Meme Estetiği

Defne ERKARA Göğüs Büyütme

Defne ERKARA Göğüs Büyütme

Defne ERKARA Göğüs Büyütme
Defne ERKARA Göğüs Büyütme

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı ( Bayan Estetik Cerrah ) olan Defne ERKARA ile Burun Estetiğine değinmeden önce Defne ERKARA’nın kısa bir biyografisine bakmak sizler için doktor seçimi hakkında bir fikir oluşturacaktır.

Defne ERKARA 1992 yılında Çapa Tıp Fakültesini kazanıp 1998 yıllında üniversiteyi 2.likle bitirip mezun olma başarısını göstermiştir. Üniversite eğitiminden sonra aynı yıl içerisinde uzmanlık eğitimi için yine Çapa Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi anabilim dalını kazanıp 2004 yılında bu cerrahi bölümünde uzmanlığı aldı. Uzmanlık eğitiminden sonra 2004 – 2014 yılları arasında bir çok klinik ve özel hastanelerde çalıştıktan sonra 2014 yılında İstanbul Gayrettepe de kendi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik kliniğini kurdu.

Defne ERKARA’nın hem yurtiçinden hem de yurtdışından gelen hastalarına hizmet vermekte. Defne ERKARA’nında kendini açıklarken dediği gibi ‘’Bazen en iyi estetik cerrah kim sorusunu duyuyorum. Bence en iyi estetik cerrah sizi en iyi anlayandır.’’ Anlayışı ile hastalarına hizmet vermekle kalmayıp Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında 1000lerce başarılı operasyonlara imza atma başarısı göstermiştir.

Bizler bu makalemizde Defne ERKARA ile meme büyütme operasyonları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Defne ERKARA’nın diğer operasyonları hakkında bilgi almak için www.onlineestetik.com adresimizi ziyarete devam edebilirsiniz.

  • Defne ERKARA Göğüs Büyütme Estetiği

Bir çok kadın göğüslerinin küçük olmalarından şikayetçidirler. Bu durumdan şikayet edenlerin başvurduğu operasyon Göğüs Büyütme Estetiği Defne ERKARA tarafından son derece titizlikle yapılmaktadır. Yağ enjeksiyonu yada silikon implant yöntemleri ile meme büyütme estetiği yapılmaktadır.

  • Hangi Durumlarda Meme Büyütme Estetiği Yapılır?
Defne ERKARA Göğüs Büyütme
Defne ERKARA Göğüs Büyütme

Simetri olmayan göğüslere sahip olan bayanlar Meme Büyütme Estetiği yaptırabilirler.

Hamilelik sonrası dönemde memelerde hacim kaybı yaşanmaktadır. Hamilelik sonrası dönemde yani emzirme döneminde yine emzirmeye bağlı olarak memelerde sarkmaların oluşması durumunda Meme Büyütme Estetiği yaptırılabilir.

Göğüslerinin küçük olduğunu düşünen kadınlar Meme Büyütme Estetiği yaptırabilir.

Daha önce memelere yerleştirilen impilant ve silikonların eskimesi hacimlerini kaybetmesi durumunda tekrar Meme Büyütme Estetiği yaptırılabilir.

Defne ERKARA Göğüs Büyütme Estetiği Yöntemleri

Defne ERKARA ile Göğüs Büyütme Estetiği 2 farklı yöntem ile yapılmaktadır. Bu yöntemler

Silikon Meme Protezleri ile Meme Büyütme

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

  1. Silikon Meme Protezleri ile Meme Büyütme

Meme büyüme estetikleri içerisinde en çok kullanılan yöntem şüphesiz ki Silikon Meme Protezleri ile Meme Büyütme operasyonlarıdır. Kendi içerisinde farklı kategoriler oluşturan Silikon Meme Protezleri

Damla protez

Yuvarlak protez

Silikon içerikli Protez

Fizyolojik serum içerikli protez

Düz yüzey protez

Pürüzlü yüzey protez

Defne ERKARA tarafından da başarılı şekilde uygulanan Silikon Meme Protezleri ile Meme Büyütme estetiğinde kullanılan protezler FDA yoğun klinik çalışmaları sonucunda herhangi bir hastalığa ve kansere yol açmadığı belirtilmiştir. Çoğu kadının meme estetiği yaptırırken çekindiği konuların başında meme protezlerinin alerji yapıp yapmadığıdır. Meme silikonları içerisinde yer alan maddelerin tümü günlük hayatta kullandığımız el kremleri, işlenmiş gıdalar, sabunlar ve su geçirmez kaplamalar gibi ürünlerde de kullanılmaktadır. Vücuda karşı uyum sorunu yaşamayan meme silikonlarının alerji oluşturma durumu oldukça düşük ihtimallidir.

Silikon Meme Protezleri ile Meme Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme silikonları için göğüs bölgesinde 4 farklı kesi alanı vardır. Bu alanları sıralayacak olursak

Meme altı

Koltuk altı

Meme başı çevresi

Göbek kesileri

Hastanın isteğine ve vücut yapısına göre doktorunuz Defne ERKARA tarafından sizler için uygun olan kesi alanı belirlenir.

Meme altı kesisinde meme bezine ve süt kanallarına herhangi bir zarar verilmez. Meme altına arılan kesi kısa süre içerisinde yara haline dönüşüp iyileşir. Bu yara izi zamanla görünmeyecek kadar küçük duruma gelir.

Meme Başı çevresinde yapılan kesi meme başında bulunan renkli alanda açılan çok küçük bir kesi ile operasyon yapılmakta. Fakat meme başı çevresinde yapılan kesilerin süt kanallarına zarar verme ihtimali de bulunmaktadır.

Koltuk altı kesisinde ise meme bölgesine herhangi  bir kesi işlemi yapılmaksızın koltuk altından yapılan operasyonla endoskopik olarak protez yerleştirilir. Bu bölgede oluşan yara izleri zamanla kaybolmakta. Göbek kesilerinden yapılan Silikon Meme Protezleri ile Meme Büyütme operasyonu da koltuk altı kesi operasyonu ile aynı yöntemle yapılmaktadır.

Defne ERKARA tarafından yapılan yağ enjeksiyonu ile meme büyütme estetiği için başka makalemizde bu konuya değineceğiz.

  • Defne ERKARA ile Meme Büyütme Estetiği Fiyatları

Tüm estetik operasyonlarında olduğu gibi Meme Büyütme Estetiğinde de net fiyat vermek olanaksızdır. Ortalama fiyat almak için iletişim bölümünde vereceğimiz whatsap hattında doktorunuza burnunuzun resimlerini yollayıp isteklerinizi belirtmeniz halinde veya Defne ERKARA kliniğine bizzat gitmeniz durumunda net fiyat alabilirsiniz.

İletişim

Adres: Op. Dr. Defne Erkara Yıldız Posta Cad. Evren Sitesi A Blok No: 32 D: 5 Gayrettepe, Beşiktaş/ İstanbul

e-mail: [email protected]

Whatsap: 0 533 692 15 98

Tamamen bilgi amaçlı olan bu yazımız sizlere operasyon öncesi bir fikir sunma amacıyla yazılmıştır. Daha detaylı bilgiler için doktorunuz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

 

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu