Ameliyatsız EstetikBurun Estetiği

Devlet Hastanelerinde Burun Dolgusu

Devlet Hastanelerinde Burun Dolgusu

Devlet Hastanelerinde Burun Dolgusu
Devlet Hastanelerinde Burun Dolgusu

Estetik cerrahide en kapsamlı ve en çok tercih edilen estetik çeşidi şüphesiz ki Burun Estetiğidir. Burun estetiğinin bu kadar yaygınlaştığı günümüzde Devlet Hastanelerinde Burun Dolgusu operasyonları da yapılmaya başlandı. Devlet Hastanelerinde Burun Dolgusu operasyonları her devlet hastanesinde olmasa da bir çok devlet hastanesinde başarılı şekilde uygulanmaktadır. Burun Dolgusunun burun estetiği cerrahisinden farkları vardır. Yani Burun dolgusu Burun estetiğinden çok farklı bir operasyondur. Bir estetik operasyonuna karar vermeden önce mutlaka o operasyonu hastanenizi ve doktorunuzu çok iyi araştırmanız gerekiyor. Bizler de sizler için Devlet Hastanelerinde Burun Dolgusu operasyonları hakkında genel bilgileri vermeden önce Burun Dolgusu hakkında küçük bilgiler verip bu bilgiler ışığında Burun Dolgusu yaptırmaya karar vermenizi öneririz.

Burun Dolgusu klasik burun estetiğinden farklı olarak ameliyatsız bir estetik cerrahi müdahaledir. Burun Dolgusu burnu şekillendirmek amacıyla yapılan bir operasyondur. Buruna uygulanan dolgu ile burun bölgesinde oluşan çukurlukları kapatıp doğal bir görünüm elde edilir. Burun Dolgusu operasyonu ile burun sırtı, burun kemeri ve burun asimetrisi gibi alanlarda oluşan şekil bozuklukları çok kısa sürede yapılan operasyon ile kapatmak amaçlanır.

Burun Dolgusu herhangi bir cerrahi işlem gerektirmediğinden dolayı operasyonda yaş sınırı yoktur. 18 yaş üstü kişilerin çok rahat bir şekilde yaptırdığı Burun Dolgusu operasyonunu 18 yaş altında olan kişiler de ise yasa gereği anne veya babasının yazılı onayı ile Burun Dolgusu operasyonu gerçekleştirir.

Burun Dolgusu operasyonunda en önemli husus kişinin burun gelişimini tamamlamış olması gerekmektedir. Özellikle 15 yaş altı kişilerde burun yapısı tam anlamıyla gelişmediği taktirde Burun Dolgusu önerilmemektedir. Zira burun yapısı geliştikten sonra dolgu operasyonuna gerek kalmadan burun doğal şekline kavuşabilmektedir.

Burun Dolgusu daha önce burun estetiği yaptırmış kişilere de uygulanabilmektedir. Burun Dolgusu yaklaşık 1 yıl kalıcı olabilmektedir. Operasyon sırasında kişi sadece küçük iğne sızısı hissetmekte olup herhangi bir ağrı ve acı hissetmezler. İğneden çekincesi olan kişiler içinden iğne sızısını hissetmemeleri için lokal anestezi ile uygulama yapılabilir. Her operasyonun yan etkisi olabileceği gibi Burun Dolgusu operasyonun da küçük te olsa yan etkisi olabilmekte. Bu yan etkiler hafif morarma ve şişmeler ile sınırlı olmaktadır. Çok kısa sürede bu yan etkiler geçmektedir.

Burun Dolgusu hakkında genel bilgileri verdikten sonra

Devlet Hastanesinde Burun Dolgusu Yaptıracaklar Nelere Dikkat Etmelidir?

  • Bazı devlet hastanelerinde Plastik ve estetik cerrahi bulunmayabilir ve bulunsa bile bazı hastanelerde burun estetiğini kulak burun boğaz bölümünde de burun estetiği yapılabilmektedir. Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Olacak Hastalar hastanede estetik kliniği yoksa hastanenin kulak burun boğaz bölümünde burun estetiği ameliyatının yapılıp yapılmadığını mutlaka araştırması gerekmektedir. Bu araştırmayı onlineestetik.com adresimizden araştırmanızı yapabilirsiniz.
  • Ameliyatı gerçekleştirecek olan doktorunuzun daha önce gerçekleştirdiği burun dolgusu operasyonlarını ve referanslarını mutlaka araştırınız. Doktorlar hakkında bilgi almak için onlineestetik.com adresimizden araştırmanızı yapabilirsiniz.
  • Bazı hastanelerde burun estetikleri kulak burun boğaz bölümü doktoru tek başına operasyonu gerçekleştirirken bazı hastanelerde de hem kulak burun boğaz hem de estetik cerrahları birlikte ameliyata girmektedir. Bu araştırmayı yapıp bilgi almanız yararınıza olacaktır.
  • Estetik operasyonun başarılı olması elbette önemli olduğu gibi bir başa önemli husus da burun estetiği operasyonun fiyatının ne kadar olduğudur. Burun estetiği fiyatlarını mutlaka iyi araştırıp daha sonrasında sürpriz yaşamamanız iyi olacaktır.

Devlet Hastanelerinde Burun Dolgusu Fiyatları 2020

Devlet Hastanelerinde Burun Dolgusu
Devlet Hastanelerinde Burun Dolgusu

Devlet Hastanelerinde yapılan Burun Dolgusu Fiyatları operasyonun çeşidine hastanın beklentisine ve operasyonun gerçekleştirileceği hastaneye göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Devlet hastanelerinde yapılan Burun Dolgusu fiyatları burun estetiği operasyonu ortalama 2000 TL- 5000 TL arasında değişkenlik gösterebilmekte iken hastanın durumuna göre operasyon ücretinin bir kısmını SGK karşılamaktadır.

SGK Hangi Durumlarda Burun Estetiği Masrafını Karşılar?

SGK burun dolgusu operasyonlarının belli kısmını ve hatta bazı durumlarda tamamını karşıladığını belirtmiştik. Tabi ki SGK’nın bu masrafları karşılama şartları vardır. Eğer ki burun estetiğinde hasta herhangi bir sağlık sorunu olmaksızın tamamen estetik görünüm amacıyla yaptırıyor ise operasyon ücretinin tamamını hasta karşılamak zorundadır.

Burun estetiği kişiye özel tamamen estetik bir görünüm amacıyla yapıldığı taktirde 2019 yılında ortalama 1500 TL – 4000 TL arasında değişkenlik gösteren fiyatlar 2020 yılında 2000 TL – 5000 TL arasında olmaktadır. Doktorunuz tarafından burnunuz ile ilgili yapısal bir bozukluk raporu tutulmuş veya estetik ameliyatına kulak burun boğaz doktoru da müdahil olacak ise bu durumda hastanede yatış, doktor ücretleri, ameliyat giderleri SGK tarafından karşılanıp sadece estetik operasyon giderleri hastadan tahsis edilmektedir.

Devlet hastanelerinde nasıl randevu alınır?

Şimdide gelelim randevuyu nasıl alacağınıza Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinden randevu alabilmek için MRHS sisteminden internet üzerinden alabileceğiniz gibi MRHS uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, E-devlet üzerinden MRHS partalından ya da 182 numarayı telefonla arayarak randevunuzun tarihini ve doktorunuzu seçebilirsiniz. Randevu almadan önce doktorunuz mutlaka çok iyi araştırmanızı öneriyoruz. Bizde sizler için Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi doktorlarının her birini çok ayrıntılı şekilde araştırıp sayfamızda bulunan doktorlar kategorisi altında yayınladık. Araştırmalarınıza buradan devam edebilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu