Burun Estetiği

Defne ERKARA Burun Estetiği ( Rinoplasti )

Defne ERKARA Burun Estetiği ( Rinoplasti )

Defne ERKARA Burun Estetiği ( Rinoplasti )
Defne ERKARA Burun Estetiği ( Rinoplasti )

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı ( Bayan Estetik Cerrah ) olan Defne ERKARA ile Burun Estetiğine değinmeden önce Defne ERKARA’nın kısa bir biyografisine bakmak sizler için doktor seçimi hakkında bir fikir oluşturacaktır.

Defne ERKARA 1992 yılında Çapa Tıp Fakültesini kazanıp 1998 yıllında üniversiteyi 2.likle bitirip mezun olma başarısını göstermiştir. Üniversite eğitiminden sonra aynı yıl içerisinde uzmanlık eğitimi için yine Çapa Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi anabilim dalını kazanıp 2004 yılında bu cerrahi bölümünde uzmanlığı aldı. Uzmanlık eğitiminden sonra 2004 – 2014 yılları arasında bir çok klinik ve özel hastanelerde çalıştıktan sonra 2014 yılında İstanbul Gayrettepe de kendi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik kliniğini kurdu.

Defne ERKARA’nın hem yurtiçinden hem de yurtdışından gelen hastalarına hizmet vermekte. Defne ERKARA’nında kendini açıklarken dediği gibi ‘’Bazen en iyi estetik cerrah kim sorusunu duyuyorum. Bence en iyi estetik cerrah sizi en iyi anlayandır.’’ Anlayışı ile hastalarına hizmet vermekle kalmayıp Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında 1000lerce başarılı operasyonlara imza atma başarısı göstermiştir.

Bizler bu makalemizde Defne ERKARA ile Burun Estetiği operasyonları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Defne ERKARA’nın diğer operasyonları hakkında bilgi almak için www.onlineestetik.com adresimizi ziyarete devam edebilirsiniz.

  • Defne ERKARA ile Burun Estetiği ( Rinoplasti )

Burun Estetiği estetik operasyonları içerisinde en çok tercih edilen estetik operasyonlarının başında gelmektedir.

Defne ERKARA ile Burun Estetiği ( Rinoplasti ) Nasıl Yapılır?

Defne ERKARA operasyonu genel anestezi ile yapmayı tercih etmekte. Lokal anestezi yöntemi kullanmayı tercih etmeyen Defne ERKARA bunun nedenini ise Lokal anestezi ile yapılan  Burun Estetiği ameliyatının hastanın gözü önünde yapılacağından dolayı hastada psikolojik olarak olumsuz durum yaratacağı düşüncesi ile lokal anestezi yerine genel anestezi altında operasyona başlar.

  • Defne ERKARA ile Burun Estetiği ( Rinoplasti )Süresi

Sadece Burun Estetiği ameliyatı yapılacak ise bu işlemin süresi yaklaşık 2 saat sürmektedir. Fakat bazı durumlarda farklı işlemlerin de yapılacak olmasından dolayı operasyonların sürelerinde artış olmaktadır.

  • Defne ERKARA ile Burun Estetiği ( Rinoplasti ) Hangi Yöntemle Yapılır?

Burun Estetiği hem açık hem de kapalı yapılabilmekte iken Defne ERKARA kapalı burun estetiği yöntemi yerinde açık burun estetiği yöntemini tercih etmektedir. Açık burun estetiğini tercih etmesinin nedenini ise burun bölgesinde yer alan kıkırdak, yumuşak doku ve kemik yapılarının doktor tarafında gözle görülüp değerlendirmesi ve burun bölgesinde var olan sorunları daha rahat görme olanağı sunmasıdır. Böylece operasyonun daha başarılı ve daha sağlıklı olacağını savunduğu için açık burun estetiği yöntemini yapmayı tercih etmektedir.  

  • Defne ERKARA ile Burun Estetiği ( Rinoplasti ) Ameliyatı Sırasında
Defne ERKARA Burun Estetiği ( Rinoplasti )
Defne ERKARA Burun Estetiği ( Rinoplasti )

Burun Estetiği operasyonunda silikon tampon kullanan Defne ERKARA burunun içerisine ortasında ince bir kanal olan ve nefes alabilme özelliği olan silikon tamponu burnun içerisine yerleştirilir. Buruna yerleştirilen bu silikon tampon yaklaşık 1 hafta sonra doktor Defne ERKARA tarafından çıkarılır. Tampon çıkarma konusunda başka doktorlar veya kliniklerde daha önce olumsuz durum yaşayanlar her ne kadar çok fazla olmuşsa da Defne ERKARA tarafından çıkarılan silikon tamponlar büyük bir titizlikle çıkarılmakla beraber şu ana kadar bu konuda en küçük bir yakınma dahi olmamıştır.

Burun estetiği ameliyatına başlamadan önce hastaya yapılan etkili ağrı kesici ile hasta ne operasyon anında nede operasyon sonrasında herhangi bir ağrı hissetmez. Burun Estetiği sonrasında hasta azda olsa acı hissedebilmektedir. Bu acılarda doktorunuzun da sizlere tavsiye ettiği günlük kullanacağınız ağrı kesiciler ile giderilebilmektedir.

  • Defne ERKARA ile Burun Estetiği ( Rinoplasti ) Ameliyatı Sonrası

Burun Estetiği Ameliyatı eğer açık burun estetiği ile yapılmışsa burun ucunda bulunan dikişler yaklaşık 1 hafta sonra alınır. 1 hafta sonunda burunda bulunan bantlar yenilenip yeniden yapıştırılan bantlar 1 hafta daha hastanın burnunda kalmakta. Doktorunuz Defne ERKARA tarafından burnunuzun yeni şeklini ve yapısını korumak için kullanılan plastik ateller de yaklaşık 1 hafta sonra alınır. Burun Estetiği ameliyatı sonrası hasta 1 gün hastanede yatırılır.

Burun Estetiği sonrası hastada şişlikler ve morluklar oluşabilmekte. Buz tedavisi ve kremler ile bu sorun aşılır. Operasyonun 2. Haftasında daha önce yenilenen bantlarda alındıktan sonra masaj yapılır. Doktorunuz Defne ERKARA’nın da sizlere gösterdiği şekilde de masaja evinizde ve işyerinizde sizlerde yapabilirsiniz. Ameliyattan 1 ay sonra operasyon bölgesinde ödem ve şişliler büyük oranda azalır. Yaklaşık 6 ayın sonunda tüm şişlikler biter.

  • Defne ERKARA ile Burun Estetiği ( Rinoplasti ) Sonrası Kontrol

Operasyon sonrası Defne ERKARA tarafından 1. Ayın sonunda ve 6. Ayın sonunda olmak üzere 2 kez kontroller yapılır.

  • Defne ERKARA ile Burun Estetiği ( Rinoplasti ) Fiyatları
Defne ERKARA Burun Estetiği ( Rinoplasti )
Defne ERKARA Burun Estetiği ( Rinoplasti )

Tüm estetik operasyonlarında olduğu gibi Burun Estetiğinde de net fiyat vermek olanaksızdır. Ortalama fiyat almak için iletişim bölümünde vereceğimiz whatsap hattında doktorunuza burnunuzun resimlerini yollayıp isteklerinizi belirtmeniz halinde veya Defne ERKARA kliniğine bizzat gitmeniz durumunda net fiyat alabilirsiniz.

İletişim

Adres: Op. Dr. Defne Erkara Yıldız Posta Cad. Evren Sitesi A Blok No: 32 D: 5 Gayrettepe, Beşiktaş/ İstanbul

e-mail: [email protected]

Whatsap: 0 533 692 15 98

Tamamen bilgi amaçlı olan bu yazımız sizlere operasyon öncesi bir fikir sunma amacıyla yazılmıştır. Daha detaylı bilgiler için doktorunuz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu