Yüz EstetiğiEstetik Ameliyatları

Çene Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Çene Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Soru: Çene Estetiği operasyonu öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Cevap: Çene Estetiği öncesinde ameliyattan beklentiler doktora söylenir. Doktorunuz size uygun çene yapısı belirleyip operasyon öncesi size ameliyattan sonraki çenenizi simülasyon yöntemi ile gösterir. Daha sonrasında ise size uygun tedavi yöntemini belirler.

 

Soru: Çene Estetiği ameliyatı ile kare şeklindeki yüz yapısı oval şekle dönüştürülebilir mi?

Cevap: Çene Estetiğinde yüz yapısını değiştirmek elbette mümkündür. Bu değişimi düşünen hastalar mutlaka operasyon öncesi doktoru ile görüşüp simülasyon ekranında yeni yüz hattını görüp o şekilde operasyona karar vermesi gerekmektedir.

 

Soru: Çene Estetiği sonrası operasyon bölgesinde iz kalır mı?

Cevap: Çene Estetiği genel olarak ağız içinden yapılan müdahaleler olduğundan çene bölgesinde iz bırakması mümkün değildir.

 

Soru: Çene Estetiğinde çene kayması tedavisi de mümkün müdür?

Cevap: Çenede yaşanan kaymaların Çene Estetiği kapsamında tedavisi mümkündür.

Çene Estetiği Hakkında Merak Edilenler
Çene Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Soru: Çene Estetiğinde kullanılan yöntem nedir?

Cevap: Çene Estetiğinde hem genel anestezi hem de lokal anestezi yöntemi kullanılmaktadır.

 

Soru: Çene Estetiği operasyonunda çene ağrısı var mıdır?

Cevap: Her operasyonda olduğu gibi çene operasyonunda da ağrı mutlaka olacaktır. Çene törpüleme ve dolgu gibi işlemler sonrası operasyon bölgesinde ağrı olması kaçınılmazdır. Bu durumlarda doktorunuz size mutlaka antibiyotik tavsiyesi ile ağrıyı minimize edebilirsiniz.

 

 

Soru: Çene Estetiği operasyon süresi ne kadardır?

Cevap: Normal bir çene estetiği operasyonu ortalama 1 saat sürmektedir. Fakat çeneye yapılan uygulamalara göre bu sürede uzayabilmektedir.

 

Soru: Çene Estetiği operasyonu sonrası hastanın sosyal hayata dönmesi ne kadar sürmektedir?

Cevap: Çene Estetiği operasyonu sonrasında tavsiye edilen dinlenme süresi ortalama 1 hafta sürmektedir. 1 hafta sonrası hasta eskisi gibi sosyal hayatına devam edip günlük aktivitelerini gerçekleştirebilir. Fakat çeneye uygulanan farklı müdahaleler sonucu hastanın sosyal hayata dönüşü biraz daha zaman alabilir.

 

Soru: Çene Estetiğinde risk var mıdır?

Cevap: bütün tıbbi müdahalelerde olduğu gibi çene estetiği operasyonunda da elbette sirk vardır. Bundan dolayı operasyonu gerçekleştireceğiniz hastane, klinik ve doktorunuzu çok iyi araştırıp daha sonrasında ameliyat olmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Soru: Çene Estetiği ağız içi müdahaleler ile yapıldığı için diş yapısına zarar verir mi?

Cevap: Çene estetiği operasyonu ağız içine atılan kesiler ile yapılmasına rağmen diş yapısına herhangi bir olumsuz etkisi yoktur.

 

Soru: Yüz bölgesinde bulunan farklı yapıdaki kemikler Çene Estetiğine engel midir?

Cevap: Yüz yapısındaki kemiklerin yapısı kesinlikle çene estetiği ameliyatına engel değildir. Yüz bölgesinde ki farklı yapıdaki kemiklerin çene ile herhangi bir ilgisi yoktur. Yüz bölgesindeki farklı yapıdaki kemikler yüz estetiği kapsamında düzeltilebilir.

 

Soru: Isırma sorunu yaşayan hastalar bu sorunu Çene Estetiği ile giderilebilir mi?

Cevap: Hastanın diş diziliminde meydana gelen yapısal bozukluk sorunu çene estetiği operasyonu ile çözülebilir. Diş yapısında sıkıntısı olup ısırma sorunu yaşayan hastalar mutlaka operasyon öncesi bu durumu doktoru ile görüşüp buna göre bir tedavi yöntemi uygulanmalı.

 

Soru: Çene Estetiği operasyonu burun estetiği operasyonu ile birlikte yapılır mı?

Cevap: Hem çene estetiği operasyonu hem de burun estetiği operasyonu aynı anda yapılabilir.

 

Soru: Çene Estetiği operasyonu burun estetiği operasyonu ile birlikte yapılırsa iyileşme sürecini uzatır mı?

Cevap: Hem çene estetiği operasyonu hem de burun estetiği operasyonu aynı anda yapılır ise iyileşme sürecinde çok fark eden bir durum olmayacaktır. Fakat ameliyat sonrası süreci çok iyi değerlendirmek gerekiyor. İki operasyon birlikte yapıldığı için var olan ağrı daha fazla olacaktır. Ama sonuç olarak yüz profilinizde burun ve çene uyumu maksimum seviyede uyumlu olacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu