Estetik AmeliyatlarıVücut EstetiğiYüz Estetiği

Boyun Germe Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Boyun Germe Estetiği Hakkında Merak Edilenler

 

Soru: Hangi durumlarda Boyun Germe Estetiği yapılmalıdır?

Cevap: Boyunda oluşan sarkıklık ve gevşeklik, yaşlılıktan dolayı boyun bölgesinde oluşan deformeler veya başka bir estetik operasyon sonucu deforme olan boynun düzeltilmesi gibi durumlarda Boyun Germe Estetiği yapılmaktadır.

 

Soru: Boyun Germe Estetiği operasyon süresi ne kadardır?

Cevap: Boyunda yaşana deformeye göre değişen operasyon süresi normal şartlarda 2 ya da 3 saat arası gibi bir sürede tamamlanabilmektedir.

 

Soru: Boyun Germe Estetiği sonrasında hasta ne zaman taburcu edilir?

Cevap: Soru: Boyun Germe Estetiği sonrası hastanın boynunda kanamalar oluşabilmektedir. Bu kanamaların birikme ihtimali de olduğu için hastalara dren takılmaktadır. Yaklaşık 1 gün takılı olan bu dren hastadan çıkarıldıktan sonra yani operasyonun ertesi günü doktorunda onayı ile hasta taburcu edilir.

 

Soru: Boyun Germe Estetiği sonrasında hastada ne gibi şikayetler görülebilir?

Cevap: Boyun Germe Estetiğinde müdahale alanı çok fazla olduğu için buralara uygulanan işlem sayısı da doğal olarak çoktur. Bundan dolayıdır ki hastada geçici de olsa yanma gerilme gibi şikayetler görülmesi çok normal bir durumdur.

 

Soru: Boyun Germe Estetiğinden ne kadar süre önce sigara içilmesi kesilmelidir?

Cevap: Hasta Boyun Germe Estetiği operasyonundan yaklaşık 3 hafta öncesine kadar sigara içmeyi kesmesi gerekmektedir.

 

Soru: Boyun Germe Estetiği sonrasında boyun ne kadar süre bandajlanır?

Cevap: Operasyon sonrasında hastaya boynunu dik tutması ve çok fazla oynatmaması için bir bandaj takılır ve bu bandajın boyunda kalma süresi yaklaşık 1 haftadır. 1 haftalık süre dolduğunda bandaj doktor kontrolünde çıkarılır.

 

Soru: Boyun Germe Estetiği kimlere uygulanmaz?

Cevap: Kronik olarak cerrahi müdahaleyi kaldıramayacak yapıda olanlara, aşırı derecede alkol ve sigara tüketenlere, uyuşturucu kullanan kişilere ve daha önce Boyun Germe Estetiği geçirip yeni operasyon için henüz yeteri kadar süre geçirmemiş olan kişilere Boyun Germe Estetiği uygulanmaz.

 

Soru: Boyun Germe Estetiği kalıcı mıdır?

Cevap: Boyun Germe Estetiği estetik dünyasında etkisi en uzun süren estetik müdahale olmasına rağmen ilerleyen yaşlarda boyun tekrar deforme olabilmektedir. Bundan dolayıdır ki Boyun Germe Estetiği ne kadar uzun süreli etkisi olsa da kalıcı bir estetik modeli değildir.

 

Soru: Boyun Germe Estetiğinin riskleri var mıdır?

Cevap: çoğu estetik operasyonunda olduğu gibi Boyun Germe Estetiğinde de morluklar, şişlikler ve çok az da olsa kanamalar görülebilmektedir. Bu durumlar geçici olup yaklaşık 2 hafta içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

 

Soru: Boyun Germe Estetiğinden sonra nasıl bir görünüm olacak?

Cevap: Boyun Germe Estetiği yaptırmadan önce doktorunuz size uygun olan boynu bilgisayar ortamında simülasyon ile sizlere göstermektedir. Başarılı geçen operasyon sonrasında size gösterilen boyna sahip olabilirsiniz. Böylece daha genç gergin ve yüzünüzle uyumlu bir boyuna sahip olacaksınız.

 

Soru: Boyun Germe Estetiğinin riskleri var mıdır?

Cevap: Boyun Germe Estetiğinin riskleri elbette vardır. Boyunda bulunan dokulara müdahale sonrası hastada sinir ve his kaybı yaşayabilir. Fakat bu durum geçicidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu