saç ekimi

Choi (Kalem Tekniği) Saç Ekimi

Choi (Kalem Tekniği) Saç Ekimi

Choi (Kalem Tekniği) Saç Ekim’inde kişide var olan saçlara en ufak bir zarar vermeden saç aralarında bulunan boşluklara daha sık ve daha doğal bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan bir saç ekimi modelidir.

Klasik yöntemlere oranla iyileşme süreci çok hızlı olduğundan dolayı sosyal hayata dönüş ve gündelik işlerinizi aksatmadan hayatınıza devam edebilirsiniz.

 

Choi (Kalem Tekniği) Saç Ekiminden önce kişiye bir takım ön testeler uygulanır. Kişiye uygulanacak olan bilgisayar destekli ön test sonucunda saç köklerinin yapısı saç dökülme oranının belirlenmesi donör alanının yoğunluğu ve ekilecek alana yerleşecek greft sayısı belirlenir.

Choi (Kalem Tekniği) Saç Ekimi
                                 Choi (Kalem Tekniği) Saç Ekimi

Choi (Kalem Tekniği) Saç Ekim’i Nasıl Yapılmaktadır?

Choi (Kalem Tekniği) Saç Ekim’inde saçlar belli bir uzunlukta kesildikten sonra saçın uç bölgeleri tasarı yapılmak üzere çizilir. İğnesiz lokal yöntemi ile donör bölgesi uyuşturulur. Mikro motor yardımıyla saç kökleri etrafına teker teker belli bir miktar doku parçaları özenle yerleştirilir. Doku koruyucu solüsyonları ile dokunun ömrünü uzatıp çıkan saç greftlerini tekli, ikili veya üçlü şekilde alınıp bekletilir.

Alınıp beklenen saç dokusu ekim bölgesine yapılacak olan lokal anestezi işleminden sonra greft kalılınığına göre grefftler implant kalemlerinin içine tek tek yerleştirilir. Daha önceden çizilen saç çizgisinden başlanarak impilant kalemlerine yerleştirilen greftler saçların daha önceden belirlenen çıkış yönüne göre tek tek yerleştirilir. Böylece Choi (Kalem Tekniği) Saç Ekim’i işlemi tamamlanmış olur.

 

Choi (Kalem Tekniği) Saç Ekiminin avantajları

Choi (Kalem Tekniği) Saç Ekim’inde yaranın kabuk tutup iyileşme süresi çok kısadır. Böylece sosyal yaşantınızda çok fazla aksaklık yaşamadan devam edebilirsiniz. Choi (Kalem Tekniği) Saç Ekim’inde ekim öncesi saçlarınızı kazıtmadan tıraşsız bir şekilde saç ekiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ön tarafta bulunan saçlarınızı zedelemeden eski yapabilirsiniz.

 

Choi (Kalem Tekniği) Saç Ekiminden sonra

Choi (Kalem Tekniği) Saç Ekiminden sonra hastada yaklaşık 1 hafta kadar kabuklanma ve oluşan bu kabukların vücuttan atılma durumu yaşanmaktadır. Operasyon sonrası hastada saç dökülmesi yaşanır. Bu dökülmeler yaklaşık 15-20 gün arası sürmektedir. Daha sonrasında ise bu dökülmeler yavaşlar. Yaklaşık 3 ay sonra yen saç gözenekleri açılıp yeni saçlar çıkmaya başlayacaktır. 6. Ay sonunda saçların yaklaşık yüzde 70’i çıkmaya başlayacaktır. 1 yılın sonunda ise istenen seviyede saçlara ulaşabileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu