Çocuk Sağlığı ve HastalıklarıAvcılar Devlet HastanesiAvcılar Devlet HastanesiHastaneler

Avcılar Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Avcılar Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

İçindekiler

Avcılar Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümü Avcılar Devlet Hastanesinde alanında uzman doktor kadrolarından Uzman Doktor Yusuf Özkırış, Uzman Doktor Nazım Baymak ve Uzman Doktor Erdinç Sönmez tarafından tanı ve tedaviler yapılmaktadır. Pediatri olarak da bilinen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümü çocuğun doğumundan çocuğun ergenlik dönemine kadar ki hastalıkları ile ilgili tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Avcılar Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Avcılar Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Cerrahisi

Doğum anında oluşabilecek fiziksel şekil bozuklukların, doğumsal anormalliklerin ve diğer bir çok farklı hastalıkların tanı ve tedavisi Çocuk Cerrahisi bölümünde hizmet veren doktorlar tarafından yapılmaktadır. Göğüs, onkoloji, jinekoloji, travma, endokrin, sinir sistemi, karın fıtığı, göbek fıtığı gibi hatalıkları bu bölümün uzmanlık alanına girmektedir.

Çocuk Hematolojisi

Hematoloji kan hastalıkları anlamına gelmektedir. Kan ve kemik iliğinin işlevini yerine getiremediği durumlarda Hematoloji devreye girer. Kan ve kemik iliğinin işlevsel bozuklukları çocukta halsizlik, yorgunluk, sarılık, polisitemi, kilo sorunu kanamalar, sürekli tekrarlanan enfeksiyonlar, kemik ve ekrem ağrıları, Akdeniz animeleri de yine Çocuk Hematolojisi uzmanlık alanına girmektedir. Yine kemik iliği ve kan nakli gibi durumlar bu bölüm doktorları tarafından yapılmaktadır.

Çocuk Nörolojisi

Çocukların beyin ve sinir sistemine bağlı olarak ortaya çıkan hastalıkların tanı ve tedavi işlemleri Çocuk Nörolojisi uzmanlık alanına girmektedir. Çocuğun gerek anne karnında gerekse de doğum esnasında oluşabilecek beyin hasarları, nörolojik gelişim bozuklukları, felç, ateşli ve ateşsiz havaleler, baş dönmesi, baş ağrısı, otizm, epilepsi ve kas hatalıkları gibi birçok hastalığın tanı ve tedavisi Çocuk Nörolojisi doktorları tarafından yapılmaktadır.

Çocuk Kardiyolojisi

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Henüz anne karnında iken başlayan ve çocuğun 18 yaşına kadarki dönemine kadar kalp hastalıklarının tanı ve tedavisi ile ilgilenen Çocuk Kardiyolojisi bölümünü kapsamaktadır. Doğuştan (kontejinal) kalp rahatsızlığı ile birlikte sonradan oluşan hastalıklarda gerek tanı gerekse de tedavi ile çalışmalar yapılmakta.

Çocuk Nefrolojisi

Çocuk Nefrolojisi çocukların idrar yolları ve böbrek hastalıklarının tanı ve tedavisi ve tedavi sonrası tekrar oluşma durumuna karşı yapılan cerrahi bölümdür. Doğuştan gelen veya sonradan oluşabilecek durumlara karşı koruyucu tedaviler bu bölüm doktorları tarafından yapılmaktadır.

Çocuk Alerji Hastalıkları

Egzama, Astım, ürtiker ve alerjik nezle gibi hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Çocuk Onkolojisi

Çocukluk döneminde yakalanan kanserin tanı ve tedavisi Çocuk Onkolojisi bölümü tarafından yapılmaktadır. Lösemi, kemik, beyin ve lenfoma gibi organlarda oluşabilecek tümörler yüksek teknolojik cihazlar ile görüntülenebilmekte. Böylece bu hastalıklara erken teşhis konarak Çocuk Onkolojisi bölümü doktorları tarafından hemen tedaviye başlanılır. Erken teşhisin çok önemli olduğu bu bölümde erken teşhis ile bir çok kanser tümörü onarılır.

Çocuk Endokrinolojisi

Çocuk Endokrinolojisi hormonlar ve hormonların salgılandığı iç salgı bezlerinin neden olduğu hastalıkların tanı ve tedavisinin yapıldığı bölümdür. Çocuklarda özellikle büyüme dönemlerinde erken veya geç görülen ergenlik dönemi, adetlerde yaşanan düzensizlikler, obezite, kemik hastalığı ve çocuğun belli bölgelerinde yaşanan aşırı tüylenme gibi bir çok hastalığın teşhisi ve tedavisi Çocuk Endokrinolojisi bölümü doktorları tarafından yapılmaktadır.

Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Çocuklarda yaşanabilecek bağırsak, karaciğer ve mide hastalıklarının tanı ve tedavisi bu bölümde yapılmaktadır. Çocuklarda sıklıkla görülen gastrit, kronik karın ağrıları, çölyak hastalıkları, ülser ve karaciğer yetmezliği gibi hastalıkların tanı ve teşhisi Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme bölümü doktorları tarafından yapılmaktadır.

Çocuk Yoğun Bakımı

Doğumdan sonra yaşamsal riskleri bulunan 28 günlük bebekler ve 18 yaşından küçük çocukların çocuk yoğun bakım ünitelerinde tedavileri yapılmaktadır. Bu yoğun bakımlarda genellikle organ yetmezliğinden kaynaklı yapılan ameliyatlar sonrası bebeğin veya çocuğun durumu bu yoğun bakımlarda izlenir.

Avcılar Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktorları

Uzman Doktor Yusuf Özkırış

Uzman Doktor Nazım Baymak  

Uzman Doktor Erdinç Sönmez

Avcılar Devlet Hastanesi İletişim

Adres: Üniversite Mahallesi Yeni Yuva Sk. No:4 Avcılar / İstanbul (Borusan ilköğretim yanı)

Tel : +90 (212) 412 90 00

Fax : +90 (212) 509 20 75

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu