Merak Edilenler

Cildi Canlandırmak İçin Bakımlar

Cildi Canlandırmak İçin Bakımlar
Cildi Canlandırmak İçin Bakımlar

Cildi Canlandırmak İçin Bakımlar

Cildi yeniden canlandırmaya yönelik tedaviler, cildin elastikiyetini, hidrasyonunu, pürüzsüzlüğünü ve parlaklığını, güneşe uzun süre maruz kalmanın neden olduğu fotoyaşlanma veya sigara gibi diğer faktörler nedeniyle genellikle kaybedilen nitelikleri kurtarma amacına sahiptir. Bu canlandırma, kollajen ve elastinin oluşumunu uyaran ve antioksidan özelliklere sahip, hyaluronik asit gibi serbest radikallerin hareketini bloke eden rejeneratif maddelerin uygulanmasıyla sağlanır.

Hyaluronik Asit

İntradermal mikrofiltrasyon: ilk olarak, en dıştaki tabakanın dökülmesi için cildin derin bir temizliği kimyasal peeling ile yapılır. Daha sonra rahatsızlığı en aza indirmek için anestezik bir krem uygulanır ve cilt yaşlanmasının belirtilerinin daha belirgin olduğu yerlerde hyaluronik asit sızar. Daha sonra, yenileyici ve nemlendirici bir maske ve bir serum uygulanır.

Mikrokanüller: Delme sayısını azaltan yeni bir tekniktir, çünkü iğne ile aynı kalınlıkta bir kanül, geniş bir alanda hyaluronik asidi taşıtlaştırmak için kullanıldığından, bunun için çoklu enjeksiyonların gerekli olacağı yeni bir tekniktir.

Flaş: Kısa vadede çok etkilidir ve özel ya da özel durumlarda parlak cildi göstermek idealdir. Cildi hazırlamak için önce oksijenle temizleyici bir işlem, sonra ultrasonik bir kabuk soyma işlemi gerçekleştirilir. Bu, cildi temizler ve kan dolaşımını uyarır. Daha sonra hyaluronik asit, hyaluronik asit ve C vitamini cildinize ağrısız ve invazif olmayan bir şekilde sokulmasına izin veren çok işlevli bir sistem olan nappage adı verilen bir teknikle uygulanır.
Bu teknik cildin nemlenmesini kolaylaştırır, elastikiyetini arttırır ve küçük kırışıklıkları bulanıklaştıran bir tensör etkisine neden olur. Hyaluronik asit ve diğer besin maddeleri de yüz mezoterapisi ile uygulanabilir. Sonuçlar hemen hemen açıktır, çünkü cilt, bir facelift ile elde edilene benzer şekilde parlak ve taze bir görünüm kazanır.
Doldurma: Kırışıklıklar çok derinse, onları hyaluronik asitle doldurmaya devam edebilir ve hatta botulinum toksini (botoks) enjeksiyonu ile tedaviyi tamamlayabilirsiniz.

Biostimulation

Trombosit büyüme faktörü ile biyostimülasyon tekniği denilen şeyde trombosit zengin plazmasının (PRP) kullanımı, henüz kullanılmaya başlanan ancak estetik tedavilerde güçlü bir şekilde kullanılan bir cilt canlandırma tekniğidir. Hastaların kendilerinden küçük miktarda kan alınır, bu daha sonra santrifüj edilir ve yüksek trombosit konsantrasyonuna sahip bir plazma elde edilir. Bu, cildin derin tabakalarında bile canlandırıcı bir etkiye sahip olan trombositlerde bulunan büyüme faktörlerini serbest bırakarak tedavi edilecek alana enjekte edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu