HastalıklarBeyin Cerrahi

Bursa Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Bursa Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Bursa Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği, Beyin ve Sinir Cerrahisi hastalıklarının tanı, teşhis ve tedavi işlemlerini gerçekleştirmek amacıyla son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanların yanında alanında uzman doktor kadrosu ile hastalarına hizmet vermektedir. Gerek Bursa şehrinden gerekse de başka şehirlerden sevk ile gelmiş hastaların Beyin ve Sinir Cerrahisi hastalıklarının tanı, teşhis ve tedavi işlemleri başarılı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Beyin ve Sinir Cerrahisi Hangi Hastalıkların Tedavisi ile İlgilenir?

Bursa Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları
Bursa Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirirji) Hastalıkları

Beyin Tümörleri

İki farklı grupta değerlendirilen Beyin Tümörleri (Primer ve Sekonder) beyin içerisinde büyüyebilen ve yayılan bir kitledir. Primer Beyin Tümörleri hastanın hayati tehlike yaşamasına neden olabilen bir tümör olmakla beraber beyindeki yapı ve hücrelere ciddi zararlar verebilir. Beyin omurilik sıvısı ve kan dolaşımında etkisi ile beynin büyük bir alanına hızlı bir şekilde yayılabilmektedir. Genellikle çevresel faktörlerin yanında kalıtsal faktörlerinde etkisi ile görülebilmektedir. Diğer bir Beyin Tümörü çeşidi olan Sekonder Beyin Tümörü ise vücudun belli bir bölgesinde çıktıktan sonra beyne ulaşan tümör çeşididir. Akciğer kanseri, kolon kanseri, böbrek ve pankreas kanseri hastalarında kan dolaşımının da etkisi ile tümör beyne ulaşır. Beyne ulaşan tümör kafatası içerisinde büyüyerek beyindeki dokulara zarar verebilmektedir.

Beyin Tümörleri tedavileri tümör çeşidi, ilerlemesi ve bulunduğu yer itibarı ile hangi yöntemin tercih edileceği Beyin ve Sinir Cerrahisi doktorlarınca belirlenir.

Beyin Kanamaları

Ülkemizde sıklıkla yaşanan Beyin Kanamaları beyin içerisinde yer alan atardamar duvarının fiziksel temas başta olmak üzere çeşitli nedenlerle zayıflaması üzerine beyinde oluşan kanamalardır. Beyne sızan kanın doku tahribatına neden olacağı gibi travmalara bağlı olarak ta oluşabilmektedir. Beyin Kanaması Belirtileri arasında bilinç kaybı, konuşmada zorlanma, yutmada zorlanma, aniden oluşan şiddeti yüksek baş ağrısı, mide bulantısı ve kusma gibi belirtiler baş göstermektedir. Beyin Kanaması Nedenleri arasında ise kafa travması, yüksek tansiyon, kan bozuklukları, damar deformeleri, böbrek yetmezliği beyin tümörleri, alkol ve uyuşturucu tüketimi gösterilebilir. Genellikle cerrahi müdahale gereken Beyin Kanamalarında erken teşhis oldukça önem arz etmekte.

İnme

Beyne ulaşması gereken kanların belli nedenlere bağlı olarak engellenmesi sonucu İnme oluşmaktadır. Beyne ulaşması gereken kanların tamamen ulaşamaması veya engellenmesi ile beyindeki hücrelerin ölmesine neden olmaktadır. Böylece beyin hasarına hatta hayati tehlikeye neden olabilecek durumlar yaşanabilir.

Omurga Hastalıkları

Travmalar

Çocukluk Döneminde Ortaya Çıkan Beyin ve Sinir Hastalıkları

Beyin ve Sinir Cerrahisi hastalıklarındandır.

Bursa Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları
Bursa Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Bursa Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Prof. Dr. Mehmet Ali EKİCİ / Bursa Beyin ve Sinir Hastalıkları Doktorları
Doç. Dr. Fatih AYDEMİR / Bursa Beyin ve Sinir Hastalıkları Doktorları
Op. Dr. Özgür DOĞAN / Bursa Beyin ve Sinir Hastalıkları Doktorları
Op. Dr. Zafer SABANCILAR / Bursa Beyin ve Sinir Hastalıkları Doktorları
Op. Dr.  Adnan Yalçın DEMİRCİ / Bursa Beyin ve Sinir Hastalıkları Doktorları
Op. Dr. Duygu BAYKAL / Bursa Beyin ve Sinir Hastalıkları Doktorları
Op. Dr. Mehmet Ziya ÇETİNER / Bursa Beyin ve Sinir Hastalıkları Doktorları
Op. Dr. Özbil Melih TEMELTAŞ / Bursa Beyin ve Sinir Hastalıkları Doktorları
Op. Dr. İsmet IŞIK / Bursa Beyin ve Sinir Hastalıkları Doktorları

 

Bursa Şehir Hastanesi Randevu Al

ALO 182 hattını arayarak Bursa Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları listesinden doktor seçimi ve uygun tarihi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MRHS sistemi üzerinden Bursa Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları listesinden doktor seçimi ve uygun tarihi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Bursa Şehir Hastanesi Adres: Doğanköy Mahallesi, 16110 Nilüfer/BURSA

Bursa Şehir Hastanesi Tel: 0 224 975 00 00

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu