğinde de uygulanmaya başlanan örümcek ağı teknolojisi bu alanda çok başarılı sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Hastanın boyun bölgesinde yaşanan deformasyon alanları belirlenir. Daha sonra belirlenen sayıda ip boyun bölgesindeki alanlara ince uçlu iğneler yardımı ile yerleştirilir. İplere yüklenen reaksiyonlar ile boyun bölgesi gerdirilip hücreler canlandırılır. Bu canlılık boyun bölgesinde yaşanan deformasyonu azaltıp bölgede gerçek bir canlılık görüntüsü oluşturur. Ameliyatsız Örümcek Ağı Boyun Estetiğinin en büyük avantajlarından biri de operasyondan hemen sonra ağrısız izsiz ve kanamasız bir şekilde sosyal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

 

Cerrahi Boyun Germe Estetiği

Estetik dünyasında boyun bölgesi yüzün devamı niteliğinde bir bölge sayılmaktadır. Bundan dolayıdır ki uzmanlar Cerrahi Boyun Germe Estetiği yapmayı düşünenler hastaların bu estetiği yüz germe operasyonu ile birlikte yapmalarını önermektedirler. Cerrahi Boyun Germe Estetiği hem lokal anestezi hem de genel anestezi ile birlikte yapılabilmektedir. Kulak bölgesinden başlanarak yapılan Cerrahi Boyun Germe Estetiği buradan saç bölgesine doğru kaydırılarak çene bölgesine kadar olan alanda kesi yapılır. Bu bölgelerde bulunan ve işlevini kaybeden kaslar gerginleştirilir. Bölgede yer alan fazla yağ dokusu ve sarkan deri boyun bölgesinin şekline bağlı olarak uygun şekilde kesilip bulunduğu yerden çıkarılır. Artık şekline kavuşan boyun kesi alanlarından dikilerek kapatılır.

Cerrahi Boyun Germe Estetiği Ameliyatsız Örümcek Ağı Boyun Estetiğine göre biraz ağrılı ve sancılı ameliyat ile yapılmaktadır. Zira kesi ile yapıldığından dolayı ameliyat sonrası dönemde hafifi morarma ve şişlikler oluşabilir. Hasta operasyondan sonra gerek görüldüğü taktirde birkaç gün hastanede yatabilir ve daha sonra sosyal yaşantısına döner.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu