Devlet Hastanelerinde Estetik Ameliyatları

Devlet Hastanelerinde Göz Altı Işık Dolgusu

Devlet Hastanelerinde Göz Altı Işık Dolgusu

Devlet Hastanelerinde Göz Altı Işık Dolgusu
Devlet Hastanelerinde Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu estetiği günümüzde hem erkeklerin hem de bayanların çok sık başvurduğu estetik operasyonlarının başında gelmektedir. Devlet Hastanelerinde Göz Altı Işık Dolgusu her devlet hastanesinde yapılmamaktadır. Fakat son zamanlarda sağlık bakanlığının devlet hastaneleri ve üniversitelere bağlı tıp fakültelerinde plastik ve estetik cerrahi operasyonlarına önem vermektedir. Çok az sayıda devlet hastanelerinde yapılan Göz Altı Işık Dolgusu operasyonları 2020 yılı içerisinde bir çok devlet hastanesinde yapılmaya başlanacak. Devlet Hastanelerinde Göz Altı Işık Dolgusu operasyonlarına değinmeden önce Göz Altı Işık Dolgusu estetiği hakkında küçük bilgiler vermek yararınıza olacaktır. Zira Göz Altı Işık Dolgusu hakkında yanlış bilinen bilgilerden dolayı bir çok insan hayal kırıklığı yaşamaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz Altı Işık Dolgusu hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen bir estetik dolgu modelidir. Çökmüş olan göz altı torbası ve göz altlarında oluşan morarmalara karşın uygulanan Göz Altı Işık Dolgusu ile estetik gözlere sahip olabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz Altı Işık Dolgusu bilinen diğer estetik dolgu operasyonlarından farklı teknikler uygulanarak estetik operasyon yapılır. Estetik dolgu operasyonlarında diğer dolgu operasyonlarında ki gibi dolgu derinin altına değil kemik üzerinde yapılan dolgu işleme başlanır. Yavaş yavaş ışık verilerek uygulanan Göz Altı Işık Dolgusu operasyonunda kişi kesinlikle herhangi bir ağrı ve acı hissetmez. Operasyon öncesinde kişinin ağrı ve acı hissetmemesi için anestezik bir jel operasyon bölgesine sürülür.

Göz Altı Işık Dolgusunun içeriğinde iki farklı madde bulunmaktadır. bu maddeler Hyaluronik asit ve poly vitamin kompleksi maddeleridir. İlk olarak Hyaluronik asit uygulaması ile göz altında oluşan morluklara ve göz altı torbalarına müdahale edilir ve ardından poly vitamin kompleksi ile operasyonun daha çok kalıcı olması sağlanır.

Göz Altı Işık Dolgusu her devlet hastanesinde uygulanmamaktadır. Fakat devlet hastanelerinin son zamanlarda estetik operasyonlarına önem vermesi nedeniyle gelişmiş şehirlerde bulunan devlet hastaneleri, şehir hastaneleri ve tıp fakültelerinde Göz Altı Işık Dolgusu uygulamaları yapılmaktadır. Devlet hastanelerinin kendine geliştirmeye başlaması ile hemen hemen tüm illerde bulunan devlet hastanelerinde Göz Altı Işık Dolgusu uygulamaları yapılmaya başlanacaktır.

SGK Hangi Durumlarda Göz Altı Işık Dolgusu Masrafını Karşılar?

Devlet Hastanelerinde Göz Altı Işık Dolgusu
Devlet Hastanelerinde Göz Altı Işık Dolgusu

SGK Göz Altı Işık Dolgusu operasyonlarının belli kısmını ve hatta bazı durumlarda tamamını karşıladığını belirtmiştik. Tabi ki SGK’nın bu masrafları karşılama şartları vardır. Eğer ki Göz Altı Işık Dolgusu uygulamasında hasta herhangi bir sağlık sorunu olmaksızın tamamen estetik görünüm amacıyla yaptırıyor ise operasyon ücretinin tamamını hasta karşılamak zorundadır. Genel olarak bu operasyon çok düşük ücrete yapılmakta veya hastanın sağlık güvencesine göre ücretin tamamı SGK tarafından karşılanmaktadır. Zira Göz Altı Işık Dolgusu büyük ölçüde estetik bir operasyon sayılmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu hakkında genel bilgileri ve Devlet Hastanelerinde Göz Altı Işık Dolgusu Yapılır mı?  sorusuna cevap verdikten sonra son olarak sizlere Göz Altı Işık Dolgusu hakkında küçük önerimiz olacak. İster özel hastanelerde isterse de devlet hastanesinde Göz Altı Işık Dolgusu operasyonu gerçekleştirmek istiyor iseniz doktorunuzu mutlaka çok iyi araştırmalı ve sizlere uygulayacağı tedavi hakkında ön bilgi alınız. Bu bilgiler ve araştırmalar sizlerin operasyonunu başarılı ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Devlet hastanelerinde nasıl randevu alınır?

Şimdide gelelim randevuyu nasıl alacağınıza Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinden randevu alabilmek için MRHS sisteminden internet üzerinden alabileceğiniz gibi MRHS uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, E-devlet üzerinden MRHS partalından ya da 182 numarayı telefonla arayarak randevunuzun tarihini ve doktorunuzu seçebilirsiniz. Randevu almadan önce doktorunuz mutlaka çok iyi araştırmanızı öneriyoruz. Bizde sizler için Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi doktorlarının her birini çok ayrıntılı şekilde araştırıp sayfamızda bulunan doktorlar kategorisi altında yayınladık. Araştırmalarınıza buradan devam edebilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu