saç ekimi

Buz Hücre Saç Ekimi

Buz Hücre Saç Ekimi

Saç ekimi konusunda şimdiye kadar uzmanlar tarafından birçok yöntem ortaya atılıştır. Günümüzde en güncel ve kullanılan en son yöntem ise Buz Hücre Saç Ekimi yöntemidir. Ülkemizde daha yeni yeni kullanım alanı bulan Buz Hücre Saç Ekimi yöntemi saç köklerinin henüz canlılığını kaybetmeden transfer yapılmasını sağlamaktadır. Bu yöntemi FUE saç ekim yöntemi ile birlikte de uygulayabilirsiniz.

Buz Hücre Saç Ekimi Nedir?

Saç ekiminde birçok sorun yaşanabilir. Bu sorunları en aza indirgemek içinde birçok yöntem ortaya atılmıştır. Saç ekiminde donör bölgesinden alınan saç köklerinin bekletilmesi ve bu bekletme süresinde bu kök ve dokuların zarar görme ihtimalinin olması nedeniyle geliştirilen Buz Hücre Saç Ekimi yöntemi bu konuda çok faydalı bir ekim yöntemidir. Buz Hücre Saç Ekiminde amaç donörden alınan saç köklerinin soğuk alanda bekletilip dinlendirilmesi amaçlanmıştır. Bu sayede saç kökleri zarar görmeden canlı kalıp daha sağlıklı ekim işlemi gerçekleştirilir.

 

Saç Ekiminde Soğuk Zincir

Hem tıp hem de biyoloji literatüründe kullanılan soğuk zincir kavramı bozulmaya yatkın ürünlerin soğuk etkisi ile saklanmasını ifade eder. Bu bir çözüm olarak görülmektedir. Bu çözüm yöntemi saç ekiminde de sık kullanılmaya başlanmıştır. Buz Hücre Saç Ekimi yönteminde kullanılan soğuk zincir donörden alınan saç köklerinin saklanması konusunda işe yaramaktadır.

Buz Hücre Saç Ekimi
Buz Hücre Saç Ekimi

 

Buz Hücre Saç Ekimi Avantajları

Buz Hücre Saç Ekimi saç ekim teknikleri içerisinde maliyet olarak en düşük maliyete sahip olan saç ekim yöntemidir. Diğer saç ekim yöntemlerinde donörden alınan saç köklerinden birçoğu zarar görebilecek iken Buz Hücre Saç Ekiminde kullanılan soğuk zincir yöntemi ile bunun önüne geçilmektedir. Yani diğer saç ekim yöntemlerinde donörden alınan saç köklerinin ölmesi durumunda bu kökler içinde ücret ödersiniz. Fakat Buz Hücre Saç Ekimi yönteminde saç köklerinde bozulma olmayacağı için bozulan kök hücreler için ücret ödemeyeceksiniz.

Buz Hücre Saç Ekiminin bir diğer avantajı ise ekim işlemi sonrası saç köklerinin uyum sürecinin çok hızlı olmasıdır. Soğuk zincir sayesinde ilk günkü gibi canlı kalabilen kökler uyum sorunu yaşamazlar.

Saç ekiminden sonra saçların dökülmesi duramayabilir. Bundan dolayı çoğu saç ekim yönteminde ekim sonrası dökülmeler görülebilmekte iken Buz Hücre Saç Ekiminde saç kökleri canlı olacağı için ilerleyen yaşlardaki dökülmeleri de en aza indirger.

 

Saç kökleri zayıflayan kişilere de saç ekimi fırsatı sunan Buz Hücre Saç Ekimi maksimum seviyede verim alınmasını sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu