Burun EstetiğiEstetik Ameliyatları

Bursa Acıbadem Hastanesi Burun Estetiği

Bursa Acıbadem Hastanesi Burun Estetiği

İçindekiler

Bursa Acıbadem Hastanesi Burun Estetiği

Bursa Acıbadem Hastanesi Burun Estetiği
Bursa Acıbadem Hastanesi Burun Estetiği

Bursa Acıbadem Hastanesi Burun Estetiği (Rinoplasti) estetik operasyonları arasında en çok tercih edilen ve en titiz estetik operasyonların başında gelmekte. Alanında uzman estetik cerrah Dr. Mahmut Özyılmaz tarafından Burun Estetiği (Rinoplasti) yapılmakta. Modern teknolojik tıbbi cihaz ve ameliyathane ile gerek Bursa’dan gerekse de Bursa dışından gelen hastalarına hizmet vermekte.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burun Estetiği (Rinoplasti) burnun fiziksel yapısının yanında bazı durumlarda burunda yaşanan sağlık sorunları gidermek amacıyla yapılan gerek cerrahi gerekse de ameliyatsız yöntemler ile yapılan işlemlerdir. Fiziksel yapının değişmesi doğuştan oluşan şekil bozukluklarının yanında sonradan oluşan deformeleri de kapsamaktadır. Sağlık açısından yaşanan değişimler ise hastanın nefes alıp vermede yaşanan sıkıntıları giderme işlemidir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Burun Estetiği (Rinoplasti)
Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti) çok kapsamlı ve çok farklı yöntemler kullanılarak uygulanabilmektedir. Öyle ki gelişen teknoloji ve yeni yöntemlerin ortaya çıkması ile birçok farklı yöntemler ile yapılabilmektedir. Hangi yöntemin hangi hastalara uygulanacağına estetik cerrahınız ön muayene sonucu karar vermektedir. Şimdi de hangi yöntemlerin olduğu ve hangi deformeler ve hangi sıkıntılarda hangi yöntemin kullanılabileceğini belirtelim.

Burun Estetiği (Rinoplasti) estetik cerrahlar arasında en çok tercih edilen yöntemler açık ve kapalı yöntemlerdir. Açık Rinoplasti yönteminin ise çok fazla tercih edilmesinin nedeni estetik cerraha çok fazla hatta neredeyse burun üzerinde sınırsız yetki sunması nedeniyle çok fazla tercih edilmektedir. Cerrahınız bu yöntem ile burun üzerinde kemik, kıkırdak ve deri tabakası değiştirilebilir.

Burun üzerinde küçük dokunuşlar düşünülüyorsa kapalı teknik tercih edilmeli. Zira kapalı yöntemde estetik cerrahınızın burun üzerindeki müdahale yetkisi sınırlıdır. Kapalı Rinoplastinin avantajı burun üzerinde herhangi bir kesi izi kalmaması ve iyileşme süresinin çok kısa olmasıdır. Zira bu yöntemde kesiler açık yönteme göre burun delikleri içerisine yapılmakta. Kapalı yöntemde en çok tercih edilen operasyon ise Burun Ucu Estetiğidir.

Hastanın şayet nefes alıp vermede sorunu var ise hastaya Septum işlemi yapılmakta. Hastanın nefes alıp vermesine neden olan olgu burun eğriliğidir. Septum işlemi ile hem hasta burnun fiziksel yapısında hem de sağlık açısından düzgün bir buruna sahip olabilir.

Bazı kişilerin ameliyat korkusu olmakta ve bu korku hastayı burun estetiğinden uzaklaştırabilir. Bu korkuya sahip olan hastalar içinde alternatif bir Burun Estetiği (Rinoplasti) yöntemi olan Burun Dolgusu yapılabilmektedir. Ameliyatsız bir yöntem olan Burun Dolgusu hylaronik asit ile dolgu işlemi yapılır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Öncesi

Operasyon öncesinde estetik cerrahınız sizlerden kullandığınız ilaçları, alerjinizin olup olmadığını ve daha önce herhangi bir Burun Estetiği (Rinoplasti) operasyonu geçirip geçirmediğinizi soracaktır. Estetik cerrahınız sizlerden operasyondan önce yaklaşık 2 hafta ilaç kullanılmasını bırakmasını isteyebilir. Tabi ki bu ilaçların hangi ilaçlar olduğunu cerrahınız sizlere belirtecektir. Sigara ve alkol kullanan hastalardan yine sigara ve alkol kullanımına ara vermeleri istenecektir. Zira ilaçlar kanmamaya neden olacak iken sigara ve alkol de iyileştirmeyi geciktirmektedir.

Bursa Acıbadem Hastanesi Burun Estetiği Doktor Kadrosu

Dr. Mahmut Özyılmaz

2020 Burun Estetiği (Rinoplasti) Fiyatları

2020 Burun Estetiği Fiyatları
2020 Burun Estetiği Fiyatları

2020 Burun Estetiği (Rinoplasti) Fiyatlarını sanal ortamda vermek imkansızıdır. Zira operasyonun hangi yöntem ile yapıldığı operasyonu gerçekleştiren hastane, doktor, şehir ve hastanın burun yapısına göre fiyat farklıkları da değişkenlik göstermektedir. Sizlerde Bursa Acıbadem Hastanesi 2020 Burun Estetiği Fiyatlarını net şekilde almak istiyorsanız mutlaka estetik cerrahınızla görüşüp net fiyat alabilirsiniz.

Bursa Acıbadem Hastanesi İletişim

Adres: Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Sümer Sok No:1, Nilüfer / Bursa

Tel: +90 224 270 4444

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu