Burun Estetiği

Burun Estetiği Sonrası Merak Edilenler

Burun Estetiği Sonrası Merak Edilenler

Burun Estetiği Sonrası Merak Edilenler
Burun Estetiği Sonrası Merak Edilenler

Burun Estetiği yaptıran kişilerin operasyon sonrası nasıl bir iyileşme süreci olacağı, operasyon sonrası süreç hakkında eksik bilgilerinden dolayı www.onlineestetik.com ailesi olarak Burun Estetiği Sonrası Merak Edilenler soruları ve cevapları sizler için araştırdık.

Burun Estetiği Sonrası Merak Edilenler Sorular ve Cevaplar

  1. Burun Estetiği Sonrası İz Kalır mı?

Burun Estetiği yaptıran veya yaptırmak isteyen en çok merak ettiği konuların başında operasyon sonrası burunda herhangi bir iz kalıp kalmayacağı sorusudur. Burun Estetiği ( Rinoplasti )  farklı teknikle yapılmaktadır. Bunlar Açık Rinoplasti ve Kapalı Rinoplastidir. Açık Rinoplasti tekniği ile yapılan Burun Estetiğinde burun ve dudak arasına küçük bir kesi yapıldığı için operasyon sonrasında küçükte olsa bir iz kalma ihtimali çok yüksek iken Kapalı Rinoplasti tekniği ile yapılan burun estetiğinde herhangi bir kesi yapılmadığından dolayı iz kalma durumu söz konusu değildir.

  1. Burun Estetiği Sonrası Ağrı ve Acı Hissedilir mi?

Burun Estetiği operasyonları sırasında genel anestezi uygulandığından dolayı operasyon sırasında herhangi bir ağrı veya acı olması söz konusu değilken operasyonda kullanılan silikon destekler sayesinde operasyon sonrası ağrı çok az hissedilir. Bu ağrılarda ağrı kesici antibiyotikler yardımı ile geçmektedir.

  1. Burun Estetiği Sonrası Şişlik, Morarma ve Ödem Oluşur mu?
Burun Estetiği Sonrası Merak Edilenler
Burun Estetiği Sonrası Merak Edilenler

Burun Estetiği sonrasında yaklaşık 15 gün ödem, morarma ve şişlikler oluşabilmektedir. Günümüzde bir çok estetik merkezi Burun Estetiği operasyonu sırasında alçı atel kullanıp şişlik ve morarmaları en aza indirip operasyon sonrası dönemde de serin tedavisi yani buzdolabının sebzelik kısmında saklayacakları jelleri ilk 3 gün kullanarak ödem oluşumunu engelleyebilmektedirler. Burada unutulmaması ve dikkat edilmesi gereken husus jellerin buzlukta değil sebzelikte bekletilmesidir.

  1. Burun Estetiği Sonrası Ne Zaman Gözlük Takılabilir?

Burun Estetiği kemiklere müdahale edilmeden yapılmış ise gözlük kullanımı yaklaşık 1 ay sonra yapılabilir. Kemiklere müdahale edilen Burun Estetiği operasyonlarında en az 3 ay gözlük kullanılması sakıncalıdır. Operasyon sonrası gözlük kullanımı gerekli ise operasyondan 1 ay sonra ince çerçeve olmak koşulu ile gözlük kullanılabilir. Fakat bu karardan önce doktorunuz ile görüşüp kullanmanız daha faydalı olacaktır. Zira bazı burun estetiği burunun üst taraflarından yapıldığı için gözlük kullanımı süresi değişebilmektedir.

  1. Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci
Burun Estetiği Sonrası Merak Edilenler
Burun Estetiği Sonrası Merak Edilenler

Burun Estetiği Sonrası iyileşme süresi hastaya uygulanan tekniğe, operasyon çeşidine ve en önemlisi de hastanın fiziksel durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle Burun Estetiği operasyonun iyileşme süreci yaklaşık 2 haftadır. Fakat Burun Estetiğinden 1 hafta sonra hasta sosyal yaşatışına devam edebilir, iş hayatına dönebilir ve 2 hafta sonra ise spor ve deniz aktivitelerine kesintisiz devam edebilir.

  1. Burun Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler?

Burun Estetiği Sonrası hastanın bol sıvı özellikle de su tüketmesi ve dudakların kuru kalmaması gerekmektedir. Kuruyan dudakları nemli bez ile sürekli nemlendirmesi gerekmektedir. Burun Estetiği sırasında buruna yerleştirilen tamponlara operasyon sonrası oldukça dikkat edilmeli ve bu tamponların kesinlikle yerinden kıpırdatılmaması oldukça önemlidir. Zira kıpırdayan veya yerinden oynayan tamponlar burun eğriliğine ve operasyonun başarısız olmasına neden olabilmektedir. Operasyon sonrası doktorunuz sizlere tavsiye ettiği ilaçlar ve antibiyotikler dışında herhangi bir ilaç kullanmamanız gerekmektedir. Okyanus suyu kullanmanız nefes kanallarının tıkanmaması açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden sık sık okyanus suyu spreyi kullanabilirsiniz.

www.onlineestetik ailesi olarak tüm estetik operasyonlarında olduğu gibi Burun Estetiği uygulamasında da hem doktorunuzu hem estetik merkezini hem de hastanenizi çok iyi araştırmanızı öneriyoruz. Zira estetik şansa bırakılmayacak kadar önemlidir.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu