Burun EstetiğiEstetik Ameliyatları

Burun Estetiği Hakkında Merak Edilen Sorular

Burun Estetiği Hakkında Merak Edilen Sorular

Soru: Burun Estetiğinde En Çok Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor ?

Cevap: Burun estetiği ameliyatında tercih edilen doktorun alanında uzman ve deneyimli bir doktor olması çok önemli bir husustur. Burun estetiği operasyonu öncesinde doğru bir planlama yapılmalıdır. Tedavi olacak kişinin taleplerini karşılayacak değişimler yapılmalıdır.

 

Soru: Burun Estetiği Operasyonunda Nefes Almak Konusunda Problem Yaşanır mı ?

Cevap: Burun estetiği operasyonu sonrasında hekimin tavsiye ettiği süre içerisinde nefes alışverişinin ağızdan yapılması gerekmektedir. Bu süre sonrasında nefes alma konusunda herhangi bir problem yaşanmaz.

Burun Estetiği Hakkında Merak Edilen Sorular
Burun Estetiği Hakkında Merak Edilen Sorular

Soru: Burun Estetiği Operasyonu Kimlere Yapılabilir.

Cevap: Burun estetiği ameliyatı burun fonksiyonlarını kullanmakta problem yaşayanlara ve burun şekli konusunda memnun olmayan kişilere yapılır. Yani nefes alma için ihtiyaci fonksiyonlarda sıkıntı yaşıyorsanız yada burnunuzun şeklinden memnun değilseniz, daha düzgün görünmesini istiyorsanız burun estetiği yaptırabilirsiniz.

 

Soru: Burun Estetiği Sonrasında İlaç Kullanılır mı ?

Cevap: Burun estetiği ameliyatı olduysanız eğer ameliyatınızı yapan doktorun size tavsiye etmiş olduğu ilaçları hekiminizin tavsiye ettiği dozlarda kullanabilirsiniz. Bunun dışında farklı kaynaklardan duyduğunuz ilaçları kullanmanız doğru olmayacaktır.

 

Soru: Burun Estetiği Ameliyatında Ne Kadar Hastanede Kalınır ?

Cevap: Burun estetiği ameliyatında ameliyat türüne göre hastanede yatma süreniz değişiklik gösterebilmektedir. Ancak ortalama bir tarih vermek gerekirse ortalama olarak yatış süresi 1 haftadır.

 

Soru: Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Deniz ya da Havuza Girilir mi ?

Cevap: Burun estetiği ameliyatından sonra minimum 4 dün denize ya da havuza girmek doğru olmaz. Bu süreden sonra temizliğinden emin olduğunuz bölgelerde girebilirsiniz. Ancak yine de ameliyat türünüze göre bu sorunun daha net cevabını öğrenmek için doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

 

Soru: Burun Ameliyatı Sonrasında Şişiklik ve Morarma Olur mu ?

Cevap: Burun estetiği ameliyatında cerrahi bir müdahale olduğundan dolayı şişlik ve morarma gibi durumlar normal karşılanmaktadır. Dışarıdan doğrudan bir müdahale olduğu için dokunuzda tramvatik bir etki yaratması normal bir durumdur.

 

Soru: Burun Estetiği Sonrasında Sigara Kullanılabilir mi ?

Cevap: Burun estetiği ameliyatının ardından sigara kullanılması hekimler tarafından tavsiye edilen bir davranış değildir. Kan dolaşımında olumsuz etki yaratan sigara burun estetiği ameliyatının risklerini arttırmaktadır.

 

Soru: Burun Estetiğinden Sonra Burun Ne Kadar Sürede Tam Şeklini Alır ?

Cevap: Burun estetiği sonrasında burnun tam olarak istenilen şekli alması biraz uzun zaman alabilmektedir. İstenilen şeklin tam anlamı ile oluşabilmesi için yüzde meydana gelen şişlikler ve morlukların tam anlamı ile ortadan kaybolması gerekmektedir. Bu da en az 6 ay en fazla ise 1 yıl sürebilmektedir.

 

Soru: Burun Estetik Ameliyatından Ne Kadar Süre Sonra İşbaşı Yapılır ?

Cevap: Bu süreç her ameliyata ve kişiye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ameliyatı olacağınız hekime bu soruyu kesinlikle sormanız gerekmektedir. Aynı zamanda bu sorunun cevabı için çalıştığınız iş de çok önemlidir. Ağır işlerde çalışan insanlar, kolay işlerde çalışan insanlara göre burun estetiği sonrasında biraz daha fazla beklemelidir işbaşı yapabilmek için.

 

Soru: Burun Estetiği Ameliyatı 18 Yaşından Küçüklere Yapılır mı ?

18 Yaşından küçük olanlar yüz gelişimini henüz tam olarak tamamlamadığı için 18 yaş grubu altına estetik amaçlı burun ameliyatı yapılması hekimler tarafından tavsiye edilmez. Fakat burunla alakalı fonksiyonel bir sıkıntı yaşanıyorsa 18 yaş altına da burun ameliyatı yapılabilmektedir.

 

Soru: Burun Estetik Ameliyatı Sonrasında Burun Ucu Düşer mi ?

Cevap: Burun estetiği ameliyatından sonra burun ucu düşmesi diye tabir edilen durum aslında burun estetiği ameliyatından sonra yaşanması en normal durumlardan biridir. Burun ucunda ödem oluşabilir bu ödemin yarattığı şişlik toplum tarafında burun ucu düşmesi olarak tabir edilir. Ödemin yok olmasının ardından bu şişlik de iner.

 

Soru: Burun Ameliyatından Sonra Ne Zaman Gözlük Kullanılır ?

Cevap: Burun estetik ameliyatı sonrasında hemen gözlük kullanmak sakıncalı bir durumdur. Normal şartlarda doktorunda onaylaması durumunda en erken 6 ay sonrasında gözlük kullanılabilmektedir. İhtiyaç durumunda gözlük yerine lens kullanmak gerekmektedir.

 

Soru: Burun Estetik Ameliyatından Sonra Yemek Yeme Konusunda Problem Yaşanır mı ?

Cevap: Burun ameliyatından sonraki 48 saatlik sürede sulu yemekler ve hafif gıdalar tüketilmelidir. 48 Saat sonrasında yemek yeme konusunda bir problem yaşanmaz.

 

Sayın takipçilerimiz aklınıza takılan tüm sorularınızı operasyonunu geçirdiğiniz doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Bu cevaplar genel cevaplar olsa da nadiren kişiye göre değişiklik gösterebilmektedirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu