Devlet Hastanelerinde Estetik Ameliyatları

Devlet Hastanelerinde Basit Burun Estetiği Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Basit Burun Estetiği Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Basit Burun Estetiği Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Basit Burun Estetiği Yapılır mı?

Devlet hastanelerinde bir çok burun estetiği yapılmaktadır. Fakat Devlet Hastanelerinde Basit Burun Estetiği Yapılır mı? sorusuna gelecek olursak her devlet hastanesinde olmasa da bir çok devlet hastanelerinde Basit Burun Estetiği yapılmaktadır. Basit Burun Estetiği klasik burun estetiğine göre bir çok avantajı bulunmaktadır. Devlet Hastanelerinde Basit Burun Estetiği Yapılır mı? sorusundan önce Basit Burun Estetiği hakkında detaylı bilgi alıp daha sonra Basit Burun estetiği yaptırmak sizlerin yararınıza olacaktır. Bu yüzden sizler için basit burun estiği hakkında ön bilgi verdikten sonra Devlet Hastanelerinde Basit Burun Estetiği Yapılır mı? hakkında bilgi vermek daha faydalı olacaktır.

Basit Burun Estetiği Nedir?

Basit Burun Estetiği yaklaşık 15 dakika ile 30 dakika arası süren lokal anestezi yöntemi ile uygulanan ve iyileşme süreci hızlı olup kişiyi rahatsız etmeyen bir burun estetiği modelidir. Basit Burun Estetiğinde hastaya kesinlikle bandaj alçı veya tampon uygulaması yapılmamaktadır. Operasyon öncesinde doktorunuz sizlerden burun burnunuzun profil resimlerini isteyebilir veya hastaneye gittiğinizde burun profil reminiz doktorunuz tarafından çekilir. Doktorunuz tarafından farklı modellerde burun tasarımlarınız çizildikten sonra sizler için yüzünüze en uygu olan burun modeli belirlenir.

Basit Burun Estetiği sonrası hasta çok kısa bir sürede sosyal hayatına devam edebilir. Operasyon sırasında veya sonrasında hastada şişlik, morarma gibi olumsuz durumların görülme ihtimali oldukça düşüktür.

Basit Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

Lokal anestezi yöntemi ile yapıldığından dolayı operasyon sırasında acı çekmezsiniz.

Tampon, neşter ve alçı kesinlikle kullanılmaz.

İyileşme süreci oldukça konforlu ve kısa sürer.

Kesi yapılmadan noktasal dokunuşlar ile operasyon tamamlanır.

Operasyondan çok kısa bir süre sonra sosyal hayata dönüş yapılır.

Operasyon süresi yaklaşık 15 dk ile 30 dk gibi kısa bir sürede tamamlanmakta.

Herhangi bir riski olmayan ve tamamen basit bir uygulamadır.

Hasta operasyon sonrası yeni burnunu dijital ortamda görebilir.

Devlet Hastanelerinde Basit Burun Estetiği Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Basit Burun Estetiği Yapılır mı?

Basit Burun Estetiği hakkında ön bilgiyi verdikten sonra şimdi de gelelim Devlet Hastanelerinde Basit Burun Estetiği Yapılır mı? sorunun cevabına. Devlet Hastanelerinde Basit Burun Estetiği yapılmaktadır. Fakat bu operasyon estetik dünyasına yeni girdiği için bu operasyonu her devlet hastanesinde bulamayabilirsiniz. Çünkü her devlet hastanesinde Basit Burun Estetiği operasyonunda kullanılacak olan aletler olmayabilir veya yeteri kadar estetik cerrahi bulunmayabilir. Fakat sağlık bakanlığının son zamanlarda estetik operasyonlarına önem vermesi ve devlet hastanelerinde estetik kliniklerinin büyütülmesi çalışması yapıldığı bilinmektedir. Özellikle şehir hastanelerine kurulan büyük estetik merkezleri ile basit burun estetiği operasyonları yapılmaktadır. Yakın zamanda sadece büyük şehirlerde ve şehir hastanelerinde değil bir çok devlet hastanesinde tüm estetik operasyonlarının yanında Basit Burun Estetiği de yapılacaktır.

SGK Hangi Durumlarda Basit Burun Estetiği Masrafını Karşılar?

SGK Basit Burun Estetiği operasyonlarının belli kısmını ve hatta bazı durumlarda tamamını karşıladığını belirtmiştik. Tabi ki SGK’nın bu masrafları karşılama şartları vardır. Eğer ki Basit Burun Estetiği hasta herhangi bir sağlık sorunu olmaksızın tamamen estetik görünüm amacıyla yaptırıyor ise operasyon ücretinin tamamını hasta karşılamak zorundadır.

Basit Burun Estetiği kişiye özel tamamen estetik bir görünüm amacıyla yapıldığı taktirde 2019 yılında ortalama 15000 TL – 4000 TL arasında değişkenlik gösteren fiyatlar 2020 yılında ortalama 2500 – 6000 TL arasında olmaktadır. Doktorunuz tarafından burunuz ile ilgili yapısal bir bozukluk raporu tutulmuş veya estetik ameliyatına kulak burun boğaz doktoru da müdahil olacak ise bu durumda hastanede yatış, doktor ücretleri, ameliyat giderleri SGK tarafından karşılanıp sadece estetik operasyon giderleri hastadan tahsis edilmektedir.

Basit Burun Estetiği hakkında genel bilgileri ve Devlet Hastanelerinde Basit Burun Estetiği Yapılır mı?  sorusuna cevap verdikten sonra son olarak sizlere estetik dolgu hakkında küçük önerimiz olacak. İster özel hastanelerde isterse de devlet hastanesinde Estetik Dolgu operasyonu gerçekleştirmek istiyor iseniz doktorunuzu mutlaka çok iyi araştırmalı ve sizlere uygulayacağı dolgu malzemesi hakkında ön bilgi alınız. Bu bilgiler ve araştırmalar sizlerin operasyonununuz başarılı ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Devlet hastanelerinde nasıl randevu alınır?

Şimdide gelelim randevuyu nasıl alacağınıza Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinden randevu alabilmek için MRHS sisteminden internet üzerinden alabileceğiniz gibi MRHS uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, E-devlet üzerinden MRHS partalından ya da 182 numarayı telefonla arayarak randevunuzun tarihini ve doktorunuzu seçebilirsiniz. Randevu almadan önce doktorunuz mutlaka çok iyi araştırmanızı öneriyoruz. Bizde sizler için Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi doktorlarının her birini çok ayrıntılı şekilde araştırıp sayfamızda bulunan doktorlar kategorisi altında yayınladık. Araştırmalarınıza buradan devam edebilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu