Devlet Hastanelerinde Estetik Ameliyatları

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Fiyatları

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Fiyatları 2020
Devlet Hastanelerinde Karın Germe Fiyatları 2020

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Fiyatları 2020

Devlet hastanelerinde estetik ameliyatların yapılmasının en büyük avantajı elbette ki estetik fiyatlarının özel hastane veya estetik kliniklerinden daha uygun olmasıdır. Bizler de www.onlineestetik.com ailesi olarak bu makalemizde Karın Germe Ameliyatlarından ve herkesin merak ettiği 2020 Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Fiyatları hakkında araştırma yaptık.

Karın Germe Estetiği Nedir?

Karın Germe Estetiği yaptırmak için birçok neden vardır. Bu nedenleri sıralayacak olursak;

Karın derisinin sarkması

Hamilelik sonrası kadınlarda karın derisinin gevşemesi

Kilo verme sonrası karın bölgesinin sarkması

Kas araları açılmış ve sarkması durumunda

Gibi nedenlerden dolayı Karın Germe Ameliyatı yaptırılır. Karın Germe Estetiği ile sarkan gevşeyen derilerden kurtulmanız mümkündür.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Fiyatları 2020
Devlet Hastanelerinde Karın Germe Fiyatları 2020

Karın Germe Ameliyatı devlet hastanelerinde 3 farklı yöntemle yapılır. Karın Germe Estetiği düşünen kişilerin operasyon öncesi devlet hastanesi estetik ve plastik cerrahi uzmanı ile ön görüşme ve ön muayenesi sırasında kişinin karın bölgesindeki sarkmalara ve kişinin durumuna göre Karın Germe Estetiği yöntemi doktoru tarafından belirlenir.

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Estetiği lokal anestezi ve genel anestezi uygulanarak yapılabilir. Operasyon sonrasında kesi izi kalacağı için Karın Germe Ameliyatı mümkün olduğunca alt taraflara doğru yapılır. Bunun nedeni ise ameliyat iznin pantolon veya bikini ile saklanmasıdır.

Karın Germe ameliyatında hastanın bikini bölgesine ve göbek deliği çevresine cerrahi kesiler yapılır. Böylece sarkmış, çatlamış, deforme olmuş ve terlemeye neden olan fazla dokular kesilerek alınıp operasyona başlanır. Alınan fazla dokulardan sonra geriye kalan sağlıklı dokular aşağı doğru gerdirilerek karın kasları ve karın cildi yenilenip sıklaştırılır.

Karın Germe Estetiğinde kişiyi en çok tedirgin eden durum şüphesiz ki operasyon sonrası kalan izlerdir. Operasyon sonrası oluşacak yara izinin uzunluğu hastanın karın bölgesinde oluşan sarkık derinin durumuna göre değişecektir. Hastanın belden büküldüğünde deri katlaması nereye kadar ilerliyor ise kesininde o bölgeye kadar yapılması gerekiyor. Zira daha küçük yapılan kesiler sonrası hastada bulunan katlanmış derinin tamamı alınmaz.

Karın Germe Ameliyatı Yöntemleri

Karın Germe Estetiği yöntemlerinin 3 farklı şekilde olduğunu söylemiştik. Şimdi de bu yöntemlerden kısaca bahsedecek olursak;

 

  1. Tam Karın Germe Ameliyatı

Tam Karın Germe Ameliyatı ile kişinin karın kasları sıkıştırılıp göbek deliğinin alt ve üst tarafında buluna deri ve yağ birikintisinin alınmasıdır. Bu operasyonla göbek deliği ciltten ayrılıp deri gerildikten sonra göbek deliğinin yeri için bu bölgeye tekrar dairesel yönde bir kesi yapılır. Göbek bölgesine tekrar kesi yapılmasının nedeni çıkarılan fazla deri ve yağlardan sonra göbek deliğinin orijinal yerinin değişmesidir.

  1. Modifiye Karın Germe Ameliyatı

Modifiye Karın Germe Estetiği tam Karın Germe Estetiğine oranla daha yüzeysel bir operasyon olan ve sadece cilt gevşekliğinden ya da karın kası zayıflığından dolayı vücut hatlarının küçük düzeyde onarılması işlemidir. Modifiye Karın Germe Estetiği tam karın kası estetiği kadar etkili olmamaktadır.

  1. Mini Karın Germe Ameliyatı

Mini Karın Germe Ameliyatı sadece karın bölgesi ve göbek altında bulunan fazla derinin ve yağların alınma işlemidir. Özellikle obezite tanısı konmayan kişiler için uygulana küçük kapsamlı bir Karın Germe Ameliyatıdır.

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2020

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Fiyatları 2020
Devlet Hastanelerinde Karın Germe Fiyatları 2020

Karın Germe Ameliyatı her devlet hastanesinde yapılmamakla birlikte özellikle büyükşehirlerde bulunan devlet hastanelerinde, şehir hastanelerinde ve Anadolu da bulunan devlet hastanelerinde estetik ve plastik cerrahi kliniği varsa bu hastanelerde de bu operasyonlar yapılmaktadır. Devlet hastanelerinde yapılan estetik operasyonlar için bir çok kişide önyargılar vardır. Bu önyargılar maalesef gereksiz önyargılar olup devlet hastanelerinde görev yapan bir çok estetik cerrah vardır. Burada önemli olan operasyonu yapacak olan estetik cerrahın başarısıdır. Bunu araştırmak içinde www.onlineestetik.com ailesi olarak sizler için doktor araştırması da yaptık. Şimdide gelelim fiyat konusuna.

Her estetik operasyonda olduğu gibi Karın Germe Estetiğinde de net fiyat vermek tamamen imkansızdır. Fiyatlar operasyonun gerçekleştirildiği hastaneye ve şehre göre değişkenlik göstermektedir.

İstanbul Devlet Hastaneleri Karın Germe Estetiği Fiyatları 2020 : İstanbul’da Karın Germe Estetiği fiyatları 3500 TL ile 11000 TL arasında değişen fiyatlar ile yapılmaktır. Bu fiyatlar hastanın durumuna, operasyonu gerçekleştiren hastaneye ve ilçeye göre değişkenlik gösterebilmekte.

Ankara Devlet Hastaneleri Karın Germe Estetiği Fiyatları 2020 : Ankara’da Karın Germe Estetiği fiyatları 3000 TL ile 9000 TL arasında değişen fiyatlar ile yapılmaktır. Bu fiyatlar hastanın durumuna, operasyonu gerçekleştiren hastaneye ve ilçeye göre değişkenlik gösterebilmekte.

İzmir Devlet Hastaneleri Karın Germe Estetiği Fiyatları 2020 : İzmir’de Karın Germe Estetiği fiyatları 2500 TL ile 8000 TL arasında değişen fiyatlar ile yapılmaktır. Bu fiyatlar hastanın durumuna, operasyonu gerçekleştiren hastaneye ve ilçeye göre değişkenlik gösterebilmekte.

Bursa Devlet Hastaneleri Karın Germe Estetiği Fiyatları 2020 : Bursa’da Karın Germe Estetiği fiyatları 2500 TL ile 8000 TL arasında değişen fiyatlar ile yapılmaktır. Bu fiyatlar hastanın durumuna, operasyonu gerçekleştiren hastaneye ve ilçeye göre değişkenlik gösterebilmekte.

Net fiyat vermek olanaksız olup ön muayene sonrası SGK nın bu operasyonun ne kadarını ödeyeceği veya ödeyemeyeceği duruma göre net fiyatlar doktorlar tarafından verilip. Genel olarak bu ortalama fiyat aralıklarında olan Karın Germe Estetiği Fiyatları hakkında merak edilen başka bir konu ise Karın Germe Estetiğini SGK nın karşılayıp karşılamadığıdır.

Karın Germe Ameliyatı Ücretlerini SGK Karşılıyor mu?

Devlet Hastanelerinde Yapılan Karın Germe Ameliyatının tamamını SGK karşılamamaktadır. SGK’nın karşılaması için belli şartların olması şarttır. Sağlık açısından yapılan operasyonları SGK tarafından karşılanmaktadır. Fakat estetik açıdan yapılan operasyonlar SGK tarafından karşılanmamaktadır. Örnek verecek olursak Karın Germe Ameliyatı düşünen kişi Karın Germe Ameliyatını bir trafik kazası veya genetik nedenlerden  dolayı yaptıracak ise sağlık açısından yapılacağı için SGK bu operasyon ücretini karşılar. Ama kişi tamamen yapısal olarak beğenmediği karın bölgesini estetik amaçlı bir operasyonla değiştirmek istiyor ise SGK bu operasyon ücretini karşılamaz. SGK nın karşılamadığı operasyonlar devlet hastanelerinde özel hastane ve kliniklere oranla çok daha uygun fiyatlara yapılmaktadır.

Devlet Hastaneleri Karın Germe Estetiği ve Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğinden randevu alabilmek için MRHS sisteminden internet üzerinden alabileceğiniz gibi MRHS uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, E-devlet üzerinden MRHS partalından ya da 182 numarayı telefonla arayarak randevunuzun tarihini ve doktorunuzu seçebilirsiniz. Randevu almadan önce doktorunuz mutlaka çok iyi araştırmanızı öneriyoruz. Bizde sizler için Devlet Hastaneleri Karın Germe Estetiği ve Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi doktorlarının her birini çok ayrıntılı şekilde araştırıp sayfamızda bulunan doktorlar kategorisi altında yayınladık. Araştırmalarınıza buradan devam edebilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu