Devlet Hastanelerinde Estetik Ameliyatları

Devlet Hastanelerinde Ameliyatsız Burun Estetiği Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Ameliyatsız Burun Estetiği Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Ameliyatsız Burun Estetiği Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Ameliyatsız Burun Estetiği Yapılır mı?

Estetik operasyonları içerisinde en çok tercih edilen estetik operasyonu şüphesiz ki burun estetiğidir. Burun estetiği çeşitleri günümüzün ilerleyen teknolojileri ile bir çok farklı yöntemle yapılmaya başlandı. bu yöntemlerden en çok tercih edilen ise Ameliyatsız Burun Estetiği yöntemidir. Bizler de sizler için bu makalemizde Devlet Hastanelerinde Ameliyatsız Burun Estetiği Yapılır mı? sorusunu cevaplayacağız. Devlet hastanelerinin hepsinde olmasa da bir çok devlet hastanelerinde ve üniversite hastanelerinde ameliyatsız burun estetiği operasyonları yapılmaktadır. Fakat bu sorunun cevabını vermeden önce Ameliyatsız Burun Estetiği hakkında kısa bilgiler vermemiz sizlerin de bu operasyonu geçirmeden önce ön bilgi alarak operasyon geçirmeniz yararınıza olacaktır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?

Ameliyatsız Burun Estetiği burun köprüsü üzerinde dermal dolgu uygulaması ile yapılan bir estetik operasyonudur. Çoğu insan burunun üzerinde bulunan düz burun köprüsünden şikayetçidirler. Dermal dolgu kullanılarak yapılan ameliyatsız burun estetiğinde amaç daha yüksek bir burun dolgusu oluşturup burun şeklini düzeltmektir.

Ameliyatsız Burun Estetiğini düşünen hastaların ortak özelliği burnunda radikal değişimlerden çok küçük rötuşlar ile burun şeklinin düzeltilmek istenmesidir. Ameliyatsız Burun Estetiği cildin altına sıvı halde enjekte edilerek içerisinde bir çok karışım olan dolgunun burnun şeklini düzeltmesi ile operasyon tamamlanır. Bu dolgu maddesinin içeriği başta hyaluronik asit olmak üzere bir çok faydalı bileşenden oluşmaktadır. Böylece burun ucu düşüklüğü burun kemeri gibi sorunlar küçük dokunuşlar ile düzeltilebilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Devlet Hastanelerinde Ameliyatsız Burun Estetiği Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Ameliyatsız Burun Estetiği Yapılır mı?

Ameliyatsız Burun Estetiği ayakta uygulanabilen herhangi bir ağrı ve acıya maruz kalınmadığı için operasyon sırasında genel veya lokal anesteziye ihtiyaç duyulmamaktadır. Burunun sıkıntılı bölgelerine uygulanarak burunda çökme, burun ucu düşüklüğü, yamukluk ve şekil bozuklukları çok kısa süre içerisinde düzeltilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

Cerrahi burun estetiği düşünen kişiler cerrahi operasyon öncesinde deneme amaçlı yapabilir.

Burnunda radikal değişim istemeyen sadece küçük dokunuşlar isteyenlere

Burun ucu düşüklüğü yaşayanlara

Burunun profil görüntüsünü beğenmeyenler

Cerrahi müdahalelerden rahatsız olanlar

Çok hafif burun ucunun kalkık olmasını isteyenler

Nefes almada sıkıntı yaşayanlar

Burnunda herhangi bir kesi yaptırmak istemeyenler

Kişilere Ameliyatsız Burun Estetiği çok rahatlıkla uygulanabilir.

Ameliyatsız Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Ameliyatsız Burun Estetiği herhangi bir kesi yapılmadan sadece dolgu enjekte işlemi ile yapıldığından operasyon sırasında acı ve ağrı çekme ihtimali çok düşüktür.

Yaklaşık 10 – 15 dakika arası kısa bir süre sonunda operasyon biter.

Burun eğriliği küçük dokunuşlar ile kamufle edilir.

Cerrahi burun estetiği sonrasında oluşan olumsuzluklar Ameliyatsız Burun Estetiği ile giderilir.

Devlet Hastanelerinde Ameliyatsız Burun Estetiği Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Ameliyatsız Burun Estetiği Yapılır mı?

Ameliyatsız Burun Estetiği hakkında bilgiler verdikten sonra şimdide gelelim makalemizin konusu olan Devlet Hastanelerinde Ameliyatsız Burun Estetiği Yapılır mı? sorunun cevabına. Evet devlet hastanelerinde ameliyatsız burun estetiği yapılır. Çok basit ve çok kısa bir işlem olduğundan burun estetiği yapan tüm devlet ve üniversite hastanelerinde ameliyatsız burun estetiği çok başarılı şekilde yapılmaktadır. Fakat küçük şehirlerde yaşıyor iseniz burada bulunan hastanelerde estetik cerrahi kliniğinin olmaması durumunda size yakın olan büyük şehirlerde bulunan devlet ve üniversite hastanelerinde yaptırabilirsiniz.

SGK Hangi Durumlarda Ameliyatsız Burun Estetiği Masrafını Karşılar?

SGK Ameliyatsız Burun Estetiği operasyonlarının belli kısmını ve hatta bazı durumlarda tamamını karşıladığını belirtmiştik. Tabi ki SGK’nın bu masrafları karşılama şartları vardır. Eğer ki Ameliyatsız Burun Estetiği hasta herhangi bir sağlık sorunu olmaksızın tamamen estetik görünüm amacıyla yaptırıyor ise operasyon ücretinin tamamını hasta karşılamak zorundadır.

Ameliyatsız Burun Estetiği kişiye özel tamamen estetik bir görünüm amacıyla yapıldığı taktirde 2019 yılında ortalama 15000 TL – 4000 TL arasında değişkenlik gösteren fiyatlar 2020 yılında ortalama 2500 – 6000 TL arasında olmaktadır. Doktorunuz tarafından burunuz ile ilgili yapısal bir bozukluk raporu tutulmuş veya estetik ameliyatına kulak burun boğaz doktoru da müdahil olacak ise bu durumda hastanede yatış, doktor ücretleri, ameliyat giderleri SGK tarafından karşılanıp sadece estetik operasyon giderleri hastadan tahsis edilmektedir.

Basit Burun Estetiği hakkında genel bilgileri ve Devlet Hastanelerinde Basit Burun Estetiği Yapılır mı?  sorusuna cevap verdikten sonra son olarak sizlere estetik dolgu hakkında küçük önerimiz olacak. İster özel hastanelerde isterse de devlet hastanesinde Basit Burun operasyonu gerçekleştirmek istiyor iseniz doktorunuzu mutlaka çok iyi araştırmalı ve sizlere uygulayacağı dolgu malzemesi hakkında ön bilgi alınız. Bu bilgiler ve araştırmalar sizlerin operasyonununuz başarılı ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Devlet hastanelerinde nasıl randevu alınır?

Şimdide gelelim randevuyu nasıl alacağınıza Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinden randevu alabilmek için MRHS sisteminden internet üzerinden alabileceğiniz gibi MRHS uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, E-devlet üzerinden MRHS partalından ya da 182 numarayı telefonla arayarak randevunuzun tarihini ve doktorunuzu seçebilirsiniz. Randevu almadan önce doktorunuz mutlaka çok iyi araştırmanızı öneriyoruz. Bizde sizler için Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi doktorlarının her birini çok ayrıntılı şekilde araştırıp sayfamızda bulunan doktorlar kategorisi altında yayınladık. Araştırmalarınıza buradan devam edebilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu