Devlet Hastanelerinde Estetik Ameliyatları

Devlet Hastanelerinde Mezoterapi

Devlet Hastanelerinde Mezoterapi

Devlet Hastanelerinde Mezoterapi
Devlet Hastanelerinde Mezoterapi

Mezoterapi uygulamaları estetik cerrahide bir çok alanda kullanılmaktadır. Bu kadar farklı alanda kullanılan Mezoterapi hakkında merak edilen sorulardan bazılarını sıralayacak olursak Devlet Hastanelerinde Mezoterapi yapılır mı? SGK hangi durumda Mezoterapi ücretini karşılar? Mezoterapi Çeşitleri ve Mezoterapi Fiyatları gibi merak edilen konular vardır. Biz www.onlineestetik.com ailesi olarak bu makalemizde bu sorulara yanıt vermeye çalışacağız fakat ondan öncesinde Mezoterapi hakkında küçük bilgiler vermek sizlerin operasyon hakkında bilgi sahibi olmanız operasyonun başarısı ve sağlığı açsından çok önemlidir.

Mezoterapi Uygulaması Nedir?

Kişiye vitamin, mineral, enzim ve aminoasitler gibi maddelerin tek başına veya bir karışım halinde derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon uygulaması ile uygulanan bu estetik müdahaleye Mezoterapi adı verilmektedir. Bu maddeler ya kişinin isteğine ya da kişinin ihtiyacına göre belirlenip seçilir.

Hangi Durumlarda Mezoterapi Uygulanır?

Makalemizin de başında belirttiğimiz gibi Mezoterapinin uygulama alanı çeşitlilik göstermektedir. Bu uygulama alanlarını sıralayacak olur isek;

Saç dökülmesi

Saç tedavisi

Deri çatlakları

Selülit

Kilo kaybı

Leke tedavisi

Güneş lekeleri

Cilt yaşlanması

Deri sarkması

Göz altı morlukları

Göz altı torbaları

Alerji durumları

Spor yaralanmaları

Akut

Kronik ağrılar

Yumuşak doku romatizması

Vitiligo

Mezoterapinin bu durumlarda çok sık kullanıldığı ve tercih edildiğini belirmekte fayda vardır.

Mezoterapi Hangi Durumda Uygulanamaz?

Gebelerde

Emzirme döneminde

Şeker hastalarına

Daha önce felç geçirmiş olanlarda

Kan pıhtılaşma sorunu yaşayanlarda

Ürtiker hastalarına

Kanser hastalarına

Mezoterapide kullanılan ilaçlara alerjisi olanlara

Kalp hastalığı bulunanlara

Yukarıda saydığımız maddelerden herhangi bir özelliği taşıyan kişilere Mezoterapi uygulanması son derece sakıncalı bir durumdur. Bu durumda olan kişilerin mutlaka operasyon öncesi doktoru ile görüşmesi ve kendi olumsuz durumunu doktoruna iletmesi gereklidir. Aksi taktirde istenmeyen durumun oluşması kaçınılmaz olur.

Mezoterapi Çeşitleri

Devlet Hastanelerinde Mezoterapi
Devlet Hastanelerinde Mezoterapi

Mezoterapi Çeşitlerine bu makalede değinmeyeceğiz. Sadece isimlerini yazmak yeterli olacaktır. Zira bunları daha iyi araştırmak için www.onlineestetik.com adresimizde bulunan Mezoterapi makalelerini okuyabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi (Mezolifting)

İğnesiz Mezoterapisi

Selülit Mezoterapisi

Mezoterapi her devlet hastanesinde uygulanmamaktadır. Fakat devlet hastanelerinin son zamanlarda estetik operasyonlarına önem vermesi nedeniyle gelişmiş şehirlerde bulunan devlet hastaneleri, şehir hastaneleri ve tıp fakültelerinde Mezoterapi uygulamaları yapılmaktadır. Devlet hastanelerinin kendine geliştirmeye başlaması ile hemen hemen tüm illerde bulunan devlet hastanelerinde Mezoterapi uygulamaları yapılmaya başlanacaktır.

SGK Hangi Durumlarda Mezoterapi Masrafını Karşılar?

Devlet Hastanelerinde Mezoterapi
Devlet Hastanelerinde Mezoterapi

SGK Mezoterapi operasyonlarının belli kısmını ve hatta bazı durumlarda tamamını karşıladığını belirtmiştik. Tabi ki SGK’nın bu masrafları karşılama şartları vardır. Eğer ki Mezoterapi uygulamasında hasta herhangi bir sağlık sorunu olmaksızın tamamen estetik görünüm amacıyla yaptırıyor ise operasyon ücretinin tamamını hasta karşılamak zorundadır. Genel olarak bu operasyon çok düşük ücrete yapılmakta veya hastanın sağlık güvencesine göre ücretin tamamı SGK tarafından karşılanmaktadır. Zira Mezoterapi estetik büyük ölçüde estetik bir operasyon sayılmaktadır.

Mezoterapi hakkında genel bilgileri ve Mezoterapi Yapılır mı?  sorusuna cevap verdikten sonra son olarak sizlere Mezoterapi hakkında küçük önerimiz olacak. İster özel hastanelerde isterse de devlet hastanesinde Mezoterapi operasyonu gerçekleştirmek istiyor iseniz doktorunuzu mutlaka çok iyi araştırmalı ve sizlere uygulayacağı tedavi hakkında ön bilgi alınız. Bu bilgiler ve araştırmalar sizlerin operasyonunu başarılı ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Devlet hastanelerinde nasıl randevu alınır?

Şimdide gelelim randevuyu nasıl alacağınıza Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinden randevu alabilmek için MRHS sisteminden internet üzerinden alabileceğiniz gibi MRHS uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, E-devlet üzerinden MRHS partalından ya da 182 numarayı telefonla arayarak randevunuzun tarihini ve doktorunuzu seçebilirsiniz. Randevu almadan önce doktorunuz mutlaka çok iyi araştırmanızı öneriyoruz. Bizde sizler için Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi doktorlarının her birini çok ayrıntılı şekilde araştırıp sayfamızda bulunan doktorlar kategorisi altında yayınladık. Araştırmalarınıza buradan devam edebilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu