Hemoroid Basur

Devlet Hastanelerinde Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi

Devlet Hastanelerinde Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi

İçindekiler

Devlet Hastanelerinde Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi

Devlet Hastanelerinde Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi Yorumları

Hemoroid Basur Nedir?

Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi Fiyatları 2021

Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi
Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi

Devlet Hastanelerinde Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Lazerle Hemoroid Tedavisi maalesef her devlet hastanesinde yapılmamaktadır. Dünyada yaklaşık 10 yıldır uygulanan Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi ülkemizde ise yaklaşık 5 yıldır kullanılmakta. Özellikle büyükşehirlerde bulunan şehir hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri, devlet hastaneleri ve üniversite hastanelerinde Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi yapılmaktadır.

Devlet Hastanelerinde Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi Yorumları

Devlet Hastanelerinde Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi Yorumlarını incelediğimizde genellikle olumlu yorumlara denk gelsek de özel hastane ve klinikler şu an için daha çok tercih edilmektedir. Yorumlarda genellikle olumlu görüşler bildirilse de önemli olan hastaneden ziyade doktorunuzun tecrübeli ve başarılı olmasıdır.

Hemoroid Basur Nedir?

Hemoroid Basur Nedir?
Hemoroid Basur Nedir?

Hemoroid Basur Nedir? Halk arasında basur memesi olarak adlandırılan Hemoroid makat çevresinde var olan damarların şişmesi ile oluşan bir hastalık türüdür. Bacaklarda bulunan varisler gibi makat çevresinde bulunan damarlarda şişmeye başlaması ile Hemoroid başlangıcı oluşur. Peki Hemoroid Nedenleri Nelerdir?

Hemoroidin başlıca nedenlerine değinecek olursak; makatta kişinin büyük abdestini tutmasını sağlayan 2 adet kas bulunmaktadır. Bu kaslar iç ve dış kaslar olup dış kaslar tamamen kişinin kontrolündedir. Kişi büyük abdestini yapmaya karar verdiği zaman dış kası açar. Doğal olarak dış kas açılınca iç kaslarda kendiliğinden açılır. İç ve dış kaslar bir biri ile paralel hareket ettiğinde hiçbir sorun yokken kaslar arasındaki uyum bozulduğu zaman kişinin büyük abdest sırasında ıkınması ve kabızlığa benzer zorlanma gibi durumlarda büyük abdestini yapmaya iter. Bu ıkınma ve zorlanma anında ortaya çıkan basınç artar ve burada bulunan damarların şişmesine neden olur. Böylece Hemoroid başlangıcı oluşur.

Kesin olmamakla beraber Hemoroide neden olan başka sebepleri sıralayacak olursak;

Kabızlık, ishal, çok sık ayakta durma, kilo, kalp yetmezliği, karaciğer sirozu, uzun süren öksürme ve kusma, az hareket, kalın bağırsak tümörü ve gebelik Hemoroid nedenleri arasında gösterilebilir.

Dünyada yaşayan insanların yaklaşık % 30 unda Hemoroid görülmekte iken ilerleyen yaşlarda daha sık görülmektedir. Çocuklarda çok az görülen Hemoroid genellikle 25 – 50 yaşlarda kadın ve erkeklerde çok sık görülmektedir.

Hemoroid Belirtileri Nelerdir?

Hemoroid Belirtilerinden en sık görüleni şüphesi ki kanamalardır. Kanama dışındaki belirtileri ise kabızlık hissi, ağrı, yanma hissi, şişme, akıntı, ağrılık hissi, basınç ve basur memeleri de diğer belirtiler arasında gösterilebilir.

Hemoroid Basur Tedavileri

Hemoroid Basur Tedavileri hastanın Hemoroid ilerlemesine göre değişkenlik göstermektedir. Şayet Hemoroid Basur çok fazla ilerlememiş ise ilaç ile tedavi yöntemi uygulanır ve Hemoroid Basur’un bitirilmesi amaçlanır. Diğer tedavi yöntemleri ise skleroterapi, bant ligasyonu ve cerrahi tedavilerinin olduğunu ve hangi yöntemin hangi hastaya uygulanacağına Hemoroid ilerlemesine bağlıdır. Şimdi de makalemizin konusu olan Lazerle Hemoroid Basur Tedavisinden bahsedelim.

Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi Nedir?

Hemoroid Belirtileri Nelerdir?
Hemoroid Belirtileri Nelerdir?

Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi Nedir? Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi çok kısa süre içerisinde yaklaşık 20 dakikada tamamlanan operasyon sonra hasta sosyal yaşantısına hemen başlar. Hemoroid tedavisinde öncelikle ilaçla tedavi uygu görülürken biraz daha ilerlemiş vakalarda medikal tedavi yöntemleri tercih edilmektedir. Şayet medikal tedavi yöntemleri başarılı olmaz ise cerrahi müdahale gerekebilir.

Hemoroid evresini 4 evreye ayırdığımız zaman ilk evre vakanın başlangıcı olan damar genişlemesi gerçekleşmiş fakat damarlar halen makat içerisindedir. İkinci evre Hemoroidin vücutta yer alması yani damarların vücut içerisinde yer alması fakat büyük abdest sırasında dışarı çıkıp daha sonra içeri girmesi. Üçüncü evre  Hemoroid ilerlemesidir yani makat dışına çıkan Hemoroid elle itilerek içeri girdiği evredir. Son evre olan dördüncü evre ise Hemoroid artık makat dışına taşmış ve hiçbir şekilde içeri girmediği durumdur. Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi ikinci ve üçüncü evrelerdeki vakalara uygulanabilirken dürdüncü derecede ki Hemoroid Basur vakalar için ise lastikle boğma yöntemi kullanılmaktadır.

Lazerle Hemoroid Basur Tedavisinde basur memesi diye adlandırılan yerin yüksek ısı ile tahrip edilip yakılması ile operasyon yapılır. Lazer tedavisinden yaklaşık 1 – 2 gün içerisinde kanamalar biter ve Hemoroidler büzüşmeye başlar.

Lazerle Hemoroid Basur Tedavisinde cerrahi müdahaleler gibi kesi ve doku alımı yoktur. Aynı şekilde Lazerle Hemoroid Basur Tedavisinde

Ağrı hissi yoktur.

Operasyon yaklaşık 20 dakika sürmekte olup hasta aynı gün taburcu edilir.

Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi Fiyatları 2021

Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi Fiyatları 2021 maalesef net şekilde fiyat vermek olanaksızdır. Zira devlet hastanelerinde yapılan Lazerle Hemoroid Tedavisi Fiyatları 2021 belli bir kısmı SGK tarafından karşılanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu