Burun EstetiğiEstetik Ameliyatları

2023 Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Fiyatları

İçindekiler

Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği ameliyatı olacakların araştırdığı Devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatları yazımız ile sizlerleyiz. Son dönemlerde sayısı daha da fazla artan estetik ameliyatlar arasında en gözde olanı burun estetiği oldu. Rinoplasti olarak adlandırılan burun ameliyatında merak edilen birkaç konu ön plana çıkıyor. Bunların başında devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatları geliyor. Peki devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatları belli mi? Devlet hastanelerinde burun estetiği ücretli mi? Özel hastanelerde burun estetiği fiyatları ne kadar?

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği, bir diğer adıyla rinoplasti, son dönemlerin en çok tercih edilen estetik ameliyatlarından biri olmuştur. Ülkemizde de bu alanda önemli gelişmelerin yaşanması nedeniyle yurt dışından da birçok hasta burun estetiği ameliyatı olmak için Türkiye’yi seçmeye başladı. Peki nedir bu burun estetiği ameliyatı neden yapılır, riski var mı, 2023 burun estetiği ücretleri ne kadar?

Rinoplasti

Burun estetiği, burunda yaşanan sağlık sorunları ve doğuştan y ada sonradan yaşanan şekil bozukluğunun düzeltilmesi için yapılan bir tür estetik ameliyattır. Farklı işlemler uygulanarak yapılan bu ameliyatın farklı aşamaları bulunuyor. Ameliyatın yapılmasının iki amacı bulunuyor. Birincisi sağlık problemlerini ortadan kaldırarak hastanenin rahat nefes almasını ve daha sağlıklı bir hayat sürdürmesini sağlamaktır. İkincisi ise şekil bozukluğu gidererek estetik bir görüntü vermektedir. Son dönemlerde daha çok farklı bir görüntü kazanmak için burun estetiği ameliyatları artmaya başladı.

Burun Estetiği Ameliyatını Hangi Doktorlar Yapar?

Burun estetiği ameliyatını iki farklı branşta doktorlar yapmaktadır. Sağlık ile ilgili problemler için yapılan ameliyatlarda Kulak burun boğaz (KBB) doktorlarının daha fazla öne çıktığını ve ameliyatı daha fazla onların yaptığını söyleyebiliriz. Ancak şekil değişikliği için yapılan ameliyatlarda plastik ve estetik cerrahların öne çıktığını görüyoruz.

Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Ameliyatı Yapılır Mı?

Son dönemlerde artan ilgiden sonra devlet hastaneleri de burun estetiği ameliyatı sayısını artırdı. Devlet hastaneleri arasında şehir hastaneleri, eğitim araştırma hastaneleri, numune hastaneleri gibi hastanelerde yer alıyor. Sağlık problemini tedavi etmek isteyen hastalar,  muayene için KBB uzmanına gitmesi gerekiyor. Şekil değişikliği için ise KBB uzmanlarının yanında varsa Plastik cerrahı da müdahale etmektedir.

SGK Burun Estetiği Ücretini Karşılar Mı?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) burun estetiği ücretini karşılamamaktadır. Estetik ameliyat olduğu için SGK bu masrafları karşılamamaktadır. Ancak bazı özel sigorta şirketleri, estetik ameliyat ücretlerinin bir kısmını ya da tamamını karşılayabilmektedir. Bunun ne kadarını karşılayacağını sigorta şirketiniz size detaylı bir şekilde izah edecektir. SGK tarafından burun ameliyatında karşılanan bazı aşamalar söz konusudur. Özellikle sağlık problemini ortadan kaldırılmak için yapılan işlemlerde SGK bazı karşılamaları yapar.

Özel Hastanelerde Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Devlet hastanesinden ziyade özel hastanelerde sırf estetik amaçlı yapılan ameliyatların sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Bu da estetik ameliyatı yapan hastane ve doktorların sayısının da günden güne artmasına neden oluyor. Artan talebi karşılamak için birçok hastane, estetik ameliyat yapmaya başladı. Hem talebin artması, hem yurt dışından yoğun hasta talebinin olması hem de gelişen teknoloji ile beraber fiyatların artması 2023 burun estetiği fiyatlarının da artmasına neden oldu. Özel hastanelerde burun estetiği fiyatları 2023 yılında genel olarak 55.000 TL ile 75.000 TL arasında değişiyor. Ancak bundan daha uygun fiyata da ya da daha yüksek fiyata ameliyat yapan hastane ve doktorlarında olduğunu söyleyebiliriz.

Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Fiyatları

Devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatları, yapılacak operasyona göre değişiklik gösteriyor. Ancak şunu bilmek lazım ki, devlet hastanesi ile özel hastaneler arasında fiyat olarak çok fazla fark bulunuyor. Peki devlet hastanelerinde burun estetiği ameliyatları neleri kapsar.

Şunu unutmamak lazım ki devlet hastanelerinde yapılacak burun ameliyatlarında estetik amaçlı ameliyat yapılsa dahi burun içi yapısal bozuklukların tedavisini kapsayacağından bu işlemlerden ücret alınmıyor. Bununla beraber estetik dışında kalan burun ameliyatı aşamalarını kapsayan ameliyathane, gece yatış, KBB doktor ücreti gibi ücretler burun ameliyatından sayıldığından bunların ücreti alınmayacaktır. Bunların dışında kalan ve estetik amaçlı yapılan operasyonların neler olacağını doktorunuz sizlere söyleyecek ve ne kadar ücrete denk geleceğini hesaplayacak. Yapılacak operasyonlar kişiden kişiye farklılık göstereceği için Devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatları için net rakam vermek ne yazık ki mümkün olamıyor.

Burnuma Hangi Şekli Vereceğime Kim Karar Verecek?

Teknolojinin gelişmesi ile beraber nasıl bir burun hayal ettiğiniz ve nasıl bir buruna sahip olacağınızı ameliyattan önce görmek artık mümkün olmuştur. Ameliyat öncesi muayenede doktorunuz tarafından resminiz çekilir ve nasıl bir burun şekli oluşturulacağına beraber karar verirsiniz. Bilgisayar üzerindeki programlar yardımıyla ameliyat sonrası nasıl bir buruna sahip olacağınız sizlere gösterilir. Tabi murada milimetrelik sapmalar olabilmektedir.

Burun Ameliyatında Risk Var Mı?

Devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatları ile beraber ameliyat olmak isteyenlerin araştırdığı bir diğer konu ise burun estetiği ameliyatında risk olup olmadığıdır. Şunu unutmamak lazım ki en ufak denilen ameliyatta birle her zaman risk söz konusudur. Bu yüzden ameliyat öncesi doktorunuz ve anestezi doktorları tarafından geniş kapsamlı tahliller yapılmaktadır. Doktorunuz ve anestezi doktoru ameliyata uygun olup olmadığınıza bu testler sonrası karar verecektir. Ameliyattan önce mutlaka doktorunuza ne tür risklerin olduğunu sormalısınız.

İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

Devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatlarını araştıranların üzerinde durması gereken konulardan biri de iyileşme süreci olacaktır. Genellikle ameliyatın ertesi günü taburcu edilen hastaların normal aktivitelerine dönüşü biraz zaman alacaktır. Ameliyat sonrası ilk yapılması gereken dinlenme sürecidir. Dinlenme sürecinin ne kadar olacağı hekiminiz tarafından sizlere aktarılacaktır. Daha sonra hafif aktivitelerin başladığı süreçlere ilave olarak doktorunuz tarafından normal aktivitelerin ne zaman başlayacağı bildirilecektir.

Burun estetiği, rinoplasti ameliyatı hakkında daha geniş bilgilere ulaşmak için tıklayın.

DEVLET HASTANELERİNDE MUAYENE RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu