Devlet Hastanelerinde Estetik Ameliyatları

Devlet Hastanelerinde Kaş Kaldırma Estetiği Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Kaş Kaldırma Estetiği Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Kaş Kaldırma Estetiği Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Kaş Kaldırma Estetiği Yapılır mı?

Kaş kaldırma genellikle yaşlanmaya ve genetik sebeplere bağlı olarak kaç bölgesindeki derinin elastikiyetini kaybedip düşmesine bağlı olarak gerçekleştirilir. Peki Devlet Hastanelerinde Kaş Kaldırma Estetiği Yapılır mı? sorusuna gelecek olursak her devlet hastanesinde olmasa da bir çok devlet hastanesinde Kaş Kaldırma Estetiği yapılmaktadır. Hem erkeklere hem de bayanlara uygulanan kaş kaldırma operasyonları içi devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde bir çok yöntem uygulanmaktadır. Bundan dolayı bir çok devlet hastanesinde Kaş Kaldırma operasyonları yapılmaktadır. Devlet Hastanelerinde Kaş Kaldırma Estetiği Yapılır mı? değinmeden önce kaş kaldırma estetiği hakkında küçük bilgiler vererek daha sağlıklı şekilde kaş kaldırma operasyonu geçirmeniz yararınıza olacaktır. Zira doktorunuzu ve hastanenizi iyi araştırmadığınız taktirde istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Şimdi Kaş Kaldırma estetiği hakkında küçük bilgiler verelim.

Kaş Kaldırma Estetiği Nedir?

Yaşlanmaya bağlı olarak cilt gerginliğini kaybedip yerçekimine maruz kalarak düşmeler yaşar. Özellikle yüz olmak üzere insan vücudunun birçok yerinde sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelmektedir. İşte yaşlanmanın da ilk belirtisi yüz bölgesinde ve kaşlarda belirgin hale gelmektedir. Kaşlarda yaşanan düşüklük zamanla göz bölgesinde toplanır ve bu durum hem görmeye hem de yorgun ve bitkin bir görünüme neden olabilmektedir. İşte bu yorgun, sinirli ve bitkin görünümden uzak kalmak için Kaş Kaldırma Estetiği yapılmaktadır.

Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Devlet Hastanelerinde Kaş Kaldırma Estetiği Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Kaş Kaldırma Estetiği Yapılır mı?

Kaş Kaldırma Estetiği hastanın ihtiyacına göre ameliyat ile veya cerrahi müdahale gerektirmeden yapılan operasyonlar ile Kaş Kaldırma yapılır. cerrahi operasyonlar ile yapılan Kaş Kaldırma Estetiği yöntemleri kaş askısı, endoskopik kaş kaldırma ve klasik kaş kaldırma yöntemleri ile birlikte ameliyatsız yapılan Kaş Kaldırma Estetiğinde botoks ve ulterapi yöntemleri ile yapılmaktadır. Şimdi bunları tek tek açıklayalım. Bu operasyonların bir çoğu devlet hastanelerinde yapılmaktadır. Özellikle şehir hastanelerinde imkanların daha iyi olmasından dolayı Şehir Hastanelerinde Kaş Kaldırma Estetiği yapılmaktadır.

  1. Botoks Yöntemi ile Kaş Kaldırma

Botoks Yöntemi ile Kaş Kaldırma son zamanlarda en çok tercih edilen kaş kaldırma yöntemi olarak kullanılmaktadır. Botoks Yöntemi ile Kaş Kaldırmada altın oran hesaplamaları ile yapılmaktadır. Operasyon yaklaşık 10 dakika kadar sürmektedir. Operasyonda ince uçlu iğneler ile önceden belirlenen alanlara kaşın kaldırılmak istendiği kadar kaldırılıp botolinium toksini adı verilen maddenin enjekte edilmesi işlemidir. Operasyonun en büyük avantajı işlem sonrasında herhangi bir iz oluşmamasıdır. Botoks Yöntemi ile Kaş Kaldırmayı tercih eden kişilerin tercih etme nedeni cerrahi işlemlerden dolayı çekince olması durumunda tercih edilebilir.

  1. Ulterapi Yöntemi ile Kaş Kaldırma

Ulterapi Yöntemi ile Kaş Kaldırma yüksek yoğunlukta odaklanmış olan ultrason enerjisi ile cildi sıkılaştırma operasyonudur. Birkaç farklı cihazlarla yapılan Ulterapi Yöntemi ile Kaş Kaldırma ciltte herhangi bir yara izi oluşturmadan cildin 4 – 5 mm derinine kadar inen lazer ışınları ile yapılmaktadır. İşlem sonrasında hemen etkisini gösteren Ulterapi Yöntemi ile Kaş Kaldırmada istenen sonuca yaklaşık 2 ay sonra ulaşılır.

  1. Endoskopik Kaş Kaldırma

Endoskopik Kaş Kaldırma yöntemi kaş kaldırma estetiğinde en çok tercih edilen kaş kaldırma yöntemidir. Endoskop adı verilen küçük kameralar ile kaş bölgesine herhangi bir kesi yapılmadan ve operasyon sonrasında herhangi bir yara izi kalmadan yapılan bu yöntem bir çok devlet hastanesinde uygulanmaktadır. Bu yöntem ile yapılan Kaş Kaldırma Estetiği diğer ameliyatsız kaş kaldırma yöntemlerine oranla daha kalıcı bir yöntemdir.

  1. Klasik Kaş Kaldırma

Klasik Kaş Kaldırma yöntemi bilinen en eski yöntemdir. Klasik Kaş Kaldırmanın bir diğer adı da Şakak Germe Estetiğidir. Klasik Kaş Kaldırma operasyonu hastanın şakak kısmında bulunan saçlı derinin çıkarılıp bu bölgeyi germe işlemidir. Klasik Kaş Kaldırma Estetiğinin en büyük dezavantajı saçlı derinin zaman içerisinde elastikiyetini kaybetmesinden dolayı zaman içerisinde tekrar sarkmalar yapmasıdır.

  1. Kaş Askısı ile Kaş Kaldırma

Kaş Askısı ile Kaş Kaldırma yöntemi lokal anestezi ile yapılmaktadır. Saç çizgisinin en ucundan açılan küçük bir delik içerisinden geçirilen bir iple kaş kaldırımı yapılır. Bu yöntemde Klasik Kaş kaldırma yöntemi gibi uzun süre kalıcılığı yoktur.

Kısaca özetleyecek olursak hem ameliyatlı hem de ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri bulunan bu estetik operasyonunun bir çoğu devlet hastanelerinde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Özellikle şehir hastanelerinde ve büyükşehirlerde bulunan devlet hastanelerinde bu operasyonların hepsi yapılmaktadır.

SGK Hangi Durumlarda Kaş Kaldırma Estetiği Masrafını Karşılar?

SGK Ameliyatsız Kaş Kaldırma operasyonlarının belli kısmını ve hatta bazı durumlarda tamamını karşıladığını belirtmiştik. Tabi ki SGK’nın bu masrafları karşılama şartları vardır. Eğer ki Kaş Kaldırma Estetiği hasta herhangi bir sağlık sorunu olmaksızın tamamen estetik görünüm amacıyla yaptırıyor ise operasyon ücretinin tamamını hasta karşılamak zorundadır.

Kaş Kaldırma kişiye özel tamamen estetik bir görünüm amacıyla yapıldığı taktirde 2019 yılında ortalama 2000 TL – 5000 TL arasında değişkenlik gösteren fiyatlar 2020 yılında ortalama 2500 – 6000 TL arasında olmaktadır. Doktorunuz tarafından kaşlarınız ile ilgili yapısal bir bozukluk raporu tutulmuş veya estetik ameliyatına cilt doktoru da müdahil olacak ise bu durumda hastanede yatış, doktor ücretleri, ameliyat giderleri SGK tarafından karşılanıp sadece estetik operasyon giderleri hastadan tahsis edilmektedir.

Kaş Kaldırma Estetiği hakkında genel bilgileri ve Devlet Hastanelerinde Kaş Kaldırma Estetiği Yapılır mı?  sorusuna cevap verdikten sonra son olarak sizlere Kaş Kaldırma hakkında küçük önerimiz olacak. İster özel hastanelerde isterse de devlet hastanesinde Kaş Kaldırma operasyonu gerçekleştirmek istiyor iseniz doktorunuzu mutlaka çok iyi araştırmalı ve sizlere uygulayacağı Kaş Kaldırma yöntemi hakkında ön bilgi alınız. Bu bilgiler ve araştırmalar sizlerin operasyonununuz başarılı ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Devlet hastanelerinde nasıl randevu alınır?

Şimdide gelelim randevuyu nasıl alacağınıza Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinden randevu alabilmek için MRHS sisteminden internet üzerinden alabileceğiniz gibi MRHS uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, E-devlet üzerinden MRHS partalından ya da 182 numarayı telefonla arayarak randevunuzun tarihini ve doktorunuzu seçebilirsiniz. Randevu almadan önce doktorunuz mutlaka çok iyi araştırmanızı öneriyoruz. Bizde sizler için Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi doktorlarının her birini çok ayrıntılı şekilde araştırıp sayfamızda bulunan doktorlar kategorisi altında yayınladık. Araştırmalarınıza buradan devam edebilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu