Saç EkimiEstetik Ameliyatları

Devlet Hastanelerinde Saç Ekimi Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Saç Ekimi Yapılır mı?

İçindekiler

Devlet Hastanelerinde Saç Ekimi Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Saç Ekimi Yapılır mı? sorusu Saç Ekimi düşünen bireylerin en çok merak ettiği soruların başında gelmektedir. Zira Saç Ekim fiyatlarının özel hastane ve Saç Ekim merkezlerinde oldukça yüksek olması, merdiven altı diye tabir edilen işletmelerde yapılan Saç Ekim işlemlerinin sağlıklı olmaması ve genellikle hüsranla sonuçlanması nedeniyle bireyleri devlet hastanelerinde Saç Ekimi yaptırmaya yönlendirmektedir. Şimdi Saç Ekimi hakkında merak edilen soruları sizler için araştırıp cevaplarını yazalım.

Devlet Hastanelerinde Saç Ekimi Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Saç Ekimi Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Saç Ekimi Yapılır mı?

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

En Çok Tercih Edilen Saç Ekimi Yöntemi Hangisidir?

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Fiyatları

Devlet Hastanelerinde Saç Ekimi Fiyatları?

Sorularını siz değerli okuyucularımız için araştırdık.

Devlet Hastanelerinde Saç Ekimi Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Saç Ekim’i Yapılır mı? Sorusunu cevabı EVET yapılmakta olup fakat her devlet hastanesinde Saç Ekimi yaptırmanız mümkün değildir. Devlet hastanelerinde estetik ve plastik cerrahi kliniğinin yanında saç ekim uzmanlarının da bulunduğu hastanelerde Saç Ekim işlemleri yapılmaktadır. Sağlık bakanlığının devlet hastanelerinde, eğitim ve araştırma hastanelerinde, şehir hastanelerinde ve üniversite hastanelerinde 2021 yılı itibarıyla estetik ve plastik cerrahi kliniklerinde Saç Ekim uzmanlarına daha fazla kadro vermesi ile devlete bağlı hastanelerde daha fazla Saç Ekimi yapılması planlanmaktadır.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

FUT Tekniği

DHI Saç Ekimi

Traşsız Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

PRP Destekli Saç Ekimi

Perkütan Saç Ekimi

Altın Uçlu Saç Ekimi

IceGraft Saç Ekimi

Motorlu ve Manuel Saç Ekimi

Şimdi de bu teknikleri kısaca anlatalım.

FUT Tekniği, Saç Ekim teknikleri arasında en ilkel teknik olup şuan günümüzde çok fazla tercih edilmemektedir. Donör bölgeden alınan saçlar donör bölgesine atılan büyük kesiler ile alındığından dolayı donör bölgesinde büyük yaralar ve kalıcı izler bırakmaktadır. Bu nedenle FUT Tekniği çok fazla tercih edilmemektedir.

FUE Tekniği Saç Ekim Yöntemleri arasında en çok tercih edilen yöntem olmakla beraber gerek saç ekim uzmanlarının tavsiyesi gerekse de bilinçli bireylerin FUE Tekniğini çok iyi araştırması sonucu en çok uygulanan yöntemdir. Saç kökleri donör bölgeden punch adı verilen bir ucu sivri iğneler ile teker teker alınıp saç ekilecek bölgeye transferi ile yapılmaktadır.

DHI Tekniği Saç Ekim Yöntemi arasında her ne kadar FUE tekniği kadar tercih edilmese de Saç Ekim Yöntemleri arasında en gelişmiş en modern yöntemdir. DHI Tekniğinde amaç donör bölgesinde en az kesi ile kanal açmadan saç ekim işlemini gerçekleştirmektedir. Böylece daha kısa sürede Saç Ekimi gerçeklemekte hem de operasyon bölgesinde izsiz bir ekim gerçekleşmektedir.

En Çok Tercih Edilen Saç Ekimi Yöntemi Hangisidir?

En Çok Tercih Edilen Saç Ekimi Yöntemi Hangisidir?
En Çok Tercih Edilen Saç Ekimi Yöntemi Hangisidir?

En Çok Tercih Edilen Saç Ekimi Yöntemi Hangisidir? Saç Ekimi düşünen her bireyin çok iyi araştırması gereken bir sorudur. Zira Saç Ekimi Yöntemleri gelişen teknoloji ile bir çok farklı yöntem kullanılmaktadır. Saç Ekimi düşünen bireylerin en çok tercih ettiği yöntem şüphesiz ki en çok tercih edilen yöntem FUE tekniğidir. FUE Tekniğinde hem başarı oranı hem de kafada çok fazla iz kalmamasından dolayı tercih ve tavsiye edilmektedir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Sorusunda FUE yönteminden bahsedeceğiz. Diğer yöntemler hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızın Saç Ekim kategorisini ziyaret ediniz. FUE Yöntemi ile Saç Ekiminde öncelikle Saç Ekim uzmanı tarafından ön saç çizgisi belirlenir. Saç yoğunluğunun nerelerde olacağı da yine Saç Ekim uzmanı tarafından işaretlenir. Bu yöntemde donör bölge genellikle ense olarak belirlenir. Donör bölgeden punch adı verilen ince uçlu iğneler ile saç kökleri büyük bir titizlikle alınır. Alınan saç kökleri uzunlukları ve saç köklerinin ekiliş yönlerine bağlı olarak ayrıştırılır. Ayrıştırma işlemi çok önemlidir zira alınan greftlerin kesinlikle hiçbir zarar görmemesi gerekmektedir. Alınan greftlerin saç ekilecek alana kanallar açılması ile teker teker yerleştirilir. Bu yerleştirme aşamasında saç köklerinin doğru açı ile yerleştirilmesi, yoğunluk oranının çok iyi belirlenmesi ve ön saç çizgisinin içine veya dışına çıkılmaması operasyonun başarısını etkilemektedir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları 2021 yılı itibarı ile yaklaşık 3000 TL ile 25000 TL arasında değişkenlik gösteren fiyatlar aralığında yapılması planlanmaktadır. Tabi ki bu fiyatlar operasyonu gerçekleştiren hastane, Saç Ekim Uzmanı, şehre ekilecek greft sayısına, uygulanacak olan Saç Ekim Yöntemine göre değişkenlik göstermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu