Devlet Hastanelerinde Estetik Ameliyatları

Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı?

Dişler hem ağız sağlığı hem de estetik bir görüntü açısından son derece önemli bir uzuvdur. Dişlerine önem gösteren kişiler mutlaka diş beyazlatma operasyonu yaptırmak istemektedirler. Diş Beyazlatma talebin bu kadar çok olduğu ülkemizde çoğu insanın aklında olan soru muhakkak ki Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı? sorusudur. Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı? sorusuna evet Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır yanıtını verebiliriz. Fakat her devlet hastanesinde olmasa da ülkemizde bir çok devlet hastanesinde Diş Beyazlatma operasyonlarının yapıldığını belirtelim. Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma operasyonları hakkında genel bilgileri vermeden önce Diş Beyazlatma hakkında küçük bilgiler vermek sizlerin yararına olacaktır. Zira Diş Beyazlatma operasyonları son derece önemli olup operasyonu gerçekleştirecek doktorunuzu ve hastanenizi çok iyi araştırıp Diş Beyazlatma hakkında bilginizin olması çok önemlidir.

Diş Beyazlatma Nedir?

Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı?

Diş hekimliğinde estetik ve restoratif maddelerinin üretilmeye başlanması ve bu maddelerin geliştirilmesi ile birlikte dişlerde renk, şekil ve yapısal bozukluklar düzeltilmeye başlandı. dişlerin renginin sararması veya kararması durumunda Diş Beyazlatma operasyonu yapılmaktadır. Diş Beyazlatma işleminin bir diğer adı ise bleaching işlemidir. Diş minelerinde ve dişlerin dentin tabakasında sigara, alkol ve diş bakımsızlığından dolayı hoş olmayan görüntülere neden olmaktadır.

Diş minelerinde ve dentin tabakasında oluşan kötü renkleri giderme iki farklı yöntem ile yapılabilmektedir. Bu yöntemlerin ilki diş hekiminizin sizlerin diş ölçülerine göre bir kalıp hazırlaması bu kalıbın içerisine konulan ilaç ile dişlerin beyazlatılması yöntemidir. Bu yöntemi hasta kendi başına yapabilmektedir. Hasta kendisine özel hazırlanan içi ilaç dolu kalıbı geceleri uykuda iken takması ile uygulanan yöntemdir. Yaklaşık 2 hafta ile 4 hafta gibi bir süre geceleri 7 veya 8 saat dişlerde kalması gereken kalıbın ortalama 4 hafta sonunda tedavisi tamamlanmış olur.

Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı?

Diş Beyazlatma yöntemlerinin ikincisi ise doktorunuz tarafından uygulanan Diş Beyazlatma operasyonudur. Operasyondan hemen sonra gözle görünür bir erki yaratan Diş Beyazlatma operasyonunda ağartıcı ilacın diş hekimi tarafından yerleştirilmesi ile başlanır. Daha sonrasında beyazlatılması planlanan dişlerin üzerinde beyaz ışık belli bir süre tutulur. Dişlerin durumuna göre doktorunuz iki yöntemden birini sizlere uygulayacaktır.

Şimdi de gelemim makaleminiz ana konusu olan Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı? sorunun cevabına. Türkiye’de devlet hastanelerinde son zamanlarda estetik operasyonlarına olan talepte çokça artış görünmekte. Bunda estetik operasyonlarının özel hastane veya kliniklerde çok fazla ücretlere yapılması ve bazı durumlarda SGK nın bu operasyonlarını belli bir kısmını veya tamamını karşılamasıdır. Kısaca devlet hastaneleri ve özel hastaneler arasında gerçekten çok büyük bir fiyat vardır. Fakat devlet hastanelerinde bu operasyonlarının uygun fiyata yapılması bu operasyonların başarı oranını olumsuz etkilememektedir.

Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma  operasyonları da çok uygun fiyatlara yapılmaktadır. Ülkemizin bir çok devlet hastanesinde Diş Beyazlatma operasyonları alanında uzman doktorlar tarafından devlet güvencesi ile yapılmaktadır. Fakat bu konuda sizlere önerimiz operasyondan önce mutlaka diş hekiminizi çok iyi araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Zira yaptırdığınız operasyon bir estetik ve gülüşünüzü direk etkileyecek olup hayal kırıklığı yaşamanız sizleri daha kötü bir duruma sokabilir.

SGK Hangi Durumlarda Diş Beyazlatma Masrafını Karşılar?

SGK Ameliyatsız Diş Beyazlatma operasyonlarının belli kısmını ve hatta bazı durumlarda tamamını karşıladığını belirtmiştik. Tabi ki SGK’nın bu masrafları karşılama şartları vardır. Eğer ki Diş Beyazlatma hasta herhangi bir sağlık sorunu olmaksızın tamamen estetik görünüm amacıyla yaptırıyor ise operasyon ücretinin tamamını hasta karşılamak zorundadır.

Diş Beyazlatma kişiye özel tamamen estetik bir görünüm amacıyla yapıldığı taktirde 2019 yılında ortalama 300 TL – 500 TL arasında değişkenlik gösteren fiyatlar 2020 yılında ortalama 3500 – 600 TL arasında olmaktadır. Doktorunuz tarafından dişleriniz ile ilgili yapısal bir bozukluk raporu tutulmuş veya estetik ameliyatına diş doktoru da müdahil olacak ise bu durumda hastanede yatış, doktor ücretleri, ameliyat giderleri SGK tarafından karşılanıp sadece estetik operasyon giderleri hastadan tahsis edilmektedir.

Diş Beyazlatma hakkında genel bilgileri ve Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı?  sorusuna cevap verdikten sonra son olarak sizlere Diş Beyazlatma hakkında küçük önerimiz olacak. İster özel hastanelerde isterse de devlet hastanesinde Diş Beyazlatma operasyonu gerçekleştirmek istiyor iseniz doktorunuzu mutlaka çok iyi araştırmalı ve sizlere uygulayacağı Diş Beyazlatma yöntemi hakkında ön bilgi alınız. Bu bilgiler ve araştırmalar sizlerin operasyonununuz başarılı ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Devlet hastanelerinde nasıl randevu alınır?

Şimdide gelelim randevuyu nasıl alacağınıza Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinden randevu alabilmek için MRHS sisteminden internet üzerinden alabileceğiniz gibi MRHS uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, E-devlet üzerinden MRHS partalından ya da 182 numarayı telefonla arayarak randevunuzun tarihini ve doktorunuzu seçebilirsiniz. Randevu almadan önce doktorunuz mutlaka çok iyi araştırmanızı öneriyoruz. Bizde sizler için Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi doktorlarının her birini çok ayrıntılı şekilde araştırıp sayfamızda bulunan doktorlar kategorisi altında yayınladık. Araştırmalarınıza buradan devam edebilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu