Devlet Hastanelerinde Estetik Ameliyatları

Devlet Hastanelerinde Estetik Dolgu Yapılır mı?

İçindekiler

Devlet Hastanelerinde Estetik Dolgu Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Estetik Dolgu Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Estetik Dolgu Yapılır mı?

Devlet hastanelerinde estetik operasyonlarının yapılmaya başlanması ile estetik dolgu yaptırmak isteyen kişilerde tarafından Devlet Hastanelerinde Estetik Dolgu Yapılır mı? sorusu sıkça sorulmaya başlandı. Bizler de www.onlineestetik.com ailesi olarak siz değerli ziyaretçilerimiz için Devlet Hastanelerinde Estetik Dolgu Yapılır mı? sorusunu araştırdık.

Devlet Hastanelerinde Estetik Dolgu operasyonları yapılmaktadır fakat bu estetik dolgu operasyonları maalesef her devlet hastanesinde yapılmamaktadır. Bunun nedeni ise bazı devlet hastanelerinde hem yeterli estetik cihazlarının bulunmaması hem de bu operasyonları gerçekleştiren uzman doktor kadrosunun eksikliğinden kaynaklandığını belirtelim.

Devlet Hastanelerinde Estetik Dolgu Yapılır mı? sorusundan önce estetik dolgu nedir? Estetik dolgu kimlere uygulanır? Sorularına cevap arayalım. Zira hangi estetik operasyonlarını yaptırmak isterseniz o operasyon hakkında en ince ayrıntıya kadar araştırma yapıp bilgi sahibi olmanız ve o bilgi ışığında isteklerinizi doktorunuza belirtmeniz yararınıza olacaktır.

Estetik Dolgu Nedir?

Devlet Hastanelerinde Estetik Dolgu Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Estetik Dolgu Yapılır mı?

Estetik Dolgu dişlere parlaklık ve pırıltı kazandırmak amacıyla yapılan estetik operasyondur. Sararan dişler ve çürüyen dişler hem sağlık açısından hem de görüntü açısından kişiyi rahatsız etmektedir. Sağlık açısından yapılan tedavi sonrası kişi estetik diş görüntüsüne sahip olmak isteyecektir. Zira sararan ve çürüyen dişler kişide özgüven kaybına neden olacaktır.

Estetik Dolgu hem ön dişlere hem de arkada buluna dişlere çok rahat uygulanabilmektedir. Bir çok farklı madden yapılabilen Estetik Dolgusu yaptırmadan önce mutlaka doktorunuzu ve hastanenizi çok iyi araştırmanızı öneriyoruz. Zira kalitesiz maddelerden de yapılan Estetik Dolgusu estetiklik beklerken kâbusunuz olmasın. Devlet Hastanelerinde Estetik Dolgusu yaptırmadan önce de doktorunuz ile operasyon öncesi mutlaka konuşmalı ve hangi madde ile estetik dolgu yapılacağı bilgisini alınız.

Devlet Hastanelerinde ve estetik merkezlerinde yapılan Estetik Dolgu operasyonlarında ilk zamanlarda kullanılan yöntem amalgam dolgu yani bir diğer adi ile gümüş dolgu operasyonlarıydı. Halen günümüzde de kullanılan amalgam dolgu yapılmasını önermiyoruz. Bunun nedeni ise Estetik Dolgu yöntemleri içinde en dayanıksız olan yöntem olduğu ve kişide hayal kırıklığı yaşatmasıdır.

Estetik Dolgular 

Günümüzde en sık uygulanan başarı ve memnuniyet oranı oldukça yüksek olan Kompozit Dolgu yani bir diğer ismi ile porselen veya beyaz dolgu yaptırmak sizleri daha estetik dişlere ve gülüşlere sahip olmanızı sağlar. Kompozit Dolgu hem ön dişlere hem de arka dişlere uygulandığı ve hem de çok dayanıklı bir madde olması nedeniyle çok sık tercih edilmektedir. Devlet Hastanelerinde Uygulanan Kompozit Dolgu ile Estetik Dolgu operasyonu gerçekleştirebileceksiniz. Kompozit Dolgu yani Porselen Dolgu operasyonu sırasında dolgu maddesi ışın ile sertleştirilip operasyon başlanır.

Kompozit Dolgu işlemine önce dişteki çürükler temizlenerek başlanır. Estetik dolgu ön dişlere uygulanacak ise bonding yöntemi uygulanması daha sağlıklı ve başarılı sonuçlar alınmasını sağlar. Bonding yönteminde diş yapısına ve dişin rengine uygun olan malzeme seçimi çok önemlidir. Kullanılacak malzemenin doğru malzeme olması estetik sonrası görüntünüzü etkileyecektir. O yüzden malzeme seçimi oldukça önemlidir.

Ön dişlere Bonding yöntemi işlemi uygulanırken arka dişler için ise porselen dolguların yapılması daha başarılı sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Porselen dişlerin kırılma olasılığının yüksek olmasından dolayı porselen dolguların arka dişlere yapılması tavsiye edilir. Zira ön tarafta bulunan dişlere yapılan porselen dolgular herhangi bir darbe anında kırılabilir.

Diş sağlığında herhangi olumsuz bir duruma neden olmayan Estetik Dolgu uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Dişlere iyi bakım yapıldığı taktirde ortalama 10 yıl boyunca herhangi bir sorun yaşamazsınız. Doğal dişlere yapılan bakımın aynısı Estetik Dolgu dişlerine de yapılmaktadır.

SGK Hangi Durumlarda Estetik Dolgu Masrafını Karşılar?

SGK Estetik Dolgu operasyonlarının belli kısmını ve hatta bazı durumlarda tamamını karşıladığını belirtmiştik. Tabi ki SGK’nın bu masrafları karşılama şartları vardır. Eğer ki Estetik Dolgu hasta herhangi bir sağlık sorunu olmaksızın tamamen estetik görünüm amacıyla yaptırıyor ise operasyon ücretinin tamamını hasta karşılamak zorundadır.

Estetik Dolgu kişiye özel tamamen estetik bir görünüm amacıyla yapıldığı taktirde 2019 yılında 1000 TL – 4000 TL arasında değişkenlik gösteren fiyatlar 2020 yılında 1500 – 6000 TL arasında olmaktadır. Doktorunuz tarafından dişleriniz ile ilgili yapısal bir bozukluk raporu tutulmuş veya estetik ameliyatına diş doktoru da müdahil olacak ise bu durumda hastanede yatış, doktor ücretleri, ameliyat giderleri SGK tarafından karşılanıp sadece estetik operasyon giderleri hastadan tahsis edilmektedir.

Estetik Dolgu hakkında genel bilgileri ve Devlet Hastanelerinde Estetik Dolgu Yapılır mı?  sorusunca cevap verdikten sonra son olarak sizlere estetik dolgu hakkında küçük önerimiz olacak. İster özel hastanelerde isterse de devlet hastanesinde Estetik Dolgu operasyonu gerçekleştirmek istiyor iseniz doktorunuzu mutlaka çok iyi araştırmalı ve sizlere uygulayacağı dolgu malzemesi hakkında ön bilgi alınız. Bu bilgiler ve araştırmalar sizlerin operasyonununuz başarılı ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Devlet hastanelerinde nasıl randevu alınır?

Şimdide gelelim randevuyu nasıl alacağınıza Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinden randevu alabilmek için MRHS sisteminden internet üzerinden alabileceğiniz gibi MRHS uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, E-devlet üzerinden MRHS partalından ya da 182 numarayı telefonla arayarak randevunuzun tarihini ve doktorunuzu seçebilirsiniz. Randevu almadan önce doktorunuz mutlaka çok iyi araştırmanızı öneriyoruz. Bizde sizler için Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi doktorlarının her birini çok ayrıntılı şekilde araştırıp sayfamızda bulunan doktorlar kategorisi altında yayınladık. Araştırmalarınıza buradan devam edebilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu