Popo EstetiğiEstetik Ameliyatları

Brezilya Popo Estetiğiyle İlgili En Çok Sorulan Sorular

Soru: Brezilya popo estetiği nedir?

Cevap: Brezilya’lı kadınlar genel özellikleri arasında bulunan popoları dolgun ve belirgindir, bayanlar tarafından beğenilen bu popo modeli estetik ameliyatla oluşturulur. Bu ameliyatlarda yağ enjeksiyonu, dolgu enjeksiyonu ve popo bölgesi silikon protez uygulamalarından biri uygulanmaktadır. Hekim hasta ortak kararıyla hastanın da istekleri doğrultusunda bu yöntemlerden bir tanesi uygulanmaktadır.

 

Soru: Brezilya popo estetiği yaptırdıktan sonra vazgeçersek geri dönüşüm olabilir mi?

Cevap: Evet geri dönmek mümkündür. Eğer yağ enjekte edilmişse bunlar geri çekilir, protez takılmışsa protez geri çıkarılır.

 

Soru: Çok zayıf bir bayanım, Brezilya popo estetiği yaptırabilir miyim?

Cevap: Çok zayıf bayanlarda yapılmaktadır; ancak çok tavsiye edilmemektedir. Çünkü popoyla vücut uyumu sıkıntılı olabilmektedir. Bu durumlarda zayıf olduğunuz için yağ alıp yağ enjekte edilemez, gerekirse silikon protez popo kullanılır; ancak dediğimiz gibi çok tavsiye edilememektedir.

 

Soru: Brezilya popo estetiği operasyonunda yağ hücreleri zarar görür mü, zarar görmemesi için hangi yöntem kullanılmalıdır?

Cevap: Bu operasyonlarda yağ hücrelerinin zarar görmesi mümkündür ve zarar görürse de operasyonun başarı oranı düşer. Yağ alma sırasında vibrasyon yöntemi uygulanmalıdır, bu yöntemle başarı oranı daha yüksek olmaktadır.

 

Soru: Kimler Brezilya popo estetiği yaptırabilir?

Cevap: Herhangi bir sağlık problemi olmayan, ameliyat ve anestezi aşamalarında problemi olmayan ve popo görünümünden rahatsız olan herkes bu operasyonu yaptırabilir.

 

Soru: Brezilya popo estetiğinde fiyatlar kişilere göre değişkenlik gösterebilmekte midir?

Cevap: Her insanın popo yapısı farklı olduğundan dolayı, yağ oranı herkeste farklı olabilmektedir, birde kimine silikon protez takılacağı için fiyatlar değişebilmektedir.

 

Soru: Brezilya popo estetiği sonrası denize girme süresi ne kadardır?

Cevap: Her ne kadar estetik bir operasyon olsa da ameliyat olduğu için deniz ve havuz gibi ortamlarda enfeksiyon kapma ihtimali yüksek olduğundan dolayı hemen denize girmemek gerekmektedir. Yaklaşık üç dört haftalık bir ara bulunması lazım ameliyattan sonra.

 

Soru: Brezilya popo basık popolu olanlar içinde uygulanabilir mi?

Cevap: Basık poposu olanlarda yağ ve dolgu enjeksiyonu yeterli gelmeyeceği için silikon protez popolar kullanılmaktadır.

 

Soru: Brezilya popo operasyonundan sonra kilo aldığımda popomda da büyüme olur mu?

Cevap: Kilo alırken doğal olarak popo bölgesine de yağlar ulaşabilmektedir, bu yüzden büyüme olabilir. Ancak alınan kiloların hepsi popoya gitmemektedir. Bu yüzden poponun baya büyümesi için baya kilo almak lazım.

 

Soru: Brezilya popo operasyonlarında silikon protez ne zaman kullanılır?

Cevap: Bu operasyonlarda özellikle yağ dokusunun yeterli olmadığı kişilerde silikon popo protezi sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Soru: Brezilya popo estetiğinde yağ enjeksiyonu sonrası selülit oluşur mu?

Cevap: Vücuda enjekte edilen yağlar homojen olarak dağıldığı için selülit oluşmaz ve korse kullanımını doktorun tavsiye ettiği şekilde kullanırsanız şekillenmesi daha düzgün olur.

 

Soru: Bu ameliyatlar sonrasında ne gibi sorunlar yaşanabilir?

Cevap: Ameliyat popo bölgesinde olduğu için bir iki hafta boyunca popo üzerinde uyumak biraz ağrıya sebebiyet verebilir. Bununla beraber dikişlere dikkat etmek için hareketlerinizi kontrol altına almalısınız, dikişlerin patlamaması açısından. Son olarak ta temiz iç çamaşırları ve temiz bir ortamda bulunmaya dikkat etmelisiniz enfeksiyon kapmaması açısından.

 

Soru: Brezilya popo estetiği sonrası nasıl bir görüntü olur?

Cevap: Bu operasyonun amacı sıkı bir cilt, pürüzsüz bir popo, sıkı ve formda görünen bir popo görüntüsü kazandırmak.

 

Soru: Brezilya popo estetiğinde dolgu malzemesi kullanılır mı, kullanılırsa neden kullanılır?

Cevap: Tüm vücutta olduğu gibi popoda da dolgu malzemesi kullanılabilir. Yağ enjeksiyonuyla kullanıldığında poponun arkaya ve yana doğru şekil alması daha kolay olur.

 

Soru: Brezilya popo estetiğinde başkasının yağ dokusu kullanılabilir mi?

Cevap: Yağ dokusu başkasıyla uyumlu olmayacağı için kullanılmamaktadır.

 

Soru: Brezilya popo estetiği operasyonlarının süresi ne kadardır?

Cevap: Kişiden kişiye değişen bu operasyonlar üç dört saate kadar sürebilmektedir.

 

Soru: Brezilya popo estetiğinde yağ dokuları vücudun neresinde alınır?

Cevap: Genel olarak iki yerden alınmalıdır. Bunlar basenler, karın, bel, aşk tutamaçları, uyluk kısmının iç kesimlerinde alınır.

 

Soru: Brezilya popo estetiğinde korse kullanmak gerekiyor mu, ne kadar kullanmak gerekir?

Cevap: Evet korse kullanmak gerekmekte, ortalama on, on beş gün kullanılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu