Devlet Hastanelerinde Estetik Ameliyatları

Devlet Hastanelerinde PRP

Devlet Hastanelerinde PRP

Devlet Hastanelerinde PRP
Devlet Hastanelerinde PRP

Devlet Hastanelerinde PRP yapılmaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken konu PRP hangi durumlarda yapılır ve SGK PRP operasyonlarını karşılar mı sorusu gelmektedir. Bu konulara değinmeden önce PRP operasyonları hakkında konuşmak bilgi vermek yararınıza olacaktır.

PRP Nedir?

PRP İngilizce Platelet Rich Plasma kelimelerinin bir harflerinin bir araya gelmesi ile adlandırılmıştır. PRP kanda bulunan pıhtı hücrelerinden toplanan zengin kan hücreleridir. PRP tedavisinde hastadan alınan zengin kan hücrelerinin özel bir tüpe alınan kanın enjekte işlemi ile yapılır. Enjekte edilen bu madde paletelet bakımından bir hayli zenginleştirilmiş bir plazma özelliği taşımaktadır. Bu plazmanın içeriğinde sadece kanın pıhtılaşmasını sağlayan paletelet ismi ile adlandırılan özel madde dışında özel hücreler ve yararlı maddeler bulunmaktadır. Hastanın vücudunda bulunan hasarlı dokuları onarma ve yaralı alanları eski hallerine çevirme amacıyla elde edilen plazma enjeksiyon ile vücuda enjekte edilip onarıma başlanır.

PRP Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

PRP tedavisi bir çok hastalığın tedavisinde uygulanır. PRP tedavisinin uygulandığı hastalıkları sıralayacak olursak;

Saç ekimi

Diş İmplantı

Cilt yenileme

Tenisçi dirseği

Golfçü dirseği

Kıkırdak aşınmaları

Aşil tendiniti

Omuz tendon yırtıkları

PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Devlet Hastanelerinde PRP
Devlet Hastanelerinde PRP

Ortalama 30 dakika ile 60 dakika arası süren PRP Tedavisi makalemizin başında da belirttiğimiz gibi hastanın kanının bir tüpte toplanması ve içerisine katılan zengin maddeler ile zenginleştirilmiş olan plazma oluşumu ile başlar. PRP tedavilerinde enjeksiyon işlemleri her operasyon için farklı metotlar ile yapılır.

Bu bilgilerden sonra PRP uygulamasının devlet hastanelerinde uygulandığını ve devlet hastanelerinde uygulanan PRP Tedavisinin özel hastanelere oranla çok daha düşük fiyatlara yapılabildiğini belirtelim. Böylece PRP Tedavisi yaptırmak isteyen hastalar devlet hastanelerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirler.

SGK Hangi Durumlarda PRP Tedavisi Masrafını Karşılar?

SGK PRP Tedavisi operasyonlarının belli kısmını ve hatta bazı durumlarda tamamını karşıladığını belirtmiştik. Tabi ki SGK’nın bu masrafları karşılama şartları vardır. Eğer ki PRP Tedavisinde hasta herhangi bir sağlık sorunu olmaksızın tamamen estetik görünüm amacıyla yaptırıyor ise operasyon ücretinin tamamını hasta karşılamak zorundadır. Genel olarak bu operasyon çok düşük ücrete yapılmakta veya hastanın sağlık güvencesine göre ücretin tamamı SGK tarafından karşılanmaktadır. Zira PRP Tedavisi estetik olduğu kadar sağlığı da etkilediğinden bir sağlık sorunudur.

PRP Tedavisi hakkında genel bilgileri ve Devlet Hastanelerinde PRP Tedavisi Yapılır mı?  sorusuna cevap verdikten sonra son olarak sizlere PRP Tedavisi hakkında küçük önerimiz olacak. İster özel hastanelerde isterse de devlet hastanesinde PRP Tedavisi operasyonu gerçekleştirmek istiyor iseniz doktorunuzu mutlaka çok iyi araştırmalı ve sizlere uygulayacağı tedavi hakkında ön bilgi alınız. Bu bilgiler ve araştırmalar sizlerin operasyonunu başarılı ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Devlet hastanelerinde nasıl randevu alınır?

Şimdide gelelim randevuyu nasıl alacağınıza Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinden randevu alabilmek için MRHS sisteminden internet üzerinden alabileceğiniz gibi MRHS uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, E-devlet üzerinden MRHS partalından ya da 182 numarayı telefonla arayarak randevunuzun tarihini ve doktorunuzu seçebilirsiniz. Randevu almadan önce doktorunuz mutlaka çok iyi araştırmanızı öneriyoruz. Bizde sizler için Devlet Hastaneleri Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi doktorlarının her birini çok ayrıntılı şekilde araştırıp sayfamızda bulunan doktorlar kategorisi altında yayınladık. Araştırmalarınıza buradan devam edebilirsiniz.

Onlineestetik ile dünyadaki tüm estetik hastaneleri, estetik ve plastik cerrahları listeli bir şekilde bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz sürekli çalışma yaparak eski ve yeni estetik merkezlerini listelerimize dahil etmektedir. Ayrıca estetik merkezlerinde bulunan estetik cerrahlarını da web sitemizde tanıtmaktayız. Aradığınız estetik cerrahlarının hangi estetik merkezinde görev yaptıklarını da böylece görebilmektesiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz de daha önce estetik operasyonu geçirdiğiniz estetik merkezleri ve estetik cerrahları başlığına deneyimlerinizi yorumla belirterek diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizle kılavuzluk yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu